reizen u Dromen op de golven van jarig Center Pares PSW i w, 'JÈ i PZC Zaterdag 19 juli 2008 reizen@wegener.nl 1511 024-3650360 Wie gek is op water, kan op de woonboten van Center Pares genieten. Bungalowverhuurder Center Pares biedt zijn gasten behalve cottages binnenkort ook woonboten aan. En dat is volgens Jan van Stipriaan Luïscius niet de enige vernieuwing. foto PR In een elektrisch aangedreven fluisterboot vervoerd worden naar een eilandje om daar vervolgens de dag (en nacht) door te brengen. Dat kan op de par ken De Kempervennen in Nederland en Bispinger Heide, in Duitsland. Eind dit jaar worden daar ook de eerste woonboten opgeleverd. „Wij willen trendsetter blijven in het oproepen van ultiem vakantiegevoel", zegt Christophe Jeannest, al gemeen directeur van de Center Pares Europa Group. Center Pares bestaat dit jaar veertig jaar. De woonboten krijgen dezelfde (luxe) faciliteiten als de cottages, maar worden wel zo ingericht dat je het gevoel hebt op een boot - gebouwd op een cas co - te verblijven. De huurprijs van een woonboot zal nauwelijks afwijken van die van een gewone cot tage. Center Pares denkt daarnaast serieus na over de bouw van boomhutten op enkele geselecteerde par ken. Hutten die niet bedoeld zijn voor kinderen om in te spelen, maar net zoals dat voor woonboten op gaat, om een paar dagen in te verblijven. „Het is in studie", laat woordvoerster van Center Pares Moni que Dekking weten. Verder krijgen enkele parken (bijvoorbeeld Bispinger Heide) speciale vip-cotta ges, bestemd voor gezelschappen van 12 tot 16 perso nen. Voor wie er lol aan beleeft, staat er bij deze bungalows een jacuzzi in de tuin. Verder steekt Center Pares de komende jaren enige honderden miljoenen euro's in nieuwe parken. Zo gaat in 2010 het Park van de Toekomst (800 cotta ges) open in Moselle (Noord-Frankrijk), vlak tegen de Duitse grens aan. Een investering van 220 mil joen euro. Moselle wordt compleet ecologisch en biodivers. Alle cottages en centrale faciliteiten wor den uit hout, glas en natuurlijke materialen vervaar digd. Eén jaar na de oplevering van het park in Mo selle worden er nog eens 435 extra bungalows ge bouwd. Moselle krijgt overigens de beschikking over een enorme (kinder)boerderij, een soort leefge meenschap voor kinderen. Dan wordt er nog 250 miljoen euro geïnvesteerd in een nieuw park vlak bij Lyon. „Voor het eerste gaan we zo diep Frankrijk in", aldus Jeannest. Oplevering van het vijfde Franse park: 2012 met ongeveer 1.000 cottages. Verder oriënteert Center Pares zich op de bouw van een nieuw park in Zuid-Duitsland, niet ver van München. Met de regionale en plaatselijke autoriteiten wordt op dit moment onderhandeld. Het komende jaar bouwt de bungalowverhuurder 80 extra cottages op De Kempervennen, 64 in Het Heijderbos en 58 op Bispinger Heide. In die bunga lows zullen allerlei vernieuwingen worden toege past, zoals een eigentijds design dat is gebaseerd op grootschalige enquêtes naar de wensen van de gas ten. Center Pares zegt dat met deze enorme investerin gen de toon wordt gezet voor de toekomst. Jean nest: „Center Pares wil voorop lopen door voortdu rend op zoek te gaan naar manieren, waardoor we ons zelf opnieuw kunnen uitvinden. Een cruciaal element van ons beleid is dat we bij alles wat we doen, streven naar duurzaam ondernemersschap. Dat geldt voor de wijze waarop we de natuur respec teren en onze parken inpassen in de natuurlijke om geving en voor de manier waarop we verantwoord met afval en energie omgaan." Wie er echt bij wil ho ren, koopt een jas van Louis Vuitton. foto EPA :",f' 'A~Y. 'K, V"! 4^ "T- 'f- T ;-r -*•' 4f 'T-- 'y~- gp*-, 4F" -4 T T- v' 7 1 L J', *1 '"f- -*r~ "T" De winkel van Louis Vuitton aan de Champs Elysee is de grootste luxe zaak in de wereld, foto EPA TA- '1 V if De Loohorst in Zuid-Limburg is populair bij gezinnen met kinderen voor een korte vakantie. Canal Saint-Martin bij avondlicht, foto Anne-Marie van Dongen/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 118