IK HEB VEERTIG ETS, HOEVEEL EB JIJ ER? SI SI fi wonen@wegener.nl Q |f C3 ff (J n 024-3650509 Pzc Zaterdag 19 juli 2008 Eigen huis kopen valt niet mee voor huurders Bijna een kwart van de huurders wil de eigen huurwoning kopen, blijkt uit onderzoek van USP Marketing Consultancy. Toch bieden woning corporaties die mogelijkheid zelden. Jaarlijks worden zo'n 5.750 wonin gen verkocht aan zittende huurders, nog geen kwart procent van de in totaal ongeveer 2,5 miljoen corpora tiewoningen. Door huurwoningen te koop aan te bieden, zouden corpora ties ervoor kunnen zorgen dat er weer beweging komt in de vastzit tende woningmarkt. Open het zonnevenster met afstandsbediening Een dakvenster openen met een af standsbediening. Dat kan handig zijn. Als bijvoorbeeld het venster hooggeplaatst is. Nieuw van Velux is een venster met een elektrisch systeem op zonne-energie. De batte rij wordt permanent door dag- en zonlicht opgeladen en is onzicht baar ingebouwd in het venster. Het systeem is apart verkrijgbaar, zodat bestaande vensters van Velux er mee kunnen worden uitgerust. www.velux.nl Veiligheid voorop bij nieuwe haakse slijper Veiligheid staat centraal bij de nieu we haakse slijper die Makita op de markt brengt. De slijper heeft een Super Joint System: als de schijf vastslaat, vangt een verbindingsveer tussen kegelwiel en ankeras de eer ste klap op. Bij sommige modellen daalt ook het toerental. Prettig voor de polsen van de gebruiker. Het ap paraat beschadigt door deze beveili ging bovendien minder snel. De prijs ligt rond de 200 euro. SI www.makita.nl Volgens René Kroese van leveran cier Hotspring zijn whirlpools ont staan als zogenaamd wellnesspro- duct. Puur voor het genot dus. „Toen was het nog een systeem met blaaspijpjes, nu is het echt een massagebad. Er zijn nogal wat mer ken. Ik hoor mensen wel eens op scheppen: ik heb veertig jets, hoe veel heb jij er?" Niet alleen het aantal jets is varia bel, ook het aantal zit- en ligplaat sen. Daarnaast zijn sommige exem plaren uitgerust met aroma- en lichttherapie, een geluidssysteem of zelfs een televisie. Energievrien delijk klinkt dat allemaal niet. De meeste baden zouden rond de 1,50 euro per dag aan elektriciteit ver bruiken. Het Canadese merk Paci fic Spa komt'rhet relatief energie vriendelijke spa's, die dagelijks zo'n 0,60 euro verbruiken. Het ge heim schuilt in het speciale isolatie- schuim, dat niet zomaar wordt toe gepast. In Canada zakt de tempera tuur nog wel eens tot -30 of zelfs -40 graden Celsius. Door het isola- tieschuim is het bad ook in deze barre omstandigheden bruikbaar. Het onderhoud van de verschillen de modellen is volgens leveranciers beperkt. De gelukkige spa-eigenaar hoeft niet bang te zijn dat hij het bad moet delen met allerlei bacteri ën. Die vormen zich vooral in stil staand water en daar is hier geen sprake van. Dankzij een door pom pen aangedreven filtersysteem blijft het water enkele maanden schoon. Het is wel belangrijk net als bij een zwembad regelmatig de pH-waarde van het water te contro leren. „Die moet op peil zijn, an ders werken de chloortabletjes niet en gaat het bad stinken", zegt Richard Smolders van Starline. En eenmaal klaar met badderen? Dan gaat gewoon het deksel erop. SS SUS Pacific Spa's kosten tussen 8.000 en 20.000 euro. Hotspring is er vanaf 8.000 euro, Starline Whirl pool vanaf 11.000 euro. www.starline.nl www.hotspring.nl www.pacificspas.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Volledig witte collectie van Italiaans design Het Italiaanse designmerk Cattelan Italia heeft iets nieuws bedacht. Het bedrijf brengt een volledig witte col lectie op de markt. Dat wit niet zo maar wit is, spreekt uit de verschil lende ontwerpen van de Italiaanse meubelmakers. Het uiterlijk van de meubelen varieert van hoogglans tot ruw en industrieel. De collectie van Cattelan Italia bevat onder ande re tafels, eetkamerstoelen, kasten en chaises longues. www.cattelanitalia.com Foto's links: Een whirlpool met houten omkasting van Pacific Spa's. Een whirlpool van Pacific Spa's van bovenaf. Foto boven: Whirlpool Sanum van Hotspring. Vooral het strakke ontwerp is opvallend. foto's CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 125