Nieuwkerk traint naar zege Jumpin de Weel is uit de brand met nieuwe zandbodem Remise houdt Provoost in subtop in Open NK RBC scoort dertien keer tegen Smerdiek Kerkhove kruipt door het oog van de naald ZPZC Donderdag 17 juli 2008 45 Springwedstrijden kunnen ook bij zware regenval doorgaan. door Roeland van Vliet GOES - Het zal het hippische evene ment lumpin de Weel niet meer gebeuren dat er wedstrijden afge last moeten worden vanwege hevi ge regenval. Dankzij de nieuwe bo dem - het grasland is vervangen door zand - gaat het springcon cours in Nisse onder alle omstan digheden door. Vorig jaar viel de vierdaagse wed strijd van De Weelruiters voor een groot deel in het water. „Op vrij dag hebben een deel van het pro gramma moeten schrappen en op de zondag kon er helemaal niet meer gesprongen worden", herin nert Kees Willeboer, de voorzitter van het organisatiecomité, zich. „We hadden wel een goed geprepa reerde grasbodem, maar op een ge geven moment hielp het 'prikken' natuurlijk niet meer. Het werd te gevaarlijk om door te gaan." Nu er in Nisse zand ligt, zal dat 1^ Het hippische evenement Jumpin de Weel, dat vandaag begint, heeft een nieuwe bodem. De zandbodem is overgenomen van Indoor Zeeland. probleem zich niet meer voor doen. Willeboer: „Maar de bodem is niet vervangen omdat het vorig jaar zo regende. We hebben een beetje geluk gehad. Indoor Zee land ging afgelopen jaar niet door en nu is de bodem daarvan aan ons ter beschikking gesteld. Daar zijn we natuurlijk heel blij, nor maal is zo'n ondergrond alleen weggelegd voor grote maneges en concoursen." Twee jaar geleden, bij de vijfde edi tie van Jumpin de Weel, waren er voor het eerst nationale rubrieken. In 2007 gingen juist die niet door. Toch beschikt Willeboer weer over volle deelnemerslijsten. „We hebben blijkbaar voldoende kre diet opgebouwd bij de subtop van Nederland. De ruiters snapten ook wel dat we vorig jaar te maken had den met overmacht en hebben nu allemaal gehoord van onze nieuwe bodem. Dus ik verwacht wel weer mooie sport." Vandaag komen de paarden in de B-klasse in actie. Morgen en zater dag rijden de paarden in de klasses L tot en met ZZ en de pony's in de klasses B tot en met ZZ. Op zon dag zijn de nationale rubrieken tot een hoogte van 1.40 meter. Vier da gen lang is er ook een groot omlijs tend programma, met onder meer een streekmarkt en ringrijden. IJZENDIJKE - Een speler van RKC torent hoog boven de aanvoerder van Ronse uit. Op het veld van IJzendijke was RKC met 3-2 te sterk voor de Belgische tegenstan der. Bij rust was het 2-0 voor de Waalwijkse eerstedivi- sionist. Ruud Berger en Fred Benson (strafschop) ver zorgden de doelpunten. In de tweede helft maakte Ouardi de aansluitingstreffer, maar Berger zorgde weer voor een marge van twee goals. Voor zo'n 350 toe schouwers zorgde Filip Buysens voor het slotakkoord namens Ronse. Smet op de geslaagde avond was het niet komen opda gen van de aangestelde scheidsrechter. Peter Maas leid de het duel als vervanger probleemloos. foto Camile Schelstraete k- ATtETIEK Westkapelle PZC-stratenloopcircuit 8.5 km. Mannen. H20: 1. Wim Nieuwkerk (Fijnaart) 27.00, 2. Michel Schrier (Dynamica) 27.45, 3. Tim Pleijte (Dynamica) 28.06, 4. Theo Rabout (Wielingen) 29.37, 5. Teun Sweere (Zevenber gen) 30.22, 6. Peter Limbergen (AV'56) 30.32, 7. Arjan Beije (Delta Sport) 30.37, 8. Pieter Klem (Flakkee) 30.41, 9. Jorim Scheele ('s-Gra- venpolder) 31.05, 10. Leon Jacobse (Dynami ca) 31.09. H35: 1. Erik Kok (Dynamica) 29.59, 2. Patrick Quekelbergh (Wielingen) 30.20, 3. Andre Melissant (Flakkee) 30.26, 4. Mare Rie- mens (Dynamica) 31.01, 5. Jan van Vaardegem (Dynamica) 31.07. H45: 1. Wilko de Vos (AV'56) 29.52, 2. Wim Vos (Dynamica) 30.35, 3. Aart Rietveld ('s-Gravenpolder) 30.48. H55: I. Theo den Herder (AV'56) 32.18, 2. John Overweel (Dynamica) 32.40, 3. Wim Besuyen (Dynamica) 33.45. H65:1. Joop Lasseur (Delta Sport) 34.38, 2. Rinus Joosse (AV'56) 37.33, 3. Cor Muller (Delta Sport) 38.25. Vrouwen. D20: 1. Anjolie Engels (Dynamica) 33.18, 2. Sandra de Block (RKHAV) 33.39, 3. Chantal KooleMaa (Dynamica) 35.33, 4. Liset Antheuniss (Dynamica) 37.43, 5. Eva Boonman (Dynamica) 37.53. D35: 1. Daniella van Duist (Flakkee) 37.18, 2. Wilma Polderdijk (Dynami ca) 38.01, 3. Maaik Krimpenfor (Bergen op Zoom) 39.11. D45: 1. Anita Joziasse (AV'56) 36.42, 2. Ans Veenendaal (Leersum) 38.36, 3. Lena de Wilde (Vlissingen) 40.16. DAMMEN Den Haag. Open NK. Zesde ronde, belang rijkste uitslagen: Valneris (Let) - Schwarzman (Rus) 1-1, Van Berkel (Ned) - Getmanski (Rus) 1-1, Thijssen (Ned) - Heusdens (Ned) 1-1, Ludwig (Ned) - Amrillajev (Rus) 2-0, Van der Stap (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, Domsjev (Lit) - Bremmer (Ned) 1-1, Provoost (Ned) - Burger hout (Ned) 1-1, Soumah (Ned) - Drost (Ned) 1-1, Van Schaik jr (Ned) - Kloosterman (Ned) 1-1, Clasquin (Ned) - Wassink (Ned) 1-1, Ter Braake (Ned) - Van der Klis (Ned) 1-1. Stand aan kop: 1. Schwarzman en Ludwig 10 pun ten, 3. Jansen, Valneris, Van der Stap, Getmans ki, Thijssen, Heusden, Bremmer, Van Berkel 9, II. onder anderen Bennie Provoost 8. VOETBAL Vriendschappelijk. Hoenderloo: AGOW - KSV Roeselaere (Bel) 1-0 (0-0). Doelpunt AG OW: Kabeya. Langezwaag: SC Heerenveen - BV Veendam 2-0 (0-0). Doelpunten: Matusiak, Reza. Delft: Vitesse Delft - Sparta 3-4 (2-2). Doelpunten Sparta: Poepon 2 (1x strafschop), Falkenburg, Slot. Garmerwolde: GEO - FC Gro ningen 0-8 (0-5). Doelpunten: Powell 3, Berg en Lovre 2, Matavz. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl DEN HAAG - Dammer Bennie Pro voost blijft na gisteren subtopper het Open NK in Den Haag. De speler uit Aagtekerke remiseerde de zesde ronde met Ton Burger- out en kwam daardoor op acht nten uit zes partijen, outer Ludwig achterhaalde lei der Alexander Schwarzman. Van de toppers was hij de enige die gis teren won. Beide koplopers heb ben nu tien punten. Het toernooi duurt tot en met zaterdag. ..NT MAARTENSDIJK - Vierdeklasser Smerdiek bleek gisteravond geen artij voor eerstedivisionist RBC .oosendaal. Het werd 0-13. Met ze- ■en treffers was Sjoerd As de grote man bij RBC. Bij RBC Roosendaal ontbrak Tholenaar John Schot van wege een blessure aan zijn boven been. De uit Serooskerke afkomsti ge Frits Paap begon op de bank maar kwam een half uur voor tijd in de ploeg als rechtsback