SALE Stichting eert Van Dokkum Pleinarrest voor markt in Hulst 50% korting ZomerGollectie zomer-opruiming.. aan de bak! sPZC Vrijdag 18 juli 2008 25 Quinny Zapp Box Ka kleur Lime Kleur naturel Van 179,- van 139r Voor €139,- Voor €99,- baby- en positiekleding nu De najaarscoilecUe WEEKEND mirnJlil— Zaterdag 19 en zondag 20 juli 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Crevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. het is weer 'zomerse opruiming', mocht u op de fiets komen: neem de bakfiets! want de collectie van bas+mar de jager vertoont vanaf 18 juli prijskaartjes die garant staan voor spontane gretigheid, zien is geloven! bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl van Dokkum in 2001 met een werk van Reinier de Muynck op de Hopmanspaal aan de Singelstraat in Goes. foto Willem Mieras Binnenvaartsluis uren gestremd door defect TERNEUZEN - De binnenvaartsluis in Terneuzen was gistermiddag uren gestremd door een manke ment aan de middendeur. Onder zoek wees uit dat die halverwege was vastgelopen door slib op de rails die het gevaarte geleidt. Pogin gen van medewerkers van Rijkswa terstaat om zelf de rails schoon te maken mislukten, waarna een ge specialiseerd bedrijf werd ingescha keld. Kinderkermis Veere: andere tijd en plaats VEERE - De kinderkermis deze zo mer in Veere vindt op een ander moment en op een andere plek plaats dan eerder was gemeld. De kinderkermis wordt niet gehou den van li tot en met 13 augustus, maar van 13 tot en met 16 augus tus. Als locatie is uiteindelijk ook niet gekozen voor de gedempte Oude Haven, maar voor het Basti on bij de jachthaven in het cen trum van Veere. Kooplui rommelmarkt mogen op Vestingdagen plein niet voortijdig af. door Sheila van Doorsselaer HULST - Hulstenaren die tijdens de Nederlandse Vestingstedendagen hun overbodige spullen willen slij ten op de rommelmarkt, moeten de hele dag uitzitten. Zij mogen vóór 18.00 uur het marktterrein niet af Ze hebben als het ware 'pleinarrest'. Vanwege de verwachte drukte, sluit de gemeente Hulst tijdens de Vestingstedendagen (op zaterdag 23 en zondag 24 augustus) de bin nenstad tussen 11.00 en 18.00 uur af voor het verkeer. Zodoende is ook de route van en naar het 's-Gravenhofplein - het rommel marktterrein - onbereikbaar voor auto's. Het is voor de verkopers wel moge lijk hun koopwaar in alle vroegte per auto naar het 's-Gravenhof- plein te brengen, maar vóór 18.00 uur de boel terug inladen vanwege tegenvallende verkopen of 'geen zin meer' is er niet bij. „De deelnemers aan de rommel markt zullen daarmee rekening moeten houden", stelt de gemeen te. Ook moeten de marktkooplie den na afloop van de markt in sneltreinvaart hun boeltje pakken, want het 's-Gravenhofplein moet uiterlijk om 19.00 uur ontruimd zijn. Deelname aan deze rommel markt is overigens beperkt tot de inwoners van de gemeente Hulst. Er mogen alleen tweedehands spulletjes worden verkocht, be drijfsmatige verkoop is niet toege staan. Het centrum van Hulst is tijdens de Vestingstedendagen tot 's avonds afgesloten voor verkeer. Verkopers op de rommelmarkt moeten de hele dag uitzitten. Antwerpse schipper gaat in de fout fTERNEUZEN - De waterpolitie heeft :le 70-jarige Antwerpse schipper 5'an een binnenvaarttanker be- Goet. De schipper en zijn beman- Ungslid hielden zich op het ka- 7laalvan Gent naar Terneuzen niet |an de regels voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. De papieren Varen niet in orde, ze overtraden .-e vaar- en rusttijdenregeling en reddingboot deugde niet. De alitie houdt het schip in het oog. baan als beeldend kunstenaar vat te Van Dokkum het ideaal op om ruimte te scheppen voor kunst. In Goes richtte hij daartoe samen met drie andere Zeeuwse kunste naars in 1991 Trechter 5 op, en stak al zijn energie in het duwen en trekken aan starre regelgeving, on wil en onverschilligheid om het werk van kunstenaars voor het pu bliek toegankelijk te maken. De stichting ging in 2003 ter ziele. Als zondag de Stichting Erven van Dokkum wordt opgericht, zal eerst worden gesproken over een tentoonstelling onder de naam 'O Brother where ar'thou Deze film van Joel Coen die de ver halen van Homerus voorziet van fabelachtig mooie muziek, inspi reerde Ronald van Dokkum de laatste jaren van zijn leven. In september moet de eerste expo sitie worden gerealiseerd. Judy Hooymayer, weduwe van Van Dokkum en lid van het stich tingsbestuur, legt uit dat het doel van de stichting is het gedachten- goed de continueren en het werk blijvend onder de aandacht te brengen door exposities, publica ties en discours. „We gaan het alleen heel anders doen. Ronald cijferde zichzelf weg, WW De nabestaanden van kunstenaar Ronald van Dokkum uit 's-Heer Hendrikskinderen willen zijn werk tentoonstellen. Het liefst in de Kapel van Hoogelande. liep zich de benen uit het lijf om kunst van anderen in de openbare ruimte te krijgen. Nu hij er niet meer is, nemen we hem door zijn werk als uitgangspunt." Dat werk heeft in ieder geval de kunstenaars Willy de Houck en zoon Frerik van Dokkum geïnspi reerd tot nieuw werk, dat in sep tember ook tentoongesteld wordt. Over de lokatie van de tentoonstel ling moet de stichting in oprich ting nog een beslissing nemen. De Kunstuitleen in Goes is in beeld maar ook de Kapel van Hoogelan de. Judy Hooymeyer: „Zo'n kerkje is eigenlijk beter. Het heeft toch al lemaal iets mystieks en dat willen we onderstrepen met muziek en videokunst." - De N254 langs het tussen Middelburg en Nieuwdorp gaat in de week van 28 juli t/m 1 augustus één dag dicht i voor werk aan de wegmarkering. De afsluiting duurt van 9 tot 16 uur. Automobilisten worden omge leid via de Europaweg. Op welke dag de weg dicht is, hangt af van het weer. Of er een tweede dag no dig is voor de werkzaamheden hangt eveneens af van het weer. Nieuwe stichting brengt Lkunst van Ronald van Dokkum onder mensen. door Mieke van der Jagt GOES - De erven Ronald van Dok- ykum richten een stichting op om zijn gedachtengoed in ere te hou den en zijn werk openbaar ten toon te stellen. .De in januari overleden kunste naar Ronald van Dokkum uit ,yp-Heer Hendrikskinderen maakte aionderden tekeningen, schilde rijen en schetsen, waarvan zeker jachtig procent nooit is tentoonge steld. Lange tijd was het atelier ?e oor hem ook niet het eerste werk terrein. Na een internationale loop-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61