Arendshoeve Seniorenwoningen Serooskerke vervangen door startershuizen Mosselen, muziek en markt in Middelburg 'Feel Good Friday' voor mensen vanaf 21 jaar Inloopconcert in Sint Jacobskerk Zomeravondmuziek in Vrouwenpolder Lekker uitrazen op mega-stormbaan Wandeltocht over duinen en strand Palingroken, aquarellen en fruit voor Roemenië Automaten gestolen van parkeerterrein 22 Vrijdag 18 juli 2008 PZC W VLISSINGEN - Jongeren vanaf 21 jaar kunnen vrijdag 25 juli weer lekker swingen tijdens de tweede editie van Feel Good Friday voor 21-plus- sers in het Arsenaalcafé in Vlissin- gen. Van 22.00 tot 02.00 uur wordt er een mix gedraaid van funky house, disco, latin en classics. De entree bedraagt vijf euro. De Feel Good Friday wordt ook nog gehouden op 29 augustus, 26 september, 24 oktober en 28 no vember. VLISSINGEN - In de Sint Jacobskerk in Vlissingen is zaterdagavond een inloopconcert. Ditmaal staat het instrumentale trio Fluorce (fluitis te Elizabeth Kooman, organist Jo nathan Kooman en cellist Johan Spies) op het podium. Het concert duurt van 15.00 tot 15.30 uur en is gratis te bezoeken. Wel is er een collecte. Plan Knipping-terrein aangepast door gebrek aan belangstelling. door Henk Postma SEROOSKERKE - Bouwbedrijf Job- se-Lievense heeft de woningbouw plannen voor het Knipping-ter rein in Serooskerke gewijzigd. De vijf seniorenwoningen die aanvan kelijk langs de Torenstraat zouden komen, bleken onverkoopbaar. Het bedrijf probeert er nu starters- woningen van te maken. De dorps raad vreest dat de 'tot op het bot uitgeklede (voor)gevels' afbreuk doen aan het levendig beeld van de Torenstraat. Het was de bedoeling op het ter rein drie eensgezinswoningen, vijf seniorenwoningen en zes garages te bouwen. Maar na twee jaar leu ren, is er nog niemand die de se niorenwoningen wil kopen. Aange- Mosselfestival zoekt bewust combinatie met andere evenementen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ondanks dat de mosselsector in crisis is en de prijs van het armeluisvoedsel volgens de kwekers hoger zal zijn dan vo rig jaar, kunnen inwoners en be zoekers van Middelburg sinds giste ren weer genieten van mossels, muziek en markten. Het jaarlijkse Mosselfestival Mid delburg duurt nog tot en met zater dag. Vorig jaar bezochten 35.000 mensen het festival, meldt de orga nisatie. Er werden toen meer mos selen gegeten dan ooit op het festi val. „Zo'n vierduizend kilo en daar gaan we dit jaar wel overheen", verwacht Ilse la Grand van M in Events, dat het festival organiseert. Het Mosselfestival wil meer zijn VROUWENPOLDER - Traditiege trouw vindt ook deze zomer weer een serie zomerconcerten plaats in de Gereformeerde Kerk van Vrou wenpolder. De eerste is maandag 21 juli, om 20.00 uur. Dan zit stads- organist Dick Sanderman aan het orgel en zijn dochter Anneke speelt blokfluit. Samen laten ze composities horen van Buxtehude, Bach, Telemann, Mons Leidvin en ook enkele London Scenes van San derman senior zelf VLISSINGEN - Kinderen die drin gend toe zijn aan wat beweging, kunnen zich zondag lekker uitle ven op het strand Westduin, bij strandpaviljoen Kon-Tiki in Vlis singen. Daar staat van elf uur 's ochtends tot drie uur 's middags een mega-stormbaan opgesteld. De baan is geschikt voor alle kinde ren. nomen wordt dat er wel belangstel ling is voor startershuizen. Daar om zijn de vijf seniorenwoningen nu geschrapt. In plaats daarvan wil het bouwbedrijf vier starters- woningen en twee kleinere eensge zinshuizen realiseren. Het Veerse gemeentebestuur is be reid een vergunning te verlenen. Dat kan vrij eenvoudig, mits de ex ploitant van het aangrenzende ho recabedrijf akkoord gaat. De ge meente vraagt zich wel af of de plek zich goed leent voor de bouw plannen. Dat het niet lukte kopers te vinden voor de seniorenwonin gen zou kunnen betekenen 'dat misschien is gekozen voor een ver keerde invulling van deze plek'. 