Drie rubrieken, drie Zeeuwse zeges Thamara den Outer is de baas in eigen huis Alleen operatie helpt Van der Westen job Vissers publiekstrekker in Ronde van Philippine 34 Vrijdag 18 juli 2008 PZC S Janse, Jakobsen en De Wilde winnen bij start Jumpin de Weel. door Lucien Roelandt NISSE - De ruiters van de klasse B en L beten gisteren op Jumpin de Weel het spits af Met het maxima le aantal te behalen overwinnin gen eiste de Zeeuwse jeugd op de eerste dag van het vierdaagse hip pische evenement in Nisse een hoofdrol op. Met haar zege in het klassieke par cours klasse L zorgde Alisia Janse (16) meteen voor het eerste Zeeuws succes. De overwinning in het klassieke parcours B werd een prooi voor Yvonne Jakobsen (25). De pas veertienjarige Kevin de Wilde maakte het Zeeuws succes compleet door de afsluitende ru briek, progressief klasse B, op zijn naam te schrijven. Tijdens de vorige editie viel het evenement in het water. Ook giste ren probeerde de weergoden roet in het eten te gooien. Maar de nieuwe bodem bleek uitstekend bestand tegen het veelvuldige neer dalende hemelwater. Het is een bo dem waarop de paarden zich ook kennelijk in hun element voelden. In verband met het grote aantal deelnemers hadden de parcours- bouwers Stef Nelisse en Rens Wondergem een selectief en stevig aan de maat gebouwd par- Jumpin de Weel heeft op de eer- ste dag weer last van de regen, maar drie Zeeuwse combinaties rijden ongestoord naar een over winning. cours neergezet. Het mocht niet baten. Het grote aantal combina ties dat zich in iedere rubriek voor de barrage wist te plaatsen, be wees het hoge niveau dat op de eerste dag van start ging. In de klasse L was de laatste hin dernis de scherprechter. Voor vijf tien combinaties bleek de verrader lijke opgestelde steilsprong echter geen probleem. In de strijd tegen de klok hielden echter slechts vier combinaties het strafblad voor de tweede keer schoon. Met zijn tweede nulronde en een tijd van 41,85 seconden leek de Belgische prof Frederik Kattebeke met P Au- tesse Z verzekerd van de overwin ning. Alisia Janse bewees echter dat het veel sneller kon. De amazo ne uit Westkapelle stuurde de Dut- chboy-zoon in 35,84 naar de fi nish. In het klassieke parcours B plaats ten tien combinaties zich voor de barrage. Het venijn zat hier in de staart. De negende starter, Dian Pijnen uit Wouw, wist met Vara- dero als eerste in de beslissende ronde de nul te houden. Het bleek voor de Brabantse niet voldoende voor de overwinning. De laatste starter, Ivonne Jakobsen uit Melis- kerke, stuurde haar merrie Zsazsa foutloos rond en toonde zich met 47 stijlpunten de beste. Snel, sneller, snelst. Dat was Kevin de Wilde in de barrage van het progressieve parcours van de klas se B. De puber uit Driewegen ging in 82,95 seconden over het par cours. De Zuid-Bevelandse combi natie was daarmee ruim drie tel len sneller dan de Limburger Chloe Vos met Prince. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - De midzomerdres- suur van De Vroonruiters trok veel deelnemers naar Westkapelle. Voor de vierde editie boden zich zo veel Z-rijders aan, dat de start- lijst meer dan volgeboekt was. Thamara den Outer met Liberty, van'fte organiserende vereniging, was in de klasse Z2 baas in eigen huis. Ze was de enige combinatie op het hoogste niveau die een vol doende scoorde voor een winst punt. De eerste proef leverde de Aagtekerkse amazone 210 punten op, in de tweede proef liet de com binatie zich nog fraaier zien met LUZERN - Hordeloper Marcel van der Westen ondergaat dit weekeinde in Utrecht een operatie aan zijn gebroken sleutelbeen. De medische ingreep is noodzakelijk om de atleet nog een kans te geven op deelname aan de Olympische Spelen. Dat zei gisteren Peter Verlooy, topsportcoördinator van de Atletiekunie. Van der Westen kwam woensdagavond in Luzern op de 110 meter horden ten val en brak zijn sleutelbeen. Diagnose in het