KERSTMIS OP Z'N AMERIKAANS Heimwee TV Dagje uitdagje thuis Vraag Antwoord reizen@wegener.nl reizen '~1024-3650360 pZC Zaterdag 19 juli 2008 In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Ivanhoe Waxinelichthouder Beschrijf'm eens: Lange, dunne ij zeren staaf van zo'n 8o centimeter hoog, met bovenaan aan de zijkant een houder voor een gekleurd glaas je waar een waxinelicht in moet. Hoe werkt het: Schroef de uit twee delen bestaande staaf in elkaar en steek 'm in de grond. Zet waxine lichtje in het glas en plaats die in de houder. Te koop bij: Action Kost: 7,99 euro per 12 stuks, die ver schillende kleuren hebben Sfeer: Goede vlammen (als je ten minste goede waxinelichtjes hebt), die in combintie met de gekleurde glaasjes van de tuin een bont tafe reel maken. Een soort Kerstmis op z'n Amerikaans. Veiligheid: Het betreft natuurlijk wel weer een (deels) open vlam. Dus wees alert, ook als je bij de barbecue een borreltje teveel hebt genomen. Loop er vooral niet te dicht langs met wapperende kleding. Gebruiksgemak: Een kind kan de was doen. Door de redelijk diepe glaasjes zijn ze niet erg windgevoe lig. Al moet het ook weer niet te krachtig waaien. Waardering: Lantaarn met waxinelicht Beschrijf 'm eens: Lantaarn van 20 bij 13 centimeter, volledig omzoomd door metaal en glas, met een sluit- baar deurtje erin. Hoe werkt het: Kinderlijk eenvoudig. Open het deurtje, plaats het waxine lichtje erin en aansteken maar. O ja... en doe het deurtje dan weer dicht. Te koop bij: Ikea Kost: 4,50 euro per stuk Sfeer: Heel gezellig voor op tafel, tus sen de borrelnootjes en andere hap jes. Maar geeft niet al te veel licht. Wel leuk: neem er een stuk of zes en hang ze rondom je tuin aan beu gels aan de schutting. Veiligheid: Pas op, de ruitjes en het metaal worden loei- en loeiheet. Dus bij het verplaatsen van de lan taarn niet de stoere vent uithangen, maar gewoon het hengsel gebrui ken. Gebruiksgemak: Heel simpel. Al ver dient het aanbeveling te wachten met het wisselen van de waxinelicht jes tot de boel is afgekoeld. En dat kan wel even duren. Waardering: 000 Windlicht met stompkaars Beschrijf 'm eens: Een vaas van glas van 22 bij 17 centimeter met een open bovenkant en een stompkaars. Hoe werkt het: Zet de kaars in de vaas en steek de kaars aan. Te koop bij: Leen Bakker Kost: 6 euro windlicht, 1,50 euro stompkaars Sfeer: Heeft een volle vlam, die be hoorlijk veel licht geeft. Leg er een boek naast en je kunt het heel rede lijk lezen. Twee stuks zijn al genoeg voor een niet al te groot gezelschap. Dan kun je elkaar prima zien. Al is dat misschien niet altijd gewenst. Veiligheid: Door de wijdte van het glas en de open bovenkant wordt het glas niet heet. Al zal dat iets meer zijn naarmate de kaars verder is opge brand. Maar het is wel glas! Dus pas op met stoten. Gebruiksgemak: Héél eenvoudig. Waardering: 0000 niet zomerproof 00 mwah, 't gaat best bruikbaar handig 0000* hebben! Reageren? featureredactie@wegener.nl Bonanza mocht ik niet zien. Pa, Hoss, Adam en Little Joe Cart- wright draafden te laat op de avond door een brandende land kaart op weg naar weer een spannend avontuur op de Pondero- sa. Bovendien, al dat geschiet was maar niks voor een kleine jon gen als ik, oordeelden mijn ouders bezorgd. Knap vervelend, de rest van de klas mocht wél kijken. Maar Ivanhoe, ja die zag ik al tijd. De held van de Engelse tv-serie reed, vocht, slingerde en zweefde vroeg genoeg over de zwart-wit buis. jammer genoeg met ondertitels, waar ik geen bal van snapte. De regels raasden te snel door het beeld voor een ventje, dat pas amper kon lezen. Aap, Noot, Mies, dat ging al goed, maar 'onvervaard gaan we gezwind te paard met Ivanhoe' en 'de vrij heid is zijn leuze, gerechtigheid zal heersen in het land van onze hoeder Richard Leeuwenhart', tja, dat ging toch een tikkeltje te snel. Om nog maar te zwijgen van al die historische figuren als Brian de Bois-Guilbert, de Zwarte Prins en Reginald Front-de Boeuf of hoe die pratende maiiënkolders met zwaarden alle maal heetten. Maar het ging vooral om Ivanhoe en zijn helpers Bart en Gurth. De rest waren smerig kijkende ridders