PZC Dopingvrije rondes bestaan voortaan alleen in sprookjes lllk 33 35 34 Evans: wielrennen is op de goede weg Rogge teleurgesteld in nieuwe generatie O'Crady: levenslange schorsing bij doping Ook B-staal atleet Vroemen is positief Drie Zeeuwse zeges op eerste dag Jumpin de Weel Vrijdag 18 juli 2008 Tip? sport@pzc.nl ANALYSE door Ad Pertijs Tien jaar na 1998 is de Ronde van Frankrijk voor de grote massa weer een doping-Tour. Riccö is al de derde die gepakt wordt Nog voor de ontknoping daar is, lijkt ook deze Tour alweer in te prullenpak ge kieperd te kunnen worden. Net als die van 2006 (Landis betrapt) en 2007 (Rasmussen eruit gegooid). Riccardo Riccö heeft het sprookje van een schone ronde gisteren defi nitief uitgeblazen. „Deze sport zal zijn geloofwaardigheid terug moe ten vinden", weet ook de grote ASO-baas Patrice Clerc. Gisteravond op een inderhaast be legde persconferentie zei hij onder de indruk te zijn geweest van de speech die Tour-directeur Christi an Prudhomme anderhalve week geleden in startplaats Brest afstak voor alle verzamelde deelnemers. De boodschap toen leek duidelijk: waag het niet de boel te belazeren, want we hangen je op aan de hoog ste boom. De wereld steekt echter anders in elkaar. Mannen als Riccö zweren nog altijd bij de oude cultuur van: wat ze denken dat niet gevonden kan worden bij de controles, ge bruiken ze. Vorig jaar was dat ken nelijk testosteron. Nadat dat pro duct bij de ene na de andere ren ner ontdekt werd, zochten de die-hards verder. De derde genera tie epo werd hun nieuwe tovermid del. Het synthetische Cera en Mi- cera hoeft minder frequent ge bruikt te worden dan de oude epo- middelen. De gebruikers zagen ech ter over het hoofd dat de afbraak- tijd veel langer is. De UCI zegt dat het al in de Giro in de smiezen kreeg dat het begin dit jaar op de markt gebrachte Cera rondging in het peloton. De renners waanden zich echter vei lig, maar al in de eerste rit van de Tour was het raak. De Franse do- pingautoriteit AFLD verraste tot dusverre drie gebruikers. Hoeveel zullen er volgen? De Tour is nu an derhalve week oud. Sinds vorige week vrijdag weten de Cera-fans dat hun middel getraceerd kan wor den. Vanaf dat moment zullen ze het gebruik gestaakt hebben. Als het middel nog enkele weken zicht baar blijft, kunnen ze de hele Tour nog tegen de lamp lopen. Patrice Clerc zegt dat de Tour vast beradener dan ooit is om door te gaan met de dopingjacht. „We zijn aan het winnen", zegt hij. In de ge vallen van Duenas en Beltran kreeg hij applaus voor die woor den, maar het geval-Riccö is toch anders. De mensen die genoten hebben van de eigenzinnige Itali aan, voelen zich nu bedrogen. En dat is funest voor de geloofwaar digheid. Tien jaar na 1998 is de Ronde van Frankrijk voor de grote massa weer een doping-Tour. De Franse politie zit bovenop de Tour. Het is niet ondenkbaar dat er in de komende anderhalve week nog meer renners tegen de lamp zullen lopen. foto Nicolas Bouvy/EPA NARBONNE - Cadel Evans vindt het oneerlijk dat het wielrennen zo veel kritiek krijgt vanwege de do- pingaffaires, terwijl de sport daar mee juist bewijst op de juiste weg te zijn. De geletruidrager begrijpt niet waarom andere sporten in een beter daglicht staan. „Ik ben tevre den dat de bedriegers gepakt wor den. Onze sport wordt echt schoongemaakt. En dat kan ik over vele andere sporten niet zeggen." LAVELANET - Jaques Rogge heeft onthutst gereageerd op het derde dopinggeval in de Tour. „Dit is zeer, zeer teurig", zei de voorzitter van het internationaal olympisch comité IOC. „Ik had gehoopt dat de nieuwe generatie de sport met een andere instelling zou bedrij ven. Ik had ook gehoopt dat het wielrennen had begrepen dat het tijd was iets te veranderen." LAVELANET - De Australische wiel renner Stuart O'Grady heeft voor een levenslange schorsing voor do- pingzondaars gepleit. „Als je bedriegt, hoef je niet meer terug te komen in het wielren nen", stelde de veteraan gisteren in een reactie op de dopingaffaire rond de Italiaan Riccardo Riccö. „Dan gaan ze maar kersen pluk ken of zo, het maakt me niets uit", aldus de renner van CSC. Wielcmaker bv Dankzij al onze sponsors en vrijwilligers kunnen wij terugkijken op een zeer geslaagde RaboSter Zeeuwsche Eilanden editie 2008. Rabobank, Delta N.V., Wielemaker BV, PZC, Zwaan Makelaars, ADC, Camping de Molenhoek, Renesse aan Zee en overige sponsors. Tevens dank aan: TCR, MBTZ, de politie, gemeenten en Provincie alsmede overige instanties die bij onze wedstrijd betrokken waren. De organisatie verwacht u volgend jaar (18, 19, 20 juni 2009) weer op en rond het fraaie Zeeuwse parcours. Het bestuur Stichting Wielercomité Koudekerke Rabobank DELTA I 11 i_i the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77