de racewereld? Paneel moet gemeente over de streep trekken Flink druk bij Portaal Terneuzen Kozakkenkoor in Cadzand SP peilt mening in Zuiderpark z PZC Donderdag 17 juli 2008 2 7 Albert Maas, Jeroen-Pieter Visser en Peter Karst (vlnr) werken aan de mal van de auto. 7? foto Peter Nicolai door Raymond de Frel terneuzen - Het eerste paneel voor het kunstproject Oud Terneu zen K.OM.T in zicht is af Met een tentoonstelling in de Grote Kerk in Terneuzen hoopt de Stichting Behoud Oude Vesting Tuinpad de gemeente Terneuzen ertoe te be wegen om met subsidiegeld over de brug te komen. Kunstenares Karen van de Kerkho- ve is ontwerper en uitvoerder van het project. Het eerste paneel is on derdeel van het ontwerp Treinsta tion, dat het hele Brugpad zal be slaan. Het kunstproject moet er voor zorgen dat het oude stukje binnenstad van Terneuzen met in het oog springende entrees, vijf tien muurschilderingen en nieuwe bestrating en verlichting vaker wordt bezocht. Voor de realisatie wordt zo'n vier of vijf jaar uitge trokken. Tenminste, als de gemeente Ter neuzen de portemonnee wil open trekken. Door het eerste paneel tentoon te stellen hoopt de stich ting het draagvlak te vergroten. Om het project financieel rond te krijgen, moet de gemeente 75 pro cent van het totale budget subsidië ren. Het eerste paneel wordt na de tentoonstelling achter glas beves tigd aan de achterkant van slaap- winkel Rademakers. Daarvoor is al leen toestemming van de eigenaar van het pand nodig. Aantal deelnemers aan dagelijkse excursies is verdubbeld. door Wout Bareman terneuzen - Het regenachtige weer van de laatste weken zorgt voor extra drukte bij het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen. Op dinsdag-, woensdag- en donder dagmiddag melden zich gemid deld veertig deelnemers voor een rondleiding op het sluizencom- plex en een aansluitende rond vaart, het dubbele van vorig jaar in dezelfde periode. Coördinator Ru- di Clemminck van de stichting: „Een bezoekje aan het Portaal is natuurlijk een interessante slecht weer-activiteit. En wat ons opvalt, is dat het niet alleen gaat om va kantievierende Terneuzenaren, Zeeuwen of Belgen, maar ook om Japanners, Chinezen, Amerika nen, Fransen en Duitsers. Waar ze allemaal vandaan komen.... Met ge middeld veertig mensen voor een rondvaart zitten we trouwens bijna aan ons maximum." Die rondvaart blijkt de hoofdattractie, maar ook de belangstelling voor de expositie Wrakken in de Wes- terschelde en de kleine tentoonstel ling, gewijd aan de Westerschelde- tunnel, is een succes. De excursies beginnen dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag om 13.30 uur. Groepen van tien personen of meer kunnen ook reserveren via de VW. Het Portaal wordt vol gend jaar in een nieuw jasje gesto ken. Het verhuist dan naar een an dere locatie vlakbij de zeesluis. De film over de sluizen en de haven wordt in augustus al vernieuwd. cadzand - Het Zwarte Zee Don Kozakken Koor verzorgt maandag 21 juli een concert in de Neder lands Hervormde kerk in Cad zand. De muzikale voorstelling be gint om 20 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de plaatselijke VW. Het koor - waar ooit de dit jaar overleden Iwan Rebroff toe be hoorde - brengt werken ten geho re van de componisten Rims- ky-Korsakov, Tsjaikovski en Bort- nijansky. Na de pauze volgen volksliederen en wiegeliedjes. terneuzen - Leden van de afde ling Terneuzen van de Socialis tische Partij hebben gisteren huis-aan-huis een krant verspreid in de wijk Zuiderpark. De SP wil de mening peilen van bewoners over de op handen zijnde renova tie door woonstichting Clavis. Bo vendien is de afdeling benieuwd naar de wijze waarop de bewoners tot nu toe door de verhuurder zijn geïnformeerd. De SP bemoeide zich op dezelfde wijze met de re novatie van ruim 300 flatwonin gen in de wijk Oudelandse Hoeve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71