ziekenhuis in de Zwitserse stad wees een gecompliceerde breuk op drie plaatsen uit. De artsen beslo ten de 31-jarige Amsterdammer niet in Luzern te opereren. Van der Wes ten komt donderdag naar Nederland. foto ANP UITSLAGEN PAARDENSPORT Nisse. Springen paarden Jumpin de Weel. Klasse L klassiek groep 1:1. Alysia Janse, Mo- rentes (Westkapelle) 0/0/35.84; 2. Frederik Kattebeke, P Autesse Z (België) 0/0/41.58; 3. Marlies Bek, Uniek (Hoedekenskerke) 0/0/42.96; 4. Dominique Ernalsteen, Whisper (Knokke) 0/0/43.35; 5. Mark Bevelander, RPA Unico Ie Sursaut (Oud Vossemeer) 0/0/47.50. B klassiek: 1. Ingrid Jakobsen, Zsazsa (Melis- kerke) 0/0/47; 2. Dian Pijnen, Varadero (Wouw- se Plantage) 0/0/45; 3. Krissy van Weel, Eldora do (Huybergen) 0/0/42; 4. Michelle Mak, DDL Aco-Neo (Steenbergen) 0/4/50; 5. Sylvana Schut, Vemmie Feas B (Born) 0/4/46. B progressief: 1. Kevin de Wilde, Marvel (Drie wegen) 21/36.03; 2. Chloe Vos (Swalmen) 21/39.51; 3. Michelle Mak, DDL Zalina, 21/39.52; 4. Marieke Verdaasdonk, Ziezo (Rijs- bergen) 21/39.88; 5. Jack Zagers, Why Not (Sprundel) 21/40.81. Dressuur Vroonruiters Westkapelle. Paarden klasse Z2: 1. Tamara den Outer, Li berty (Vroonr.) 210; 2. Janine Boudens, Nickey (Allround) en Iris Schunselaar, Ruby's Tequila (Se-Ros) 194. Tweede proef: 1.1. Tamara den Outer, Liberty, 215; 2. Iris Schunselaar, Ruby's Tequila, 202; 3. Janine Boudens, 198. Z1:1Es ther de Graaf, Ubiquillio (Scheldestad) 211; 2. Marijke Brasser, Maarten (Vroonr.) 207; 3. San ne van der Sluis, Brendy (Schouwse R.) 201. Tweede proef: 1. Corneli Langebeke, Prooyens Dark Laes (Se-Ros) 207; 2. Ester de Graaf, Ubiquillio, 205; 3. Marijke Brasser, Maar ten, 204. M2:1Eline Francke, Pompidou (Gou we Reyers) 190; 2. Sandra van de Vreugde, Ushra (Scheldestad) 185; 3. Claarten Thije, Ne- vasca (Gouwe Reyers) en Barbara Timmer mans, Sharon (Se-Ros) 174. Tweede proef: 1 Eline Francke, Pompidou, 188; 2. Sandra van de Vreugde, Ushra, 183; 3. Babara Timmer mans, Sharon, 181. M1: 1. Niek Lous, Renske (Se-Ros) en Denise Klap, Flinstone (Vroonr.) 187; 3. Simone de Bruin.Toniek (Oranjezon) 186. Tweede proef: 1. Marieke Schnebeli, Cas per (Scheldestad) en Simone de Bruin, Toniek, 182; 3. Niek Lous, Renske, 178. L2:1. Maarten Koppejan, Hamilton (Vroonr.) 197; 2. Marinda Roelse, Perla (Vroonr.) en Melissa Poppe, Utah (Se-Ros) 189. Tweede proef: 1Maarten Kop pejan, Hamilton, 208; 2. Melissa Poppe, Utah, 195; 3. Rachel Blok, Sunshine-Regga (All round) en Marinda Roelse, Perla, 185. L1: 1. Tony van der Hiele, Miss Princess (Se-Ros) 196; 2. Rona Bakker, Kublaika (Scheldestad) 189; 3. Nona Pattenier, Pompidou (Schelde stad) en Elvera Boogaard, Rocco (Se-Ros) 187. Tweede proef: 1. Tony van der Hiele, Miss Princess, 199; 2. Elvera Boogaard, 186; 3. Rona Bakker, Kublaika, 184. Pony's L2 cat. CDE: 1. Marlies Volmer, Halvar (Se-Ros) 189. Tweede proef: 1. Mabel Acda, Kismo (Weelr.) 185. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl 215 punten, op gepaste afstand (202 punten) werd Iris Schunse laar tweede. In de klasse Zi toonde Ester de Graaf zich met Ubiquillio in de eer ste proef de beste met 207 punten. In de herkansing was Corneli Lan gebeke met 207 punten de beste. De Middelburgse bleef Esther de Graaf twee punten voor. Het overall klassement werd een prooi voor Maarten Koppejan. In de klasse L2, waar honderd pro cent van de deelnemers een vol doende scoorde voor een winst punt, toonde de ruiter uit Westka pelle zich afgetekend de beste. Brabantse renner reed in Ootmarsum naar de nationale titel. door Wim de Vos PHILIPPINE - Job Vissers is morgen de meest in het oog springende renner aan de start van de Ronde van Philippine. De Brabander werd in twee weken geleden natio naal kampioen bij de eliterenners zonder contract op het parkoers in Ootmarsum. Voor de organisatie uit Philippine is de komst van Job Vissers een aangename verrassing. Het initia