2i spectrum Feuilleton berk en de zoekgeraakte treinkaartjes, deel 2 RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE in het zonnetje Marjan Berk PZC Zaterdag 19 juli 2008 De treintickets waren weg en bleven weg. Ik zal de lezer niet vervelen met een uitgebreid verslag van het zoekpro ces. Wel voel ik mij buitengewoon ver want met een hond, die, wanneer hij voldaan is, zijn eten gaat verstoppen. Nu verstop ik niet mijn eten, hooguit verstop ik wel eens wat chocolaatjes wanneer ik vind dat het zo wel weer eens genoeg is geweest. Maar treinkaartjes vallen in een andere categorie. Over het algemeen verstop ik uitsluitend dingen, die ik heel belangrijk vind en die absoluut niet zoek mogen raken. Zoals daar zijn: afspraakkaart jes van de tandarts en kaartjes voor een fantastisch concert. Ik verstop ze op geheimzinnige plekken, waarvan ik zeker weet dat een rover of andere dief er nooit zal zoeken. Maar dan. Wanneer het uur van de waarheid slaat, of de avond van het concert plotseling aanbreekt....dan is Leiden in last. Zo ook nu. Goede raad was dus duur. Letterlijk. Want vanoch tend belde ik eerst de Nederlandse Spoorwegen, die mij adviseerden het reisbureau te bellen voor goede raad. De schattige meisjes achter de balie blikten nog bloosden om deze domme oude Berk, en gingen ogenblik ijverig bellen. Ja hoor, er konden nieuwe kaartjes worden ge print en ik had, dank zij een door mij geheel onbe wust afgesloten annuleringsverzekering, nog maar een klein beetje bij te betalen....zodat de schade wel weer meeviel. Behalve het feit dat ik: óf naar het Centraal Station (wachttijd vier uur) moest om ze af te halen, óf naar Utrecht, óf naar Schiphol. Ik koos tussen een controlebezoek aan het ziekenhuis( niets ernstigs) en een lange vergadering van de Lira, de auteurs rechtenorganisatie die het auteursrecht van de va derlandse schrijvers behoedt en beschermt, een rit naar onze nationale luchthaven....waar de wacht tijd gelukkig heel erg meeviel. Ik droomde mijzelf al in de Thalyss, in gezelschap van mijn dochter op weg naar Parijs, dan overstap pen en in de TGV naar Bretagne.... Ik droomde ook van de dikke boeken, waar ik vori ge week van sprak. Ik stond van uitputting bijna als een paard staand te slapen daar achter die balie op Schiphol, waar ik dank zij koelbloedig optre den toch weer verse treinkaartjes mocht ophalen. En terwijl ik mijn vierwieler zo maar terugvond in de ondergrondse parkeergarage van de luchtha ven, en ik hem zelfs zonder aarzelen weer naar buiten wist te rijden....gaf ik mijzelf een mentale pluim! "Oudje!", sprak ik mijzelf toe, "dat heb je weer kra nig gedaan! Ie wordt met het klimmen der jaren steeds zelfstandiger en onafhankelijker. Goed zo!" Zo kwam aan dit ellendige verhaal van de zoekge raakte treinkaartjes toch nog een happy end. En het is mij zelfs gelukt om mijn lieve trouwe Maria de Fatima, die mij al 27 jaar stofvrij houdt, niet de schuld van de vermissing te geven. Nee, grootmoe dig verwijt ik uitsluitend mijzelf deze slordige ma nier van handelen. Lieve hemel, ik begin eindelijk toch heel volwassen te worden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105