krijgt zusje in Madurodam Moerstee glasspecialist Beker voor Willemse Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand... Man hoort taakstraf eisen Kinderkennis Veere verplaatst Nieuwe lening voor project Scheldeterrein DE WOON WPZC Vrijdag 18 juli 2008 23 door Marlies Lampert middelburg - Als enigen wisten Jennie Paauwe en Abco Jobse tij dens de Folkloristische dag alle 64 ringen te steken op het sjezenpar- koers rond de Abdij. Met één ge miste ring moesten Lieneke en Adriaan Reijnierse en Ina Wattel en Adrie Verhage met elkaar de strijd aan voor de tweede plaats. Het echtpaar Reijnierse won. Roel Willemse uit Domburg nam alle dertig ringen mee bij het ringrijden en veroverde daarmee de eerste beker. Er was veel aan dacht voor de mooi versierde sje zen, paarden en deelnemers in kle derdracht. Het aanwezige publiek kende de Delta publieksprijs toe aan Leny en Simon Lous, terwijl de artistieke jury hun prijs toeken de aan Leuntje Cijsouw en Piet Janse. De vakjury beloonde Wim Maljers en Rianne Francke met een eerste prijs bij de trekpaarden en Rinus en Machteld Moens met de eerste prijs bij de overige ras sen. De familie Moens ontving te vens de eerste prijs voor het mooist geklede paar. Bij het ringrij den won Renate van de Voorde de eerste versieringsprijs. De Arendshoeve in 's-Heer Arendskerke, met van links naar rechts bakkeete, woonhuis en schuur. foto familie Honkoop De bedstee in de opkamer is in ere hersteld. De bakkeete dateert deels uit de vijftiende eeuw. foto's Willem Mieras Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle lelefoon 0113 341688 www.moerstee.nl veere - De kinderkermis deze zo mer in Veere vindt op een ander moment en op een andere plek plaats dan eerder was gemeld. De kinderkermis wordt niet gehou den van 11 tot en met 13 augustus, maar van 13 tot en met 16 augus tus. Dat heeft onder meer te maken met de zondag. De kermis wordt afgesloten op zaterdag. Als locatie is voor de kinderkermis uiteindelijk ook niet gekozen voor de gedempte Oude Haven, maar voor het Bastion bij de jachthaven in het centrum van Veere. vlissingen - Het Vlissingse college van B en W wil vijftien miljoen euro aan nieuwe leningen afslui ten voor het project Scheldekwar- tier. Het rentepercentage van de nieuwe leningen is lager (ongeveer 5,1 procent) dan de rente waarmee rekening was gehouden in de grondexploitatie Scheldekwartier (5,5 procent). Omdat de rente de afgelopen we ken fors is gestegen en vermoede lijk de komende tijd nog meer stijgt, wil het college op korte ter mijn langlopende leningen afslui ten tegen een vaste rente. De gemeente heeft het geld nodig omdat een deel van de al lopende leningen voor het Scheldekwartier in 2009 moeten worden afgelost. Daar komt nog bij dat het plan Scheldekwartier meer is gaan kos ten. Het besluit is tot stand geko men in overleg met de Bank Ne derlandse Gemeenten. middelburg - Voor het veroorza ken van een verkeersongeval op de kruising Houtkaai/Turfkaai-Sta- tionsstraat in Middelburg op 20 ok tober vorig jaar, hoorde gisteren voor de rechtbank in Middelburg een 44-jarige Middelburger een taakstraf van 140 uur en een rijont zegging van een half jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen zich eisen. De Middelburger verleende geen voorrang aan een fietsster. Door de aanrijding vloog de vrouw vol gens getuigen enkele meters door de lucht. Zij liep een hersenschud ding, een blijvend litteken in haar gezicht en een gebroken onder been op. Volgens de Middelburger had hij goed gekeken; de fietsster doemde plotseling voor zijn auto op. In de visie van de Middelbur ger was de vrouw waarschijnlijk uit een zijstraat gekomen en had zij niet op de fietssuggestiestrook gereden. Uitspraak volgt op 30 juli. WËÏMüm V ''"J Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 zaterdag: 09.00-17.00 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25