Vlaamse supermarkten Snurken AIDSMCE BESUYEN Zeppelin vliegt boven Zeeland I i 2 Vrijdag 18 juli 2008 PZC m?. ONDINE VAN DER VLEUTEN Ik woon samen met een snurkende kleuter, snurkende poes en snurkende man. Elke nacht wordt om mij heen een heel bos omgezaagd. „Zou je niet eens bij de huisarts langs gaan?", vroeg ik laatst, en onderdrukte een geeuw. „Maar ik snurk helemaal niet!", zei hij verongelijkt. Dat had hij nu niet moeten zeggen. Zodra die nacht de eerste snurkgeluiden weerklonken, porde ik hem wakker. „Je snurkt", fluisterde ik in zijn oor. „Niet waar", antwoordde hij geïrriteerd, en viel weer in slaap. Twee minuten later kneep ik in zijn arm en riep: „Je snurkt weer!" Halverwege de nacht waren we zo ver dat hij direct na de por al slaperig begon te ontkennen dat hij aan het snurken was en 's ochtends om acht uur werd dan toch de dokter gebeld voor een consult. „Ik moet een nacht je naar een slaapkliniek", meld de de snurker na afloop. „Om te kijken hoe erg het is." De uitslag was verbijsterend: hij snurkte, maar niet uitzonder lijk. Net die éne keer! Dat liet ik niet op me zitten. Die nacht sloop ik uit bed, pakte de filmcamera en drukte de knop in zo dra de motorzaag aansloeg. Helaas begon ook direct een fel licht te branden, waarop de schone slaper ontwaakte. Not amu sed. De nacht erna hing hij bij wijze van wraakoefening met een ca mera boven mijn neus. (Zelf vind ik dat ik niet snurk, maar verkouden ben, maar daar valt blijkbaar over te twisten.) Omdat we intussen allemaal slaperig rondliepen (zelfs de poes) hebben we de strijdbijl maar begraven en een actieplan opgezet. 1. Alle gezinsleden blazen dagelijks een kwartier op de digeridoo, want dat schijnt te helpen. 2. Iedereen krijgt voortaan voor het slapengaan een dosis Snoreeze keelspray en een Breathe Right neusstrip op. Oók de poes. „Maar ik snurk helemaal niet!", zei hij verongelijkt COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.ni/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht, Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening ms ij» 0e PZC gaal zorgvuldig om net persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie M t c Het mosselseizoen is begonnen. Langzaamaan liggen verse Zeeuwse mosselen in de koelvitrines van de super. Goed van kwaliteit, maar aan de prijs. door Jeffrey Kutterink Ooit waren mosselen volksvoedsel. Maar wie nu van de schelp dieren wil genieten, moet er flink voor betalen. Vorig jaar kostte een kilo nog geen vijf euro, nu minstens dik zes. Opmerkelijk is dat de Zeeuwse mosselen het goedkoopst zijn over de grens. Supermarkten in België verkopen ze voor minder dan 3 eu ro de kilo. In de Zeeuwse supers zijn ze minstens dubbel zo duur. Vlaamse supermarkten stunten de ze dagen met de Zeeuwse schelp dieren. Carrefour bijvoorbeeld verkoopt de eerste Zeeuwse mosselen tegen 2,90 euro per kilo. Het gaat dan wel om Super-mosselen, de op één na kleinste categorie. Een in troductieprijs die tot en met zater dag geldt. Delhaize biedt ze aan voor 2,99 euro per kilo. Bij Colruyt doen ze 5,19 euro per twee kilo. De prijzen zullen in België naar verwachting stijgen, al gaat Carre four ervan uit dat de kiloprijs niet boven de 5 euro uit zal komen. Als in augustus het mosselseizoen goed op gang is, zouden de prijzen moeten zakken, al is dat niet zeker. In Zeeland liggen de prijzen bedui dend hoger. Eén van de weinige Zeeuwse supermarkten die giste ren al verse Zeeuwse mosselen 'in het schap' had liggen was de Agri- Hoge mosselprijs - De prijs van Zeeuwse mosselen is zo hoog, vanwege een te kort. De verminderde oogst heeft twee oorzaken. De zogeheten zaadval in de Waddenzee, waar uit jonge mosselen worden ge boren, laat te wensen over. En de overheid legt beperkingen op aan het vissen van mossel zaad in verband met de be scherming van de Waddenzee. Overwogen is om de introduc tie dit jaar, net als vorig jaar met drie weken uit te stellen, zodat er meer aanbod is. On der druk van Belgische kustho reca is dat niet gebeurd, met hoge prijzen tot gevolg. GOES - Een 75 meter grote Zeppe lin, doet vrijdag 29 augustus het Zeeuwse luchtruim aan. Rederij Aerwin verwacht dat het lucht schip tussen tien en twaalf uur de provincie binnen vliegt. De Zeppelin NT begint 26 augus tus in het Engelse Cardington aan een cruise naar Londen, Calais, Brussel en Antwerpen met vlieg veld Valkenburg als eindpunt. Het luchtship gaat dan voor 10 dagen naar Rotterdam voor rondvluch ten op de Wereldhavendagen. De mosselen worden gepresenteerd op de visserijdagen in Bruinisse. foto's Marijke Folkertsma markt in Goes. Voor een zak van 2 kilo moet 8,48 euro worden afgere kend, voor een bak met de zelfde inhoud 9,95 euro. Albert Heijn re kent voor een bak met twee kilo Zeeuwse schelpdieren 8,99 euro. Een zak met dezelfde inhoud kost 10,98 euro. De vestiging in Goes kreeg ze gisteravond binnen en zal ze vanaf vandaag gaan verkopen. Supers als C1000, Jumbo en Em-Té (Heinkenszand) verkoch ten ze gisteren nog niet. Dirk van den Broek in Goes beslist afhanke lijk van de prijs/kwaliteitverhou ding of de verse Zeeuwse mosse len in de koelvitrines worden ge legd. Niet alleen, supermarkten, ook vis winkels en -kramen bieden de mosselen aan. Viswinkels in Yerse ke en Vlissingen roemen de kwali teit van de mosselen. Zeevishan del Cash 8c Carry in Vlissingen re kent 6,25 euro voor een kilo Zeeuwse mosselen. Bij de Zee-eete- rij 8c Viswinkel Visêête in Yerseke moet 7,50 euro per kilo worden be taald. Het gaat dan wel om Goud- merk, de grootste van alle Zeeuw se mosselen. In de loop der jaren is iedereen mosselen gaan aanduiden in grootte/klassen (van groot naar klein): goudmerk, jumbo, impe rial, super en extra. De voorkeur voor een bepaalde mosselgrootte is een zaak van persoonlijke smaak. Waar de één houdt van de smaak van de kleinere mossel, kan voor de ander de mossel niet groot genoeg zijn. Overigens, wie de moeite neemt om bij de Visêête in het restaurant te gaan zitten betaalt minder. Dan kost een kilo 5,80 euro. Het mooie uitzicht op de haven krijg je er dan nog gratis bij. Mosselprijs op mosselveiling Yerseke I 200 Prijzen mosselen van Zeeuwse percelen m in vo O m O O ii O O O O O r* N N ril ro m yf iA O O O o O O I O O <N M CM N PZC Felix Binicewicz bron Visserij in cijfers Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118 -41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113 -21 41 07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2