Vertrouwensbreuk bij ADZ 20 j E E u Vijver en Vissencentrum 't Groene Kikkertje 10 j ia Kezantenaren, teken de lijst •ee Capitole in Gent haalt grote musicals binnen Kunstmarkt Groede Rana Natuurpark Zaterdag 2 augustus Bromfietser gewond bij aanrijding Pleidooi Warrenstraat Kloetinge sSSii üS&S ZPZC Donderdag 17 juli 2008 29 Managementteam en or vragen om schorsing interimdirecteur. door Carla van de Merbel TERNEUZEN - De ondernemings raad (or) en het managementteam van Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ) in Vlissingen hebben het vertrouwen in interim directeur Bert Beerman opgezegd. Dinsdag zijn alle personeelsleden van ADZ middels een brief hier over geïnformeerd. Daarin staat dat de Raad van Commissarissen is verzocht om schorsing van Beer man. Beerman is twee maanden geleden begonnen als interimdirec teur bij ADZ. Zijn opdracht is te onderzoeken hoe de provinciale sociale werk voorziening voor mensen met een beperking financieel gezond kan worden gemaakt. Plan is om de 150 mensen die nu bij ADZ wer ken via de Betho (Bevelanden) en Dethon (Zeeuws-Vlaanderen) for meel terug te laten keren naar de ze gemeentelijke werkvoorzienin gen. De andere 150 werknemers gaan dan over naar Lété (van de Walcherse gemeenten). ADZ blijft wel bestaan; niet meer als zelfstan dige organisatie, maar als onder deel van Lété. Dat geldt ook voor de vestigingen van ADZ in Goes en Terneuzen. Half augustus neemt de Raad van Commissarissen een besluit over de toekomst van ADZ. Dan moet ook duidelijk zijn wat er met de Ondernemingsraad en manage mentteam van het Administra tief Dienstencentrum Zeeland in Vlissingen hebben het vertrou wen in Bert Beerman opgezegd. ongeveer vijftig ondersteunende werknemers moet gebeuren. Het opzeggen van het vertrouwen in Beerman is een gevolg van de on rust die bij ADZ is ontstaan na een toelichting op de reorganisatie plannen van de interimdirecteur in de PZC van 16 juni. Daarin deed Beerman uitspraken over de toestand bij ADZ die bij het perso neel verkeerd zijn gevallen. Ondernemingsraad en manage mentteam vinden dat Beerman het personeel in diskrediet heeft gebracht en daarmee het bedrijf schade toebrengt. Ze vinden dat hij zorgvuldiger met het personeel moet omgaan. Beerman wil inhou delijk niet reageren op de brief en op het verzoek tot schorsing. Pim de Pagter, voorzitter van de Raad van Commissarissen bij ADZ, zegt eerst de partijen te wil len horen. „Er liggen veel gevoelig heden. Vrijdag gaan we praten met Beerman, de ondernemings raad en het managementteam." Beerman is tot het eind van het jaar aangesteld om orde op zaken te stellen bij ADZ en volgens De Pagter 'wekt dat proces emoties op'. Zeven jaar oud theater in Gent-zuid krijgt veel hogere toneeltoren. door Wout Bareman CENT - Liefhebbers van groots op gezette musicals kunnen vanaf ko mend seizoen terecht in theater Capitole in Gent-zuid. De huidige toneeltoren van het zeven jaar oude theater, gevestigd in een ver bouwde bioscoop, wordt daarvoor verhoogd tot 21,5 meter. In totaal wordt er zes miljoen in de renova tie gestoken. Het theater is, met uitzondering van de komende Gentse Feesten, de hele zomer dicht. Eind augustus moet de ver bouwing zijn afgerond. De eerste grote musical die op het program ma staat is de Joop van den En- de-productie Evita, die op 20 no vember in première gaat. Daarna volgen musicals als Fame, Annie en De Circusbaron van Suske en Wiske. Ook wordt gemikt op een aantal internationale producties. Capitole-directrice Hilde Allaert voorspelt dat haar theater straks het Carré van Vlaanderen kan wor den genoemd. De kosten van de verbouwing moeten worden ge dekt door subsidies, maar ook via sponsoring. Daartoe is het feno meen Vriend van Capitole Gent