tief kwam van de renner zelf „Hij belde ons om te vragen of hij bij ons kon rijden. We hebben een prijsje afgesproken en er een spon sor voor gevonden", maakt secreta ris Edwald Marteijn duidelijk. De 23-jarige renner uit Erp is aan zijn beste seizoen bezig. Hij schreef inmiddels twee klassiekers op zijn naam (Omloop der Kem pen en de Omloop van de Hoekse Waard) en daarnaast was Vissers ook nog de sterkste in de Ronde van Huybergen. Het voorlopige hoogtepunt uit zijn carrière was vorige maand het nationaal kam pioenschap. Behalve Vissers komen er in Philip pine nog renners van naam aan W* Job Vissers, de nationale kam- pioen bij de elites zonder con tract, staat morgen aan de start in de Ronde van Philippine, die een sterke bezetting heeft. het vertrek. Daarbij de winnaars van bijna alle criteriums die tot nu toe in Zeeland zijn verreden: Peter van Agtmaal (Yerseke en Axel), Da vy Jaspers (Kruiningen), Martijn Simons (Westdorpe) en Koen van de Velde (Zuiddorpe). Ook Johnny Hoogerland behoort tot de deelnemers. De sinds kort in het Brabantse Oudenbosch woonachtige Zeeuw schreef maan dag in Heerle zijn zevende over winning van het seizoen bij. Zijn opvallendste zeges boekte hij in de Ronde van Limburg en van Mid den-Brabant. In totaal hebben vijftig renners in geschreven bij de eliten, beloften en amateurs A. Eerst gaan 13.00 uur de nieuwelingen van start, de elites starten om 15.00 uur. SPORT H3t PAARDENSPORT VRIJDAG Jumpin de Weel. Springen. 10.30 uur: M paarden. 13.00 uur: Z paarden. 13.00 uur: B pony's, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 17.00 uur: ZZ paarden. Locatie: Hof stede Huige, aan de Brilletjesdijk te Nisse. ZATERDAG Springen jumpin de Weel. 9.00 uur: fina les paarden en pony's klasse B, met aan sluitend klasse L, M, Z, en ZZ. Locatie: Hofstede Huige, aan de Brilletjesdijk te Nisse Dressuur LR De Zwinruiters. 10.00: paarden Z1 en Z2 Kur op muziek. 10.15 uur: paarden B, M1 en pony's B en L. 10.50 uur: paarden Z1 en Z2. 14.00 uur: paarden M2. 14.45 uur: pony's M. Loca tie: manege Hippo'Dor aan de Baanstpol- dersedijk te Nieuwvliet. ZONDAG Jumpin de Weel. Springen paarden. 9.00 uur: Nationaal 1.30m, met aansluitend 1.35m en 1.40m. Locatie: Hofstede Hui ge, aan de Brilletjesdijk te Nisse. TENNIS VRIJDAG Maeneblusscherstoernooi. Locatie: ten nisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 9.00 uur. C1000 Vechthanentoernooi. Locatie: tennisvereniging De Boskreek te Bres- kens. Aanvang: 9.00 uur. ZATERDAG Maeneblusscherstoernooi. Locatie: ten nisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 9.00 uur. C1000 Vechthanentoernooi. Locatie: tennisvereniging De Boskreek te Bres- kens. Aanvang: 9.00 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: ten nisvereniging Westerschouwen te Burgh Haamstede. Aanvang: 9.00 uur. Stoofweitoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. Cargilltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 9.00 uur. Yerseke Open. Locatie: tennisvereniging Yerseke. Aanvang: 9.00 uur. ZONDAG Finales Maeneblusscherstoernooi. Loca tie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 9.00 uur. Finales C1000 Vechthanentoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Boskreek te Breskens. Aanvang: 9.00 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: ten nisvereniging Westerschouwen te Burgh Haamstede. Aanvang: 9.00 uur. Stoofweitoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. Cargilltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 9.00 uur. Yerseke Open. Locatie: tennisvereniging Yerseke. Aanvang: 9.00 uur. VOETBAL VRIJDAG Vriendschappelijk. Clinge-SK Beveren (19.30 uur). WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Philippine. Locatie: Kasteel straat, Philippine. 13.00 uur: nieuwelin gen (40 kilometer). 15.00 uur: elite/beloften/amateurs A (80 kilometer).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66