1^ Omdat niemand de geplande se- niorenwoningen aan de Toren straat in Serooskerke wil kopen, worden die nu vervangen door huizen voor starters. dan een simpel feestje waar gege ten kan worden, zegt La Grand. „Wij streven ernaar een stadsfeest voor Middelburg te organiseren. Daarom geven we er ook een cul tureel tintje aan." In café Bommel is een expositie te zien van fotograaf Bill Nolten over de oersterputten in Yerseke. Boven dien vinden er diverse optredens plaats, van onder anderen Eva Auad, Marsha de Nooijer, Roman Huibreghs en de Strontkevers. De muziek is verdeeld over drie podia op de Vlasmarkt, het Koorkerk- plein en het Damplein. „Het hart blijft de Vlasmarkt, omdat daar het initiatief ooit is genomen", zegt La Grand, „maar de uitbrei ding van het festival bevalt wel heel goed." Ook de koppeling met andere eve nementen die deze dagen in Mid delburg plaatsvinden, werkt uitste kend, vindt zij. „De folkloristische VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars houdt aanstaande zaterdag de tweede duin- en strandtocht van dit sei zoen. Er zijn routes van 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer richting Valke- nisse en Zoutelande. Er kan ver trokken worden tussen 09.00 en 11.00 uur bij de Kanovijver in Vlis singen. De volgende duin- en strandtoch- ten vinden plaats op zaterdag 2 en zaterdag 16 augustus. AAGTEKERKE - De Stichting Hulp aan Roemenië houdt dinsdag haar jaarlijkse verkoping. Op het terrein van aannemersbedrijf Minder- houd aan de Burgemeester Bosse- laarstraat in Aagtekerke staat een markt met ijs, kleding, spelletjes, boeken en kramen van een paling rokerij en de kaasboerderij. De markt is van 9.00 tot 15.00 uur. De dorpsraad bekijkt het nieuwe plan met zeer gemengde gevoe lens. „De verdere versobering van het zo sobere plan doet de van oor sprong speelse en organisch ge groeide gevelwand in de hoofd straat geen goed", schrijft dorps raadvoorzitter Dies Moelker. „Het oorspronkelijk levendig gevelbeeld wordt blijvend verstoord." Hij geeft de gemeente in overweging, om als tegenprestatie voor een door de overheid beschikbaar ge stelde subsidie een betere 'inpas sing' af te dwingen. De gemeente trekt zelf ook het boetekleed aan voor de problemen met dit en een vergelijkbaar pro ject in Serooskerke (Groenleer). Omdat zij geen stedenbouwkundi ge visies heeft laten maken, lijkt het erop dat de plannenmakers vooral kiezen voor economische gunstige plannen en zich minder laten leiden door de kwaliteit. Een mosselman flambeert de dag gisteren, eindigde om zes uur; precies op tijd om daarna mosse len te gaan eten. Vandaag is de nachtmarkt op de Markt en zater dag is de snuffelmarkt, ook op de Markt. Die evenementen bijten el kaar niet, ze ondersteunen elkaar juist. Dit is heel goed voor Middel burg en daar gaat het ons om. Ge lukkig krijgen we nu ook weer sub sidie." Diverse restaurants serve Boerderijenstichting Zeeland sprokkelt geld voor schaalmodel. door Frank Balkenende 's-HEER ARENDSKERKE - De stok oude boerderij aan de Oude Rijks weg in 's-Heer Arendskerke draagt officieel geen naam. Het huis uit 1610 biedt geen aanwijzingen of houdt die al eeuwenlang verbor gen. Naslagwerken lichten even min een tipje van de sluier op. En juist deze 'anonieme' hoeve krijgt een zusje in de Haagse miniatuur stad Madurodam. Tenminste als de Boerderijenstichting Zeeland de benodigde 25.000 euro bij el kaar weet te harken. Voorzitter Johanna Boo- gert-Quaak van de boerderijen stichting verwacht dat het geld op tafel komt: „De provincie heeft vijf duizend euro toegezegd, de ge meente Goes tweeduizend. Verder verwachten we bijdragen van sponsors en andere overheden." In Madurodam speelt Zeeland een marginale rol. Dat vond het