sluizen alleen maar langer Eis: 2i maanden cel Frans Bauer /on(la"in Knokke voor Terneuzenaar Schipper tanker gaat in de fout Sluis gestremd door defect waar anders? zPZC Vrijdag 18 juli 2008 23 De binnenvaart schutte gisteren tijdelijk via de zeesluis, na een mankement aan een sluisdeur van de binnenvaartsluis. foto Wim Kooyman MIDDELBURG - Tegen een 45-jarige Terneuzenaar is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een ge vangenisstraf van 21 maanden geëist. De man wordt ervan ver dacht begin oktober 2007 te heb ben ingebroken in de woning van zijn moeder en met een vervalste volmacht een baliemedewerkster van de bank hebben bewogen om 250 euro van de rekening van zijn moeder te halen. Verder moest de man zich verantwoorden omdat hij in het slaaphuis in Terneuzen een tas van een medebewoonster had gestolen. Daarnaast zou de Terneuzenaar betrokken zijn ge weest bij een diefstal met geweld. Een 34-jarige IJzendijkse vriendin van hem had nog geld van een vrouw tegoed. Op het moment dat de vriendin die kennis in Terneu zen bij een pinautomaat zag, eiste ze haar geld terug. Binnen de kort ste keren rolden de dames vech tend over straat en volgens de IJ zendijkse had de Terneuzenaar het geld bij de vrouw uit haar han den weten te trekken. De Terneu zenaar ontkende en zei alleen maar de vrouwen uit elkaar te heb ben gehaald. Tegen de IJzendijkse, die ook wordt verdacht van een winkeldiefstal en een woningin braak, werd achttien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk en toe zicht door de reclassering gevor derd. Uitspraak op 30 juli KNOKKE-HElST - Frans Bauer treedt zondag 20 juli op in een tent op het evenementenstrand ter hoogte van het Willemspark in Knok- ke-Heist. Het optreden begint 's avonds om zeven uur. Bauer, die zijn eigen band meebrengt, heeft na Nederland ook Vlaanderen ver overd. Eerder dit jaar verzorgde hij drie concerten in een afgeladen Sportpaleis in Antwerpen. Het voorprogramma in Knokke wordt verzorgd door zanger Sam Gooris. De toegangsprijs is 35 euro voor een staanplaats bij het podium en 25 euro voor verderop in de zaal. door Wout Bareman TERNEUZEN - De waterpolitie heeft de 70-jarige Antwerpse schipper van een binnenvaarttanker, die op het Kanaal Gent-Terneuzen op het punt stond een deel van de lading over te pompen, beboet voor drie overtredingen. De schipper en zijn bemanningslid hielden zich niet aan de regels voor het vervoer van gevaarlijke stoffen en overtraden ook de vaar- en rusttijdenregeling. De politie stapte aan boord van de tanker, geladen met gasolie, toen die langszij afmeerde bij een ande re tanker en voorbereidingen trof om lading over te pompen. Bij con trole bleek dat de kleding van de bemanning niet in orde was, dat de voorgeschreven rusttijd niet was gerespecteerd en dat de papie ren (reisregistratie, controlelijst) niet in orde waren. Ook de red dingboot deugde niet. De politie houdt het schip in het oog. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten TERNEUZEN - De binnenvaartsluis in Terneuzen was gistermiddag uren gestremd door een manke ment aan de middendeur. Onder zoek wees uit dat die halverwege was vastgelopen door slib op de rails die het gevaarte geleidt. Pogin gen van medewerkers van Rijkswa terstaat zelf de rails schoon te maakten mislukten, waarna een gespecialiseerd bedrijf werd inge schakeld. De binnenvaart week tij dens de stremming uit naar de zee sluis. Aan het eind van de middag was het euvel verholpen. Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u AUTOBEDRIJF 'S HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71