Zeeland PZC Ithakaschool dijt fors uit Woningen in oude Funcorner Tweede man bezwijkt BEVELANDEN-THOLEN 27 21 22 en 23 www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Zonwering DVZ Zonwering m Parkeerbeheer Derde verdieping Westerschelde kan eind dit jaar beginnen Vrijdag 18 juli 2008 Arendshoeve krijgt zusje in Madurodam Tip? redgoes@pzc.nl GOES - De nieuwe eigenaar van de voormalige automatenhal Funcor ner aan de Voorstad in Goes wil het pand verbouwen om er appar tementen van te maken. Ook moet de oude loods aan de achter kant van het gebouw plaatsmaken voor vijftien garageboxen. De bouwvergunningen zijn nog niet verleend. Het pand waar Fun corner in gevestigd was, kwam in 2006 leeg te staan. Toenmalig eige naar Recreatieprojecten BV van de familie Loontjens uit Middelburg sloot de twee speelzalen die ze op dat moment in Goes had (aan de Voorstad en op de Markt) en open de een nieuwe gokhal aan de Zus terstraat. Aannemer Willem Boutens kocht het bedrijfspand aan de Voorstad in september 2007 voor vierenhal ve ton. Hij is van plan om er zeven zelfstandige appartementen van te maken: vijfeenkamerappartemen- ten van ongeveer 42 vierkante me ter en twee tweekamerapparte menten van elk zestig vierkante meter. De huurprijs van de wonin gen wordt rond de 450 euro per maand, denkt Boutens. Op dit mo ment worden op de bovenverdie ping van het gebouw al kamers die verhuurd. Boutens verwacht dat hij nog dit jaar aan de verbouwing kan beginnen. Hoe lang die zal du ren, is niet in te schatten, omdat hij het karwei gaat uitvoeren naast zijn normale werk als aannemer. Op het noodgebouw worden nu vijf tijdelijke lokalen bijgebouwd. door Lilian Dominicus GOES - De Ithakaschool op het ter rein van Emergis in Goes barst uit zijn voegen. Om in september alle leerlingen te kunnen huisvesten, wordt nu op het noodgebouw een verdieping met vijf tijdelijke loka len bijgebouwd. De school voor kinderen met autisme is in een jaar tijd fors gegroeid, van 150 naar 200 leerlingen. Volgens directeur kinder- en jeugdpsychiatrie van Emergis Jan jaap Ensing heeft de school onder meer zo kunnen groeien, 'omdat autisme en adhd steeds beter on derkend worden'. „Ook krijgt de It hakaschool een steeds grotere be kendheid in de provincie. De aan pak blijkt succesvol te zijn." De groepen op scholen voor spe ciaal onderwijs tellen volgens de richtlijnen veel minder leerlingen dan op het reguliere onderwijs. Als er zich meer kinderen aanmel den, moeten er sneller nieuwe lo kalen bij. De Ithakaschool had al plannen voor nieuwbouw, maar die zijn in gehaald door de snelle groei van het aantal leerlingen. Daarom zul len ook die worden bijgesteld met vijf extra lokalen. Het oude plan bestond uit dertien lokalen, een gymzaal, een speellokaal, leraren- Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 16 45 kamer en ruimtes voor onder meer orthopedagogie en maat schappelijk werk. Ensing: „Een rustig en kindvrien delijk gebouw, dat wil zeggen dat het prikkelarm is. Dat is belangrijk voor deze kinderen. Ze zitten aan de rand van het terrein, midden in het groen langs de Abbekinderse- zandweg. Ook de voorkant wordt heringericht. Veel kinderen ko men met busjes naar school en worden voor het terrein afgezet. We willen ervoor zorgen dat ze Het aantal leerlingen is gestegen van 150 naar 200. Dat heeft on der meer te maken met het feit dat autisme en adhd beter onder kend worden. tot vlak voor de school komen, zo dat de leraren en onderwijzers ze direct kunnen opvangen." De eerste paal van het nieuwe on derkomen gaat naar verwachting begin 2009 de grond in. Dat zou betekenen dat de leerlingen in het schooljaar 2010-2011 het gebouw kunnen betrekken. De Ithakaschool geeft basis- en voortgezet onderwijs aan kinde ren met autisme uit heel Zeeland. Het is een samenwerking tussen Emergis, de Korczakschool in Mid delburg en de gemeente Goes. Goes zal nog op zoek moeten naar dekking voor de extra kosten. Eerst zou de gemeente jaarlijks 185.000 euro bijdragen; dat bedrag gaat omhoog naar 255.000 euro. TERNEUZEN - In het Universitair Ziekenhuis Gent is gistermorgen de 41-jarige Franqois lansen van Rosendaal overleden. De medewer ker van het cluster Infrabeheer van de gemeente Terneuzen be zweek aan de verwondingen die hij dinsdagmiddag opliep bij een eenzijdig ongeval met een gemeen telijke spoelwagen op de Westka de in Sas van Gent. Met het overlijden van Jansen van Rosendaal, bestuurder van de wa gen, heeft het ongeval een tweede dodelijk slachtoffer geëist. Dinsdag overleed zijn collega André van Dam (45), die naast hem in de spoelwagen zat. Tip? redactie@pzc.nl Voor parkeren in de Zeeuwse hoofdstad zijn regels. Wie zich daar niet strikt aan houdt, raakt diep in de sores. Zo bleek op het P+R-terrein achter het station. De vrouw die daar met haar au to voor de weigerende slagboom stond, kreeg het helder verteld vanuit het apparaat: „Alleen als u ons het nummer van een geldi ge creditcard doorgeeft, kunnen wij u helpen. Hebt u die niet? Dan belt u maar een van uw ken nissen. Zonder nummer kunnen wij niks voor u doen." Nou was het Dolle Donderdag in Middel burg, maar toch. Een passant met een broertje dood aan bu reaucratie én met een creditcard bracht tenslotte uitkomst. De vijf lokalen worden op het noodgebouw van de Ithakaschool in Goes gezet. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45