'Brommergeluid is veel gemener' M's-, Veersch Palet 27 in 21 22 en 23 Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com Ontmoet het in Onder de Toren Weg Sloegebied een dag dicht k Ongeluk met spoelwagen eist tweede leven Parkeerbeheer Etenstijd Derde verdieping Westerschelde kan eind dit jaar beginnen i ÉÖfctt Vrijdag 18 juli 2008 Zeeuwse hoeve krijgt zusje in Madurodam Tip? redwalch@pzc.nl Burgemeester Dijkstra grijpt pas in uiterste nood naar Mosquito. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De gereedschapskist van Wim Dijkstra kan nooit vol ge noeg zijn. Daarom stopt de burge meester van Vlissingen er binnen kort twee anti-hangjongerenappa raten bij. Voor het geval dat... Waarom wilt u jongeren wegjagen? „Ik wil dat niet in eerste instantie. Wat ik wel wil, is een volle gereed schapskist. Zoveel mogelijk in de APV (algemene verordening: ge meentelijke regels, red.) en ook de ze apparaatjes binnen handbereik. Zodat als ik ze een keer nodig heb, dat ik ze dan kan gebruiken." Wanneer is dat dan? „Als ik geen andere mogelijkheid meer zie en denk dat het nog even duurt voordat het probleem is op gelost. Het zal maatwerk zijn." U heeft toch niet de illusie dat jonge ren na het horen van zo'n piepgeluid braaf naar huis gaan? „Nee, natuurlijk niet. Ik weet ook wel dat het probleem zich ver plaatst, maar dan zijn we ze daar even kwijt. Dat geeft bewoners en winkeliers wat lucht. Ik zie het bij mij voor, op de boulevard, ook. Ze staan er af en toe verschrikkelijk te knetteren. Als je de hele dag thuis bent, word je daar gek van." Maar hebben we daar niet jongeren werkers van Palladium voor? „Jawel, die hebben we en ook het Wim Dijkstra, burgemeester van Vlissingen, is zich ervan bewust dat het piepapparaat dat hang jongeren moet wegjagen, slechts een tijdelijke uitwerking heeft. Pit en ook de Paraplu in Paauwen- burg en die gereedschapskist is pri ma gevuld, maar als burgemeester moet je er bovenop zitten. Ik moet de regie voeren. De Mosquito's ko men ook niet in plaats van het jon gerenbeleid; ze lossen 't probleem voor de korte termijn op." Waar liggen de gevarenzones in Vlis singen wat hangjongeren betreft? „Op dit moment concentreert het zich sterk rond Westerzicht. Sou burg en de Bonedijkestraat hou den we ook in de gaten. Ik ben gis teravond eens gaan rondfietsen en ik heb ook met de jongeren gespro ken. Niet als strenge zedenmeester maar gewoon, een beetje gezellig tutten. Soms lijkt het of jongeren per definitie hangjongeren zijn en of hangjongeren per definitie cri mineel zijn. Dat is zeker niet zo. Maar we moeten wel oppassen dat de harde kern met zijn stoere ge drag de rest niet meesleurt." Woningcorporatie l'Escaut hing in januari al zo'n apparaatje in de Co- lijnstraat. Wat is het resultaat? „Goed: de jongeren zijn weg. Het schijnt ook zo'n akelig geluid te zijn. Gemeen? Helemaal niet. Dat brommergeluid is veel gemener." j Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg MIDDELBURG - De N254 langs het Sloegebied tussen Middelburg en Nieuwdorp gaat in de week van 28 juli tot en met 1 augustus één dag dicht voor werk aan de wegmarke ring. De afsluiting duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Automobilisten wor den tijdens het werk omgeleid via de Europaweg, parallel aan de N254. Het werk kan in één dag af gerond worden. Vanwege de afhan kelijkheid van het weer is nog niet duidelijk welke dag in die week de weg dicht is. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl TERNEUZEN - In het Universitair Ziekenhuis Gent (UZG) is donder dag de 41-jarige Francois Jansen van Rosendaal overleden. De me dewerker Infrabeheer van de ge meente Terneuzen bezweek aan de verwondingen die hij dinsdag had opgelopen bij een ongeval met een gemeentelijke spoelwagen in Sas van Gent. Dinsdag overleed zijn collega André van Dam (45), die naast hem in de spoelwagen zat. De politie zoekt nog steeds naar de toedracht van het eenzij dig ongeval. Een woordvoerster van de politie kon gisteren geen mededelingen doen over de voort gang in het onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Voor parkeren in de Zeeuwse hoofdstad zijn regels. Wie zich daar niet strikt aan houdt, raakt diep in de sores. Zo bleek op het P+R-terrein achter het station. De vrouw die daar met haar au to voor de weigerende slagboom stondkreeg het helder verteld vanuit het apparaat: „Alleen als u ons het nummer van een geldi ge ci'editcard doorgeeft, kunnen wij u helpen. Hebt u die niet? Dan belt u maar een van uw ken nissen. Zonder nummer kunnen wij niks voor u doen." Nou was het Dolle Donderdag in Middel burg, maar toch. Een passant met een broertje dood aan bu reaucratie én met een creditcard bracht tenslotte uitkomst. MIDDELBURG - De allermooiste sjees, het allerplat- het Middelburgse Adbijplein, werd aan honder- en bezoekers, iedereen is dol op het evenement, ste beukje, het allerbest gebreistaarte trekpaard den keurende blikken en klikkende fotocamera's Donderdag 14 augustus vindt de tweede plaats, en natuurlijk de meest succesvolle ringsteker van onderworpen. De eerste Folkloristische dag in de Dan strijden de ringrijders op het Molenwater, de stad. Alles wat voorbijkwam, gistermiddag op Zeeuwse hoofdstad werd druk bezocht. Boeren foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23