stunten met Zeeuwse mossels SALE!# Bruinisse viert mosselfeest met een rouwrandje Huichelaars pruiming van de reepe Drugssmokkel voor rechter Swiss fQ Sense® PZC Vrijdag 18 juli 2008 j 3 |Op zoek naar leen boot? door Piet Kleemans Er is een charmante miss, er staan kermisattracties en be zoekers wordt een program ma met allerlei festiviteiten voorge schoteld. Toch is de editie 2008 van de Bruse Visserijdagen anders dan anders. De onzekerheid over de toekomst van de mossel knaagt aan Bruinisse. En dat is met een feest niet weg te poetsen. 'Straks geen visser meer die vist, dankzij de milieuterrorist' is de niet mis te verstane tekst op een spandoek. Op een ander het beeld van een geketende mosselkookpot. Overal in het dorp schreeuwen rood-witte borden om het 'stop pen van de groene leugen'. Het is duidelijk; de Bruse vissers zijn strijdlustig. Volkomen terecht in de visie van burgemeester Jack As- selbergs van de gemeente Schou- wen-Duiveland. In zijn speech ter gelegenheid van de opening van de 47ste editie van de Bruse Visserijdagen haalt hij fel uit naar de milieuorganisaties. „Er is heel veel emotie, heel veel boos heid, woede en frustratie. Er zijn heel veel tranen geplengd en acties gevoerd. Maar wel altijd binnen de fatsoensgrenzen." Dat laatste kan volgens Asselbergs niet gezegd worden van de mi lieuorganisaties die de mosselvis sers de voet dwars zetten. Hij ver wijt hen - onder meer - arrogan tie. Beschuldigt hen van het door het slijk halen van mosselvoorman Wout van den Berg. Schildert hen af als fanatici die niet tegen kritiek kunnen en doorslaan in hun ac ties. „De milieuorganisaties heb ben geen enkel oog voor de econo mische waarde van de mosselsec tor. Met hun acties maken ze hon derden gezinnen kapot. Dat is triest maar waar", is de keiharde conclusie van Asselbergs. Hij kiest onomwonden de kant van de mosselvissers. „Dat zijn de natuurbeheerders bij uitstek. Het is tijd om het tij te keren. We moe ten eigen belang ombuigen tot al gemeen belang", is de oproep van de burgemeester. Hij laat weten dat wat hem betreft de Visserijdagen feestdagen met een boodschap mogen, nee moe ten, worden. „Er komen tiendui zenden mensen en die moeten we bewust maken van het risico dat de mossel, het Zeeuwse zwarte goud, verdwijnt. Want dat is de keiharde waarheid." Alle misère ten spijt blijven de Bruse Visserij dagen op de eerste plaats een drie daags feestelijk evenement. Assel bergs „Het is een groots feest en dat moet het blijven. Bruinisse kan niet zonder de mossel." www.zeelandboten.nl 0118-613659 COMMENTAAR Wat zijn we met zijn allen toch weer goedgelovig geweest om te denken dat de wielrenners in de Tour niet meer aan de doping zitten. En wat is er door al die hypocriete Tourvolgers weer met gespeelde verbazing gereageerd toen Riccardo Riccö werd ontmaskerd als de zoveelste dopingzondaar. Mart Smeets bekende voor de camera's dat hij al dagen wist dat er een nieuwe doping rondging in het peloton. Hij heeft maar weer eens onbeschaamd zijn mond gehouden. Maarten Ducrot, de omhoog gevallen wielerprofessor, roept al vanaf de start van de Tour dat het oude wielrennen is uitgeroeid. Vergeet het maar. Het heeft alleen even geduurd voordat het uitkwam, dat er weer een peloton vol met valsspelers over de Franse wegen rijdt. De jacht van justitie en het machtsvertoon van de gendarmes worden veracht binnen en buiten het peloton. Maar de ontmaskering van weer een paar notoire dopingslikkers toont aan dat topsport niet zonder kan. Het zullen in deze nu alweer besmette Tour niet de laatsten zijn, valt te vrezen. En toch wordt de omerta niet doorbroken, ook niet door de Smeetsen en de Ducrots. De huichelaars. S C H 0 E N M 0 0 E I Papegaaistraat i MIDDELBURG - Een 57-jarige Am sterdammer hoorde gisteren voor de rechtbank in Middelburg dertig maanden cel tegen zich eisen. Hij wordt ervan verdacht 1277 kilo gram hasj ons land te hebben bin nengesmokkeld. Hij reed met een bestelwagen naar Marokko; daar werden de drugs ingeladen. Vervol gens reed hij naar Dakar waar de wagen naar Vlissingen werd ver scheept. Op 17 april ontdekte een hond van de douane de hasj en werd de man aangehouden. FANTASTISCHE JUBILEUM-AANBIEDINGEN! Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a, telefoon (0118) 60 65 94 9GXSPRINGS S. MATRASSEN 140x200 cm. Andere maten leverbaar. Sense 2070 Miss Visserij 2008 (links) en haar voorgangster voor het spandoek tegen de 'groene leugen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3