PZC 21 lokken Zeeland Arrangement moet toerist Mosselsector trekt de beurs voor chronisch zieke kinderen Ithakaschool Goes dijt fors uit 22 en 23 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Parkeerbeheer Zeeuwse hoeve krijgt zusje in Madurodam Tip? redzzee@pzc.nl Hoogseizoen wordt korter en voor- en naseizoen belangrijker. T f door Melita Lanting i zierikzee - Steeds meer worden ar- rangementen ingezet om toeristen te lokken. Een workshop fotogra- j fie in combinatie met een lang 1 weekend op de camping, speciale wandelingen of fietsarrangemen- f| ten door de natuur voor kampeer- f ders en hotelgasten of een aanbie ding rond grote evenementen. De brancheorganisaties, zoals Re- cron en Vekabo, maar ook de indi viduele ondernemers verzinnen steeds vaker speciale tripjes om de gasten binnen te halen. „We moeten inspelen op de trend dat mensen ook in het hoogsei zoen steeds korter komen. Men sen boeken steeds minder voor drie weken, maar kiezen er voor om een week te komen", zegt An neke Smits van de Vekabo, de branchevereniging voor kampeer- boeren. „Wij zijn ook aan het na denken voor speciale najaarsarran gementen." De tijd van zes of acht weken onaf gebroken hoogseizoen is voorbij. De topdrukte beperkt zich inmid dels tot een week of drie a vier, als de regio's Rotterdam en Brabant vakantie hebben. Daar staat tegen over dat het aantal gasten in het voorjaar en najaar stijgt. „Maar dat is wel een andere doel groep", zegt Ed Troost van de Re- cron. „Dat zijn de actieve vijftig plussers. Die lok je niet met een folder met een speeltuin op de fo to. Die wil niet op de schommel of de wip, dus moet je daar je promo tie beter op afstemmen. Het is heel belangrijk dat juist in die scha- duwseizoenen de bezettingsgraad omhoog gaat." „Vijftigplussers zijn voor ons inte ressante gasten", zegt [urgen Klap wijk, directeur van de VW. „Dat zijn mensen die veel doen en daar moeten de ondernemers op inspe len. Door veel samen te werken. We hebben een scala aan voorzie ningen en activiteiten, maar we Ondernemers bedenken steeds vaker arrangementen om de toe rist te lokken. Kamperen of ver blijf in huisje of hotel in combina tie met hobby, cultuur of natuur. weten het alleen niet altijd van el kaar. We moeten het product ver breden, we moeten de mensen in de watten leggen. Ondernemen is bijvoorbeeld ook open zijn." Sei zoensverlenging valt of staat bij het open houden van attracties, winkels en restaurants, zegt hij. „En de service is heel belangrijk", stelt Anneke Smits. „We moeten de gast het gevoel geven dat hij welkom is, maar ik hoor nog steeds verhalen dat mensen bot be handeld zijn in de horeca of cam pinghouders die niet thuis blijven om gasten te ontvangen." Derde verdieping Westerschelde kan eind dit jaar beginnen Vrijdag 18 juli 2008 door Piet Kleemans bruinisse - Ze voeren niet alleen maar actie, maar tonen ook hun sociaal gezicht. Vertegenwoordi gers van de geplaagde mosselsec tor overhandigden gisteren bij de start van de Bruse Visserijdagen - f een driedaags festijn - een cheque met daarop het bedrag van 6350 euro aan de actie 'Bru doet een Wens'. De actie, enkele maanden geleden op poten gezet door Brue- naren Kees Verspoor en Jaco Geel hoed van vis- en snackshow De Koaje, zet zich in voor chronisch zieke kinderen. Verspoor werd daartoe geïnspireerd door zijn twee chronisch zieke zussen die aan den lijve ondervonden dat de stichting Doe een Wens goed werk doet. Jeugdsoos De Pul zette f zich er al voor in en DJ Carlo draai- j de om geld in te zamelen. Hetzelf- s de deed Golfclub Grevelingenhout j die 4500 euro inzamelde. 