Niemand wist dat de bom kon barsten Wandeltochten kat te volgen met gps-tuigje Moord in Varik: twintig jaar cel fSi BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 PZC Donderdag 17 juli 2008 7 Het huis in Staphorst, rechts, waar zich een familiedrama heeft voltrokken. Het gezin stond niet bekend als probleemgezin. foto Sacha Wunderink/GPD Staphorst is verbijsterd over familiedrama in de Lindenstraat. STAPHORST - Noch in de familie, noch in de kerk, noch in de Stap horster straat waar het gezin woon de, had iemand in de gaten dat de bom weldra zou barsten bij de 29-jarige moeder. Laat staan dat zij haar 3-jarige dochter Andrea dins dag zou ophangen. Het gezin had het misschien wat zwaarder dan anderen. De oudste dochter van zes ging vanwege een verstandelijke beperking naar de dagopvang. Naast Andrea - die net drie was geworden - is er nog een broertje van vier en een baby, in december geboren. Familieleden die deze week nog op bezoek waren, zeggen dat ze niets aan de moeder hebben ge merkt. „Ze was nooit een drukke prater. Maakte weinig contact met anderen als ze de kinderen naar school bracht. Maar dat dit kon ge beuren..." Het gezin kerkt bij de Hersteld Hervormde Gemeente, de ortho doxe kerkgemeente van ds De long. Maar ook daar is niemand iets vreemds opgevallen, ook niet in pastorale gesprekken met het ge zin. Dominee De Jong heeft nooit iets alarmerends gezien of ge hoord. „Het nieuws kwam voor mij dan ook als een donderslag bij heldere hemel." De Jong roept inwoners van Stap horst op om, hoe moeilijk ook, de gelederen gesloten te houden en niet met een voorbarig oordeel over het familiedrama te komen of met het beschuldigende vingertje naar anderen te wijzen. „Ik wil mensen oproepen om te bidden, maar ook in gesprek te gaan." Burgemeester Joop Alssema van Staphorst beaamt dat het gezin nooit een 'hulpvraag' heeft gehad. Politie of jeugdzorg hoefden er niet aan te pas te komen in de Lin denstraat. De buurt vat het nog het beste sa men: „Het waren heel gewone, keurig nette mensen." Alssema heeft inmiddels aan de va der en de grootouders van beide kanten zijn 'deelneming betuigd'. Hij zegt voorlopig even af te wach ten of de familie prijs stelt op een condoleanceregister. Door de va- kantietijd is het ook niet aan de or de op de school iets te doen met klasgenoten van de getroffen kin deren - een vast onderdeel van het protocol bij familiedrama's. De eerste Staphorstdag van het zo merseizoen is gisteren aangepast. Schilders portretteerden het dorp, maar meden de Lindenstraat en plekken waar familieleden wonen. De dj die 's avonds in de feesttent zou draaien, werd afgebeld. De Lindenstraat zelf was gisteren verlaten. Geen nieuwsgierigen, geen ramptoeristen. Geen bloe men, geen teksten, geen knuffel- beertjes of briefjes. Het huis op nummer 12 staat leeg, nu de vader met zijn drie kinderen bij familie elders is onderbracht. HENGELO - Hij kwam op het idee nadat een van zijn katten was mis handeld. Waar gaat mijn kat toch heen op zijn tochten door de buurt, vroeg Wilfried Peezenkamp zich af De inwoner van Hengelo, eigenaar van elektronicabedrijf WP Tronic, bedacht het antwoord zelf Hij ontwikkelde een gps-zen- der die met een tuigje op de kater of poes wordt aangebracht. Thuis op de computer met het pro gramma Google Earth kan Peezen kamp precies zien waar zijn kat die dag heeft rondgestruind. „Soms loopt-ie wel vier kilometer. Vaak dezelfde route", heeft Peezen kamp gemerkt. WP Tronic wil de WP Cat genoemde uitvinding nog dit jaar op de markt brengen. ARNHEM - De rechtbank in Arn hem heeft gisteren een 35-jarige man uit Rotterdam veroordeeld tot twintig jaar cel wegens moord op de 58-jarige John Lucieer uit Va rik. Lucieer was topambtenaar bij de gemeente Capelle aan den IJs- sel en oud-raadslid in Neerijnen. De man had op 2 december vorig jaar een afspraak voor betaalde seks in de woning van Lucieer in Varik. Zij gebruikten volgens de Rotterdammer lustverhogende drugs. Vervolgens gebruikte de man bruut geweld, onder meer met gebroken glas. Het zwaar verminkte slachtoffer overleed enige tijd nadat de dader de woning had verlaten met diver se spullen van hem. Een plaatsge noot vond het lichaam de volgen de dag in het huis. Behalve voor moord en diefstal is de dader ook veroordeeld wegens andere diefstallen en afpersingen. Hotel vlakbij duinen en strand! Er even helemaal tussenuit naar het prachtige waddeneiland Texel! In het pittoreske dorpje de Koog en vlakbij duinen, strand en zee selecteerden wij voor u het 3-sterren Sandton hotel de Cooghen. Een 3-daags verblijf boekt u nu al vanaf slechts 89 inclusief ontbijtbuffet! Bovendien hebben wij de 5-daagse reis in augustus 20 per boeking (bij 2 personen) in prijs verlaagd! U kunt nu dus tijdens de zomervakantie nog voordeliger een midweek ertussen uit. U gaat toch ook heerlijk genieten van al het leuks wat het mooiste Waddeneiland van Nederland te bieden heeft? ONTDEK TEXEL Op naar het mooiste Waddeneiland van Nederland! Geniet van een aantal dagen strand, bos en duinen. Proef de zilte zeelucht, voel de frisse wind en geniet van een stevige wandeling of heerlijke fietstocht op Texel! Texel heeft maar liefst ruim 120 km fietspad tot haar beschikking. Het dorp De Koog is één van de 7 pittoreske dorpen die Texel telt en ligt aan de westkant van het eiland. Het dorpje heeft leuke winkeltjes, cafeetjes, restaurants en historische pandjes. Maar vergeet zeker Ecomare niet, het zeehondenopvangcentrum! Ook een bezoek waarom zou je verder zoeken aan Texels grootste dorp Den Burg is een echte aanrader! U kunt hier heerlijk ronddwalen door de straten! SANDTON HOTEL DE COOGHEN Het 3-sterren Sandton hotel de Cooghen ligt in het plaatsje De Koog op slechts enkele minuten van het strand en de duinen waar u heerlijk kunt wandelen. Het hotel maakt deel uit van een complex met restaurants, bars en winkeltjes en beschikt o.a. over een lift, restaurant en wellnessfaciliteiten, zoals een sauna, stoomcabine en solarium (deels tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in Sandton hotel de Cooghen in een 2-pers.kamer met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma., wo., vr. en za. van 25/7 t/m 31/10 3 dgn Juli v.a. 99 Augustus v.a. 99 September v.a. 99 Oktober v.a. i 4 dgn 149 €149 €125 €119 5 dgn 8dgn - 345 199 345 149 - €139 - Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/17597

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7