Pannenkoek beter met mm 'te if W'ïflg Dikke Toren in Zierikzee is een beklimming wa PZC OP PAD Open kerk Leestafel, kinderhoekje, verkoop van wereldwin kelproducten en de mogelijkheid om te spreken met een recreatiepastor. Renesse, Jacobuskerk, 10.00-13.00 uur. Mosselfestival De Vlasmarkt, het Koorkerkplein en het Dam plein staan in het teken van de mossel. Aanschui ven op het terras en genieten van straat- en ama teurartiesten. Middelburg, 13.00 uur. Nachtmarkt Middelburg, Markt, 19.00-24.00 uur. Hobbymarkt Westkapelle, Kerkplein, 14.00-20.00 uur. Monstertoren Beklimmen van de Sint Lievens Monstertoren of wel de Dikke Toren. Zierikzee, Sint Lievens Monstertoren, 11.00-16.00 uur. Zeiltocht Drie uur durende zeiltocht met een historisch zeilschip over de Oosterschelde. Reserveren bij VW Schouwen-Duiveland. Zierikzee, haven 't Luitje, 13.30-16.30 uur. Nieuwe Maen en Scaldis Jong en oud kunnen meevaren en meehelpen aan boord van de zeilklippers Scaldis en Nieuwe Maen. Kaarten zijn te koop bij VW Zierikzee en aan boord. Zierikzee, Nieuwe Haven, 14.00-17.00 uur. Rondvaart Twee uur durende rondvaart op het Grevelingen- meer. Kaarten te koop bij WV Schouwen-Duive land. Brouwershaven, Haven Den Osse, 13.30 uur. Voertoer Kinderen kunnen op boerderij De Stelle meehel pen met het voeren van de dieren. Kaarten te koop bij VW Schouwen-Duiveland. Ouwerkerk, Stelweg 3, 10.30 en 14.30 uur. Struisvogelboerderij Rondleiding op de struisvogelboerderij Monniken- we rve. Sluis, Hogeweg 1, 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Paardentram Een ritje van 20 minuten met uitleg over beziens waardigheden. Middelburg, Markt, 11.00-17.00 uur. Open Tuindagen Tuin van 5200 vierkante meter is open voor pu bliek. Schoondijke, Tragel Oost 21, 13.00-21.00 uur. Circus Holiday Moscow Kaartverkoop bij VW Burgh-Haamstede, Renesse en Zierikzee. Renesse, Manege Grol, Roelandsweg, 17.00 en 20.00 uur. Klaverjassen Camping De Magneet in Ouddorp organiseert kla verjas- en jokeravonden. Aanvang: 20.30 uur. MUZIEK Middagpauzeconcert Jonathan Kooman uit Middelburg bespeelt het or gel van de Sint Jacobskerk. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Orgel- en fluitconcert Met medewerking van Dick en Anneke Sander- man. Toegang 3,50 euro en kinderen gratis. Burgh-Haamstede, Grote Kerk, 20.00 uur. Carillonconcert In het kader van de manifestatie NieuwZout geeft beiaardier Geert D'hollander concerten op bijna alle Zeeuwse carillons. Op het programma staat vooral werk van Zeeuw se componisten. Sint-Maartensdijk, NH Kerk, 13.30 uur Panfluit Noortje Middelkoop en Harm Hoeve geven een concert op panfluit, orgel en piano. Middelburg, Koorkerk, 20.00 uur Gent Jazz Festival Voorheen Blue Note Records Festival. Concerten met nationale- en internationale artiesten. Info: www.gentjazz.com. Gent, bij muziekcentrum De Bijloke. THEATER Kleinkunst Kleinkunstenaar Adrie Oosterling brengt een voorstelling met met humor en dialect in Groede Visserijdagen Drie dagen lang festiviteiten met een kermis, een braderie, een creativiteitsmarkt, boekenmarkt en een standwerkersconcours. Bruinisse, vanaf 14.00 uur. Zee-aquarium Bezoekers krijgen uitleg over het zoutwateraqua rium en de vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en de kuststrook voorkomen. Oostkapelle, Terra Maris, 11.00- 11.30 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen 14.00 uur: The final Frontier; Astronaut; The Heart of the Sun; 16.00 uur: Kaluoka'hina; Ori gins of life; 19.30 uur: Infinity Express; Astro naut; The Heart of the Sun; Kamperland, Haven 5. www.zeeuwsplanetarium.nl Kermis Vlissingen, centrum, 10.00-01.00 uur. Kermis Kortgene, met allerlei activiteiten Kermis Stavenisse Tuin Bezoek tuin De Moerbei met mooie kleurbor- ders, cactuskas, bospad en kleine vijvers. Ope ningstijden: 09.00-13.00 uur, toegang €1,00. Bezoektuin De Moerbei, Havenweg 20, Ouddorp Visafslag Rondleiding op de visafslag Stellendam in Oud dorp. Beleef de visserij in al zijn facetten, u ziet de kotters van dichtbij en bezoekt het terrein rondom de visafslag. Openingstijden 08.30-11.00 uur, meer informatie bij VW Ouddorp aan Zee. Rondje Vuurtoren Een fietsroute met vragen en opdrachten. Westenschouwen, trampolinecentrum Wester- schouwen, 11.00 uur. door Leonie Beijer BAARLAND - „We hebben pas nog pannenkoeken gegeten, dan zetten we altijd de tafels van vier gezin nen in het midden van het kam- peerveld. En als er bezoek komt, dan mogen die ook mee-eten", ver telt Ingrid Hermans (36) uit Deur- ne. „Zo doen we dat als we gaan bar becuen of pannenkoeken eten. De rest van de week eet gewoon ieder gezin voor zich. Dan maak ik ei genlijk nooit echt iets bijzonders. We gooien gewoon wat op de skot- telbraai, zoals kip en groenten." Met drie bevriende gezinnen, allen met kinderen tussen de zes en tien jaar oud, is zij op vakantie op comfortcamping Scheldeoord in Baarland. Dit is het tweede jaar dat ze met z'n allen op vakantie gaan. „Het ging zo goed vorig jaar dat het een soort automatisme was om het dit jaar weer zo te doen. De kinderen kunnen lekker samen spelen en dan hebben wij een beetje rust," aldus Ingrid. Ze staat met haar caravan vlak naast een speelveldje, compleet met springkussen. Zij vertelt: „De kinderen zijn nu allemaal aan het zwemmen. Maar er is hier tegen over de camping, bij de woonwa gens, ook nog een hertenkampje en een speeltuin. En je gaat zo de dijk over het strand op om te vlie geren. Zolang zij zich vermaken is het goed. Het gaat leuk als het droog en niet te koud is." De ingrediënten voor pannenkoe ken a la Ingrid zijn eenvoudig: „Je doet gewoon een pak bloem in een kom, hierbij doe je een pak melk en drie eitjes. Voor de pan nenkoeken met appel doe je de ap pelstukjes in een grote kom. Daar bij moet nog suiker en kaneel. Dan roer je dat met je handen want we zijn op de camping." naar onze zom.erredactie! zoi album Zomer .ijk voor ml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32