Bodybuilders showen lijf op strand Rollende spieren in geoliede lichamen zijn morgen te zien tijdens Muscle Beach op het Nollestrand in Vlissingen Eerste Nederlandse editie Muscle Beach morgen in Vlissingen. door Kim van Zweeden VLISSINGEN - Primeur voor Neder land. In Vlissingen wordt morgen Muscle Beach gehouden. Dat is een ontmoeting van bodybuilders op het strand, naar het Amerikaan se voorbeeld van Venice Beach. Muscle Beach is door bodybuilder en gouverneur van Californië Ar nold Schwarzenegger bekend ge maakt. Op het Nollestrand bij strandpavil joen Panta Rhei worden morgen diverse trainingsapparaten ge plaatst. Bezoekers kunnen daarop samen met topatleten en kampioe nen uit heel Europa trainen. Ook wordt er bij de sponsorstands ad vies gegeven door begeleiders en trainers aan ieder die daar behoef te aan heeft. „Eerst zou Muscle Beach plaatsvin den in Zutphen," vertelt Hedwig Samson, organisator en bonds coach van de Nederlandse Body Building en Fitness Bond. „Tien dagen voor het evenement is het hele gebeuren afgeblazen, waarna sponsors zich boos terug trokken. Vervolgens ben ik bena derd om te kijken wat er te redden viel. De topatleten waren er klaar voor en zonder organisatie zou het evenement in het water vallen. Binnen vierentwintig uur heb ik contact opgenomen met onder an dere de gemeente Vlissingen, bad meesters en strandpaviljoen Panta Rhei. Het is geweldig dat al deze partijen meewerken en zeker op zo'n korte termijn. Ook heb ik vijf van de negen sponsors terug kun nen winnen door veel te praten en concessies te doen." Het evenement is een attractie op zich. In Amerika loopt de hele bou levard van Venice Beach vast als bodybuilders op het strand aan het trainen zijn. „Morgen komen onder anderen de professionals Marvin Nagelbloem en Saskia Salemink," zegt Hedwig. „Zij hebben hoog gescoord in Amerika en komen er in Vlissin- 'Eigenlijk is het een levensstijl. Ik kan niet meer zonder.' gen een gezellige showdag van ma ken." Bodybuilders die aan wed strijden meedoen, zoals Chris Ot tert (37). zijn natuurlijk ook ge woon in de sportschool om de hoek te vinden. „Eigenlijk is het een levensstijl. Ik kan er niet meer zonder," zegt Otten. Hij traint al vanaf zijn zestiende. „Toen was het lang niet zo serieus als nu. Ik Muscle Beach Zaterdag 19 juli 2008 - Nollestrand, Vlissingen Bij strandpaviljoen Panta Rhei Van 11.00 tot 18.00 uur Entree: gratis had bijvoorbeeld nog geen voe dingsschema en persoonlijke coach. Ik ben pas serieus gaan trai nen toen ik bij sportschool Shape in Kapelle kwam," vertelt de body builder. „Ik ben met een groepje meegeweest naar een wedstrijd. Het begon meteen te kriebelen om daar zelf aan mee te doen." Voor een wedstrijd vervangt Chris zijn opbouwperiode in het aftrai nen van zijn lichaam. „Ik eet dan minder en schoner, dus minder vet. In het begin houd ik mijn ge wone trainingsschema aan. De laat ste paar weken ga ik voor het pompwerk. Dan heb ik niet veel energie meer over." Al is het nog zo zwaar, een body builder slaat geen training over. „Je werkt naar een doel toe en dat wil je bereiken. Toen sportschool Shape tijdens Pinksteren was geslo ten, heb ik de sleutel gekregen zo dat ik toch kon trainen." Bij een wedstrijd moeten de body builders verplichte poses laten zien. Ook geven ze een zelfbedach te show van één minuut op zelf uitgekozen muziek. „Voor iedere wedstrijd verzin ik een nieuwe show. Soms kom je de zelfde juryleden tegen. Ik zit in de 85 kilo klasse en heb bepaalde wedstrijden gewonnen. Het was geloof ik 2003 toen ik in Tubize, België, op één avond twee wedstrij den won. Dat gebeurt niet vaak, hoor. Het was echt een geweldige dag om nooit te vergeten." Chris is nog nooit naar een eerde re, buitenlandse editie van Muscle Beach geweest. „Zaterdag in Vlis- Chris Otten laat een verplichte wedstrijdpose zien singen doe ik niet mee. Dan zit mijn hele training voor de week er al op. Rust is heel erg belangrijk, dat heb je nodig voor de opbouw. Als er net zoveel publiek op komt da gen als bij de afgelopen wed strijd in de Mythe in Goes dit jaar, dan zal het lek ker druk wor den op het strand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31