Nederland wil toegeven op top WTO BenZeker Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? Boek direct! kijk op www.bex.nl of bel: 026 - 356 66 66 DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL Kaarsen worden duurder door importheffing PZC Zaterdag 19 juli 2008 1 5 ROTTERDAM - Cruiseschip Queen Elisabeth II aan. De boot meerde gisteren af aan de Wil- oceaanreus was het vlaggenschip van de Brit- trekt in november naar Dubai om dienst te doet voor het laatst de Rotterdamse haven helminapier. De in 1969 in de vaart genomen se naoorlogse scheepsbouw. Het vaartuig ver- doen als hotelschip. foto Olaf Kraak/ANP Heemskerk bereid meer landbouwproducten uit rest wereld toe te laten. BRUSSEL - Nederland vindt dat er concessies mogelijk zijn op het Eu ropese landbouwbeleid bij de WTO-onderhandelingen over een nieuw vrijhandelsakkoord, maan dag in Genève. Dat zei staatssecre taris Heemskerk (Economische Za ken) gisteren na voorbereidend EU-overleg in Brussel. Heemskerk gaat daarmee lijnrecht in tegen de Franse minister Idrac van Handel, die het beraad voor zat. Zij stelde dat de EU geen ruim te meer heeft voor concessies. „Dat was haar conclusie. Niet de conclusie van de vergadering", zei Heemskerk. „Als er geen enkele te gemoetkoming meer kan worden gedaan, kunnen we beter gaan vis sen, daar in Genève." Volgens het WTO-voorstel moet de EU de grenzen openstellen voor meer landbouwproducten uit andere werelddelen. De land bouwsector vreest daardoor grote concurrentie van onder meer goed koop varkensvlees en kipfilets uit Zuid-Amerika. De lidstaten van de Wereldhan delsorganisatie (WTO) proberen vanaf maandag in Genève een Op de WTO-top in Genève komt het voorstel aan de orde om in de EU de grenzen open te stellen voor meer landbouwproducten uit andere werelddelen. doorbraak te forceren in de al ja renlang voortslepende onderhan delingen over een nieuw vrijhan delsakkoord. Onder het motto 'ma ke or break' moet nu eindelijk overeenstemming worden bereikt over de hervormingen van land bouw- en industriemarkten. De WTO heeft haast. De organisa tie is ervan overtuigd dat het laat ste restje politieke wil nü moet worden aangegrepen, voordat nieu we leiders de onderhandelingen definitief de nek omdraaien. Voor al de Amerikaanse presidentsver kiezingen in november beloven volgens de onderhandelaars wei nig goeds. Eerder dit jaar al be sloot het door de Democraten ge domineerde Congres, geheel tegen de geest van het te bereiken vrij handelsakkoord in, tot een uitbrei ding van landbouwsubsidies. Een protectionistisch ingestelde Demo cratische president zou een vrij handelsakkoord jaren kunnen ver tragen. Het nieuwe vrijhandelsakkoord moet het sluitstuk vormen van de onderhandelingsronde die in 2001 in de Q_atarese stad Doha werd af getrapt. De Doha-ronde werd ge doopt tot 'ontwikkelingsronde', waarbij de rijke landen eindelijk ernst zouden maken van het open stellen van hun markten voor pro ducten uit de armste landen. Dit had al in 2004 moeten leiden tot vergaande hervormingen van land bouw-, industrie- en diensten markten. De onderhandelingen zit ten echter al jaren muurvast. (openingstijden: ma-vr 09.00 - 21.00 uur, za 10.00 - 16.00 uur) Prijzen p.p. o.b.v 2 personen, tenzij anders aangegeven. Vraag naar de voorwaarden of kijk op onze website. Op alle reizen zijn de ANVR-voorwaarden van toepassing. Druk- en zetfouten voorbehouden. DEN HAAG - De Europese Commis sie overweegt het invoeren van een importheffing op kaarsen uit China, waardoor deze fors duur der worden. Dit tot ergernis van de detailhandel. Als het aan de Europese fabrikan ten, waaronder het Nederlandse Bolsius, ligt, komt er een eind aan de import van 'goedkope en slech te' Chinese kaarsen. Zij willen een heffing van 165 procent op 'ty pisch Europese kaarsen' uit China. De Europese belangenorganisaties van detaillisten wijzen een im portheffing af Volgens de Raad van Nederlandse Detailhandel (RND) leidt zo'n heffing tot forse prijsstijging. Volgens de RND is dat ongepast nu de consument al getroffen wordt door stijgende grondstofprijzen en extra belastin gen. In Nederland worden jaarlijks 200 miljoen kaarsen aangestoken. vergelijkt en helpt u op weg! Spanje, Turkije, Griekenland en nog vele andere populaire strandbestemmingen voor waanzinnig lage prijzen! Appartementen 8 dagen op basis van logies Inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie, Vertrek in augustus. Driesterrenhotels HP 6 dagen op basis van halfpension Inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie Vertrek In augustus Driesterrenhotels Al 8 dagen op basis van all inclusive Inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. Viersterrenhotels HP 8 dagen op basis van halfpension Inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. Viersterrenhotels Al dagen op basis van all inclusive Inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. En nog veel meer... Diverse accommodaties Inclusief vlucht, transfers, luchthavenbelastingen met vertrek In juli en augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15