geïntroduceerd. Wie 1000, 800 of 600 euro neertelt, krijgt een vaste stoel met een voorkeursrecht voor alle voorstellingen. Overigens vin den omwonenden dat de renova tie niet volgens de regels gaat. groede - Op de kunstmarkt in Groede lieten hobbyisten gisteren hun oude en recente werk zien. Veel belangstelling was er voor de werken van Dick van de Velde uit Vlissingen. Dick komt uit een fami lie van zeelieden en loodsen. Of hij het schilderen geleerd heeft van zijn grootvader weet hij niet: „Het is alleen bekend, dat hij heel veel doeken heeft geschilderd. He laas zijn er maar drie bewaard ge bleven. Het is niet met zekerheid te zeggen, maar door hem zit het schilderen misschien wel in mijn genen." lste 20 m2 PE-folie voor 2,00 per m2 1ste 20 planten in pot Voor 1,00 per stuk Oralis loegang Rana Natuurpark en ieder uur gratis rondleiding Welleweg 35, 4315 CH Dreischor - tel. 0111-401459 Marie De Lijser-Eversdijk tekent voor de handtekeningenactie onder toeziend oog van wethouder Henk Luijendijk (I) en haar zoon Peter de Lijser. foto Camile Schelstraete door Ronald Verstraten CADZAND-BAD - Duinplein aan de ene kant van de Boulevard, dan weer Duinhof aan de andere. Dat vii.den ze in Cadzand-Bad maar verwarrend. Bovendien, zo vindt Peter de Lijser, doet de naam geen recht aan de oorsprong van de bad plaats, noch aan de stichter, lang geleden, van het Badhuis. „Daar om zouden ze dat het Augustinus Albregtseplein moeten noemen, of in elk geval het Badhuisplein." De Lijser deed zijn uitspraak giste ren bij de presentatie van zijn SAS VAN CENT - Een 34-jarige brom fietser uit de gemeente Terneuzen is gistermorgen gewond geraakt bij een ongeval in Sas van Gent. Volgens de politie verleende hij op de Driekwartweg geen voorrang aan een 35-jarige automobilist uit de gemeente Sluis. Door de aanrij ding heeft de bromfietser verschil lende beenfracturen opgelopen. Hij is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. boek Van Badhuis tot Boulevard. Zijn oproep, 'Kezantenaren, teken die lijst!', om handtekeningen te zetten onder een petitie om de naam Duinhof te veranderen, werd door de veelal Cadzandse aanwezigen met applaus begroet. Als een van de eersten tekende zijn moeder, de 89-jarige oud-waardin van de herberg in het Badhuis, Marie De Lijser-Evers dijk. Zij kreeg het eerste exemplaar van het boek. Het tweede was voor de loco-bur gemeester van de gemeente Sluis, KLOETINCE - Het wordt hoog tijd voor een Hans Warrenstraat, vindt Frits de Kaart uit Goes. Als burger heeft hij de gemeente Goes de sug gestie gedaan om de Zeeuwse dich ter, literatuurcriticus en schrijver Hans Warren in de nieuwbouw wijk Riethoek in Kloetinge te ver noemen. De gemeente wil de straatnaamge- ving in de Riethoek immers laten aansluiten bij die in het Oostmo- lenpark, door te putten uit de Ne- Henk Luijendijk, die het kreeg on der het motto 'in het verleden ligt de toekomst'. Hij zei te hopen dat het boek kan meehelpen bij een doorbraak in de jarenlange plan nen voor de reconstructie van Cad- zand-Bad. Met betrekking tot de handteke ningactie zei hij het een goed idee te vinden om de bevolking mee te laten praten over de naamgeving van het plein. „Het zijn allebei mooie namen. Het college en de raad zullen er zonder meer reke ning mee houden." derlandse literatuur. Dan is Hans Warren de eerst aangewezen schrij ver om te vernoemen, vindt De Kaart. De in Borssele geboren en getogen dichter ging in Goes naar de HBS en woonde het grootste deel van zijn leven, meer dan vijf tig jaar, aan het Pijkesweegje in Kloetinge. Dat is nog geen hon derd meter van de Riethoek. Warren, die grote bekendheid kreeg bij de publicatie van zijn Ge heim Dagboek, overleed in 2001.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73