attrac tiepark zelf ook. „We kregen het verzoek om een typische Zeeuwse hoeve te selecteren. Die mocht niet te groot zijn in verband met de beperkte ruimte in Maduro dam. Donateurs wezen het stich tingsbestuur op de boerderij in 's-Heer Arendskerke. Ten eerste is dat een mooie, oude hoeve en ten tweede zou die overal in Zeeland kunnen staan. Madurodam maakt de maquette in de schaal 1:25 zelf, omdat ze zeker wil weten dat 'ie lang meegaat. Niet het hele bedrag gaat daar aan op, je moet ook beta len voor de standplaats." Boogert-Quaak verwacht dit na jaar de benodigde 25.000 euro in kas te hebben. Voorjaar 2009 moet de miniatuurvariant van de 's-Heer Arendskerkse boerderij te bewonderen zijn. Aad en Ank Honkoop, sinds 2003 de eigenaren, zullen zeker een kijk- PJJI Een schaalmodel van de boerde- rij van Aad en Ank Honkoop in 's-Heer Arendskerke krijgt voor jaar 2009 een plekje in het Haag se attractiepark Madurodam. Mug. foto Lex de Meester ren tijdens het festival mosselge rechten. Een uitgebreid programma is te vin den op www.mosselfeesten.nl. Middelburg staat tot en met za terdag in het teken van de mos sel. Er zijn diverse optredens en restaurants serveren uiteenlopen de mosselgerechten. je nemen in Madurodam. Leuk idee van de stichting, vinden ze. „De Arendshoeve - zo noemen we de boerderij omdat mijn zoon Arend heet en we in 's-Heer Arendskerke wonen, maar het is geen officiële naam - is één van de weinige boerderijen die nog bijna alle authentieke elementen bezit." Aad wenkt. „Kijk, die kelder stamt uit de vijftiende eeuw en behoor de bij het vorige huis dat hier stond." De schots en scheve bak- keete, althans het rechterdeel, moet ook van rond die tijd date ren. De originele kleuren - roze en geel - op de waterbak verraden dat de middeleeuwse landbouwer ka tholiek was. Aad en Ank hebben de boerderij gerestaureerd - en zijn daar nog deels mee bezig - met behoud van originaliteit. Oude bedsteeën zijn vanachter lelijke platen tevoor schijn gekomen, en zeil onttrok an tieke plavuizen aan het oog. De oude, steile trap mocht, oude muurtjes met vakwerkdelen moes ten blijven van Monumentenzorg. Het stel heeft stad en land afge zocht naar materialen om het boe renhuis 'sober, stoer en authentiek in te richten'. „En dan is Markt- plaats.nl wel een uitkomst, hoor!" Wie nu door het huis kuiert, maakt een reis door vervlogen eeu wen. „Je treedt een andere wereld binnen. Dat is wel bijzonder. We genieten hier elke dag." Arendshoeve De Arendshoeve (geen offi ciële naam, want die is niet be kend) ligt in de Sint Pieterspol- der (1390) aan de rand van 's-Heer Arendskerke. Het is een rijksmonument. Oorspronkelijk (1610) was het een winkelhaakboerderij van een katholieke boer. Na brand kwam de nieuwe schuur met rieten dak (1870) los van het huis te staan. De bakkeete dateert deels uit de vijftiende eeuw. Het erf is in Zeeuwse stijl terug gebracht met hoogstambo- men, wei en een boerentuin. KAMPERLAND - Op het parkeerter rein bij badstrand De Banjaard aan het begin van de Veerse dam op Noord-Beveland zijn woensdag twee parkeerautomaten gestolen. De automaten zijn volledig ver dwenen. De apparaten, eigendom van het waterschap Zeeuwse Eilan den, zijn tussen negen uur 's och tends en tien uur 's avonds wegge haald. Vermoedelijk zat in elke au tomaat rond de duizend euro. Het waterschap heeft een auto maat van een ander parkeerterrein gehaald als tijdelijke oplossing, zo dat bij de Banjaard toch betaald kan worden voor het parkeren. Ook wordt de komende dagen en nachten extra gesurveilleerd. Het waterschap schat de totale schade op zo'n tienduizend euro. Wie woensdag op het parkeerter rein iets verdachts heeft gezien, wordt verzocht de politie te bel len: 0900-8844. mosselen bij café De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24