Schone Tour is illusie iTo& -50% I le 2008 Olieprijs zakt onder 130 dollar uriM Stormloop op geelpootruiter mi Vrijdag 18 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 168 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 12e Etappe 1. Cavendish (GB) 3.40.52 2. Chavanel (Fra) z.t. 3. Steegmans (Bel) z.t. 22. Maaskant z.t. Algemeen klassement 1Evans (Aus) 50.23.05 2. Schleck(Lux) 0.01 3. Vandevelde (VSt) 0.38 21. Ten Dam 8.48 Vandaag de etappe: Narbonne - Nïmes (182 km) zie pagina's 33,36 en 37 en www.pzc.nl Klimmer Riccö is derde dopingzondaar in Ronde van Frankrijk. LAVELANET - De Tour de France is nog altijd niet schoon. De Italiaan Riccardo Riccö (24) was gisteren al weer de derde wielrenner die in de ronde van 2008 op doping werd betrapt. „Dit is voor de uit straling van de Tour bijzonder slecht", zei Rabobank-renner Koos Moerenhout. „De enige winst is dat de controles kennelijk steeds beter worden." Riccö, de leider in het bergklasse- ment en al winnaar van twee etap pes, testte na de tijdrit in Cholet (8 juli) positief op het gebruik van epo. Gisteren kwam de uitslag naar buiten en werd de renner van Saunier Duval nog voor de start van de twaalfde etappe uit de teamtruck gehaald. De politie bracht hem voor verhoor over naar het bureau van Fok, waar hij vandaag voor de onderzoeksrech ter verschijnt. Riccö's ploeggeno ten kozen ervoor ook niet meer te vertrekken. Tour-directeur Christian Prudhom- me reageerde verbolgen over het derde dopinggeval, na Manuel Bel- tran (Liquigas) en Moises Duenas (Barloworld). Hij waarschuwde de renners dat dankzij een nieuwe Franse wet voortaan ook de gebrui kers van epo vervolgd kunnen wor den. Riccö, die al in verband werd gebracht met doping, moet dus mogelijk een straf uitzitten. Het gros van de overgebleven ren ners in het peloton zou daar niet om malen. „Zo, dat ruimt lekker De Italiaan Riccardo Riccó is de derde renner die in de Tour van 2008 betrapt wordt op dopingge- bruik. De wielerronde is nog al tijd niet schoon. op", zei Koos Moerenhout. „Riccö is gewoon een etter. Hij zal niet veel vrienden op bezoek krijgen in de gevangenis", voegde zijn team genoot Bram Tankink eraan toe. De meest gehoorde reactie was: „Hoe dom kun je zijn?" Scott Sun derland, ploegleider bij het Deen se CSC, had daarom nog wel een suggestie: „Ze moeten naast alle biologische paspoorten, bloed- en dopingtests ook maar eens een IQjtest gaan invoeren." pagina 3: commentaar pagina 21: dopingvrije rondes bestaan alleen in sprookjes AMSTERDAM - De olieprijs is giste ren onder de grens van 130 dollar gezakt. Een vat ruwe Texaanse olie kostte gisteren enkele uren na slui ting van de Europese beurzen 129,40 dollar. De prijs van een vat ruwe olie is sinds dinsdag al meer dan 12 procent gedaald. Een reden voor de daling is de angst dat de vraag naar olie terugvalt. De Ame rikaanse overheid rapporteerde dat de oliebehoefte in de Verenig de Staten de laatste tijd zwak is. Alle wielrenners zijn valsspelers Gemeenten moeten meer camperplaatsen aanleggen eens 65% oneens 35% aantal reacties: 515 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Cultuur: 8; Meningen: 9; Auto: 13 en 14; Beurs: 16; Economie: 17; Weer: 19; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscoliectieop: www.inteneur-paauwe.nl Zuidiueg 20 Zonnemaire oni 401318 WISSENKERKE - Tientallen vogellief hebbers van binnen en buiten de provincie zijn de afgelopen dagen naar het Bokkengat bij Wissenker- ke getrokken om de kleine geel pootruiter te spotten, nadat vogel- deskundige Mark Hoekstein uit Goes de zeldzame dwaalgast had ontdekt. „Dit is de vijfde waarne ming ooit in Zeeland. Het Bokken gat is een ondiep zoetwatergebied, waar de geelpootruiter zich goed thuisvoelt." De vogel komt eigen lijk alleen voor in Noord-Amerika, maar elk jaar duikt hij wel ergens in Nederland op, weet Hoekstein. -T-ygggfl foto Mark Hoekstein Oldenzaalse spoelt vakantiegeld door wc OLDENZAAL - Vlak voordat een vrouw uit Oldenzaal gisteren op vakantie ging, spoelde zij per onge luk de gereserveerde 900 euro door het toilet. Tijdens het wc-be- zoek glipten de biljetten uit haar broekzak en vielen in de toiletpot. Door ingrijpen van de gemeente heeft de vrouw haar geld terug. Na dat zij alarm had geslagen, speurde gemeentwerken het geld met een camera in de rioolbuis op. Nadat de biljetten aan een waslijn waren gedroogd, kon de vrouw opgelucht op reis, aldus de gemeente. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 Wielrenner Riccardo Riccö (links) wordt door een haag van journalisten weggevoerd door de Franse politie. foto Lionel Bonaventure/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1