'Bru doet een Wens' heeft inmiddels i ook een aantal sponsors aan zich weten te binden. De opbrengst van alle acties bij elkaar wordt za terdag 19 juli gepresenteerd aan de stichting Doe een Wens. 'Bru doet een Wens' brengt dan een pro gramma met muziek, acties en al lerlei leuke activiteiten om zoveel mogelijk geld voor de stichting op kunnen halen. Miss Visserij Corina Feijtel toont de cheque van de mosselvissers voor de stichting Doe een Wens. foto Marijke Folkertsma Volkswagen gestolen THOLEN - Een grijze Volkswagen Golf is gistermiddag rond 16.00 uur gestolen. De auto met het ken teken 15-TL-ZK stond geparkeerd in de Hofstraat in Tholen. De eige naar was heel even binnen ge weest bij een kennis, maar had de sleutels in het contact laten zitten. Daarna was de wagen verdwenen. Op het noodgebouw worden nu vijf tijdelijke lokalen bijgebouwd. door Lilian Dominicus goes - De Ithakaschool op het ter rein van Emergis in Goes barst uit zijn voegen. Om in september alle leerlingen te kunnen huisvesten, wordt nu op het noodgebouw een verdieping met vijf tijdelijke loka len bijgebouwd. De school voor kinderen met autisme is in een jaar tijd fors gegroeid, van 150 naar 200 leerlingen. Volgens directeur kinder- en jeugdpsychiatrie van Emergis Jan Jaap Ensing heeft de school onder meer zo kunnen groeien, 'omdat autisme en adhd steeds beter on derkend worden'. „Ook krijgt de It hakaschool een steeds grotere be kendheid in de provincie. De aan pak blijkt succesvol te zijn." De groepen op scholen voor spe ciaal onderwijs tellen volgens de richtlijnen veel minder leerlingen dan op het reguliere onderwijs. Als er zich meer kinderen aanmel den, moeten er sneller nieuwe lo kalen bij. De Ithakaschool had al plannen voor nieuwbouw, maar die zijn in gehaald door de snelle groei van het aantal leerlingen. Daarom zul len ook die worden bijgesteld met vijf extra lokalen. Het oude plan rrj Het aantal leerlingen is gestegen van 150 naar 200. Dat heeft on der meer te maken met het feit dat autisme en adhd beter onder kend worden. bestond uit dertien lokalen, een gymzaal, een speellokaal, leraren- kamer en ruimtes voor onder meer orthopedagogie en maat schappelijk werk. Ensing: „Een rustig en kindvrien delijk gebouw, dat wil zeggen dat het prikkelarm is. Dat is belangrijk voor deze kinderen." De eerste paal van het nieuwe onderkomen gaat naar verwachting begin 2009 in de grond. Dat zou betekenen dat de leerlingen in het schooljaar 2010-2011 het gebouw kunnen be trekken. De Ithakaschool geeft ba sis- en voortgezet onderwijs aan kinderen met autisme uit heel Zee land. Het is een samenwerking tus sen Emergis, de Korczakschool in Middelburg en de gemeente Goes. Goes moet nog op zoek naar dek king voor de extra kosten. Tip? redactie@pzc.nl Voor parkeren in de Zeeuwse hoofdstad zijn regels. Wie zich daar niet strikt aan houdt, raakt diep in de sores. Zo bleek op het P+R-terrein achter het station. De vrouw die daar met haar au to voor de weigerende slagboom stond, kreeg het helder verteld vanuit het apparaat: „Alleen als u ons het nummer van een geldi ge creditcard doorgeeft, kunnen wij u helpen. Hebt u die niet? Dan belt u maar een van uw ken nissen. Zonder nummer kunnen wij niks voor u doen." Nou was het Dolle Donderdag in Middel burg, maar toch. Een passant met een broertje dood aan bu reaucratie én met een creditcard bracht tenslotte uitkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57