voor Car los Ramos. WELS - Hoewel tennisster Lesley Kerkhove op het toernooi in het Oostenrijkse Wels als eerste ge plaatst is, had de Zierikzeese grote moeite de eerste ronde te overle ven. De zestienjarige nummer 41 van de wereld won gisteren met 5-7 7-5 6-1 van de Zweedse Hilda Me iander. In de tweede set werkte Kerkhove een achterstand van 4-1 weg. en een gedesillusioneerde Beije al op zeker 150 meter achterstand. In de laatste twee van de vijf te lo pen ronden gaf Nieuwkerk nog even gas om in precies 27 minuten de 8500 meter af te leggen en dat was een minuutje sneller dan vo rig jaar. „Ik was niet van plan om het rustig aan te doen, het ging mij om tempohardheid", verklaar de Nieuwkerk na zijn derde zege op rij in Westkapelle. Michel Schrier pate net als vorige week in Domburg de tweede plaats en heeft nog uitstekende kansen om zijn circuitzege van vo rig jaar te prolongeren. „Ik heb wei nig last meer van mijn blessure", liet hij tevreden weten. Rabout werd vierde en hield daarmee de eerste master, Wilko de Vos, net achter zich. Bij de vrouwen kreeg Anjolie En gels (Dynamica) de zege in West kapelle niet cadeau. Sandra de Block (RKHAV) had kennelijk door het leidersshirt vleugels gekre gen en beet zich vast in Wisse. Pas in de vierde ronde lukte het En gels zich los te lopen, maar groot werd het verschil nooit. Chantal Koole (Dynamica) pakte de laatste podumplaats bij de vrouwen senio ren en bezet nu de tweede plaats in het circuit. Sandra de Block blijft aan de leiding, omdat Engels vorige week in Domburg verstek liet gaan. Pas in de laatste wed strijd op de Vlissingse Boulevard worden de prijzen verdeeld, nadat het hele circus volgende week in Burgh-Haamstede de Bombokaal- loop moet verteren. In de aansluitende wielerronde was Tjitte van den Buys (Nieuw- dorp) de sterkste bij de amateurs A, vóór Richard Slabbekoorn. Pleijte profiteert van offday Beije en neemt leiding in PZC-circuit. door Sjaak Sinke WESTKAPELLE - Voor Wim Nieuw kerk uit Fijnaart was de straten- loop in Westkapelle gisteravond een uitgelezen gelegenheid om zich te testen voor het WK duat- lon op 10 augustus in het Bel gische Geel. Gevolg was wel dat de Zeeuwse kanshebbers voor het PZC-circuit volledig aan gort wer den gelopen. De grootste verliezer was Arjan Be ije van Delta Sport, die zich één ronde probeerde mee te gaan in het sleurwerk van Nieuwkerk, maar daarvoor de tol moest beta len. Hij finishte pas op de twaalfde plaats en verloor daarmee kostba re punten én de leiding aan Tim Pleijte. Deze atleet van Dynamica is nu vier punten los van Theo Ra bout en zes punten van Beije. Na de eerste ronde hadden vier at leten de leiding: Nieuwkerk, Beije, Pleijte en Schrier met Rabout aan het elastiek op een redelijke achter stand. Na de tweede ronde was Nieuwkerk definitief los met Schrier en Pleijte op twintig meter Atleet Tim Pleijte doet goede za ken in het PZC-stratenloopcir cuit. Hij wordt derde en neemt de leiding in het algemeen klasse ment. Anjolie Engels (775) moest alle zeilen bijzetten om Sandra de Block (rechts naast Engels) achter zich te houden in Westkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75