met spitse ringbaardjes op zwarte, woeste paarden, die niks anders deden dan op stiekeme toon snode plannen smeden om held sir Ivan hoe op zijn prachtige witte paard dwars te zitten. Helaas duurde de serie maar 39 afleveringen, die tussen 1958 en 1959 door de KRO in zwart-wit werden uitgezonden. Ivanhoe was de grote doorbraak van Roger Moore. Nadien zou hij nog te zien zijn in de tv-series The Saint en de Persuaders en in diverse James Bond-films. In Ivanhoe liet Moore ook zijn han delsmerk zien: acteren met de wenkbrauwen. Op een moment dat een andere held bezweek onder folteringen, bedreigingen of vrouwelijke charmes, trok Moore alleen maar even zijn wenk brauwen op, keek daarbij guitig opzij en meteen had hij een red dende list te pakken. Eigenlijk vond ik Ivanhoe maar een stijve hark. Een stramme spijker leek hij, als hij op zijn paard reed. En dan die dunne spillebenen in die grijswitte maillot: een broze held. Jaloers was ik wel op zijn prachtige kuif. Met groene zeep en een afwasborstel probeerden mijn vrienden en ik zo'n Ivan- hoe-look te maken. Maar we zagen er altijd uit als Gurth, Ivan- hoe's domme helper met dat bloempottenkapsel. Ray Simoen In de winter bruist het beneden de rivieren, in de zomer in Rotterdam. De komende week barst in de havenstad het Zomercarnaval los. Het begint morgen al met de verkiezing van de Queen, hét gezicht van het Zomercarnaval. Haar exotische schoonheid is op 26 juli tijdens de Straatparade van dichtbij te bekijken. Heb je zin in een tropisch dagje Rotterdam, ga dan met de trein. Het is er altijd razend druk. Even zwoel en zomers moet het zijn bij de Efte- ling Zomeravond. Tot en met 23 augustus is het pretpark iedere zaterdagavond tot middernacht geopend. Als extra vermaak is een groots Sprookjespopconcert georganiseerd waar kinde ren mee kunnen zingen met Roodkapje en Sneeuwwitje. Speciale gasten vanavond zijn CB Milton, Bastiaan Ragas en Do. En noteer al vast in de agenda: op 26 juli zijn Idols Nicky, Na thalie en Charlene, Lesley Williams en Jim te gast. Op 2 augustus komen Replay, Edsilia Rom- bley en Thomas Berge. Ook zo genoten van Toy Story, Finding Nemo, The Incredibles en Ratatouille? Binnenkort komt de nieuwste Pixar-creatie Wall-E in de bioscoop. De hoofdrol is voor het robotje Wall-E, een vuilnis opruimer die al zevenhonderd jaar moederziel al leen is achtergebleven op aarde om de rommel van de vertrokken mensen op te ruimen. Maar dan krijgt hij visite van een mooie buitenaardse robot en een liefdesavontuur begint. Gegaran deerd een nieuw bioscoop- en dvd-succes. De film draait vanaf 30 juli in de Nederlandse bio scopen. Kan je niet zolang wachten, bekijk dan de filmtrailer op youtube, of stem maandaga vond even na middernacht af op RTL5 voor een reportage rondom de galapremière. Zin om eens uitgebreid te koken voor vrienden of familie: laat je dan inspireren door De 4 seizoe nen keuken van Michele Cranston. Dit 400 pagi na's dikke Marie Claire kookboek biedt een rui me keuze van seizoensgerechten. Het mooi geïl lustreerde boek kost 29,95 euro Luisloze klimplanten op het balkon Niet iedereen is in het gelukkige bezit van een tuin. Menig een brengt zwoele zomeravonden op een balkon door. Kan leuk zijn, maar dan wil je je dus niet groen en geel ergeren aan alle mislukte pogingen om voor fraaie beplanting te zor gen. Mevrouw Bleijenberg doet dat wel. Ze legde drie jaar geleden klimop aan. 'Helaas: opgevreten door de luizen', schrijft ze. Dit jaar begon ze opnieuw. Weer zonder resul taat. 'Is er een klimmer die niet iuisgevoelig is?' „Kunstplan- ten kopen. Dan heb je nooit last van luis", grapt hovenier Jef van der Holst. „Maar serieus: klimop hoeft dit probleem niet te hebben. Maar de omstandigheden moeten wel optimaal zijn. Je moet goede, luxe potgrond nemen, niet van die bouwmarktrommel. En de vochttoevoer moet goed en con sequent zijn. Denk aan een druppelaar. Als die twee zaken goed zijn geregeld, moet het goed komen met klimop op een balkon." Dan kan mevrouw Bleijenberg volgend jaar zon der ergernissen genieten van de zomeravonden. Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117