Vertrouwensbreuk bij dienstencentrum 20 j aar 10 j aar let op! Vijver en Vissencentrum 'I Groene Kikkertje Wellicht Warrenstraat BOB bezoekt toeristen Verbijstering over ongeval Rana Natuurpark Zaterdag 2 augustus Vlissingen maakt zich op voor negen dagen kermis SPZC Donderdag 17 juli 2008 29 Managementteam en or vragen om schorsing interimdirecteur. door Carla van de Merbel vlissingen - De ondernemings raad (or) en het managementteam van Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ) in Vlissingen hebben het vertrouwen in interim- directeur Bert Beerman opgezegd. Dinsdag zijn alle personeelsleden van ADZ middels een brief hier over geïnformeerd. Daarin staat dat de Raad van Commissarissen is verzocht om schorsing van Beer man. Beerman is twee maanden gele den begonnen als interimdirecteur bij ADZ. Zijn opdracht is te onder zoeken hoe de provinciale sociale werkvoorziening voor mensen met een beperking financieel ge zond kan worden gemaakt. Plan is om de 150 mensen die nu bij ADZ werken via de Betho (Bevelanden) en Dethon (Zeeuws-Vlaanderen) formeel terug te laten keren naar deze gemeentelijke werkvoorzie ningen. De andere 150 werkne mers gaan dan over naar Lété (van de Walcherse gemeenten). ADZ blijft wel bestaan; niet meer als zelfstandige organisatie, maar als onderdeel van Lété. Dat geldt ook voor de vestigingen van ADZ in Goes en Terneuzen. Half augustus neemt de Raad van Commissarissen een besluit over de toekomst van ADZ. Dan moet ook duidelijk zijn wat er met de ongeveer vijftig ondersteunende werknemers moet gebeuren. Het opzeggen van het vertrouwen in Beerman is een gevolg van de onrust die bij ADZ is ontstaan na een toelichting op de reorganisatie- ra^ Ondernemingsraad en manage- mentteam van het Administra tief Dienstencentrum Zeeland in Vlissingen heeft het vertrouwen in Bert Beerman opgezegd. plannen van de interimdirecteur in de PZC van 16 juni. Daarin deed Beerman uitspraken over de toestand bij ADZ die bij het perso neel verkeerd zijn gevallen. Onder nemingsraad en managementteam vinden dat Beerman het personeel in diskrediet heeft gebracht en daarmee het bedrijf schade toe brengt. Ze vinden dat hij zorgvul diger met het personeel moet om gaan. Beerman wil inhoudelijk niet rea geren op de brief en op het ver zoek tot schorsing. Pim de Pagter, voorzitter van de Raad van Com missarissen bij ADZ, zegt eerst de partijen te willen horen. „Er lig gen veel gevoeligheden. Vrijdag gaan we praten met Beerman, de ondernemingsraad en het manage mentteam." Beerman is tot het eind van het jaar aangesteld om orde op zaken te stellen bij ADZ en volgens De Pagter 'wekt dat proces emoties op'. Isle 20 in2 PE-folie voor 2.00 per in2 1ste 20 planten in pol voor 1.00 per stuk Gratis toegang Rana Natuurpark en ieder uur gratis rondleiding Welleweg 35, 4315 CH Dreischor - tel. 0111 -401459 Burger doet gemeente Goes suggestie Zeeuwse schrijver te vernoemen. KLOETINGE - Het wordt hoog tijd voor een Hans Warrenstraat, vindt Frits de Kaart uit Goes. Als burger heeft hij de gemeente Goes de sug gestie gedaan de Zeeuwse dichter, literatuurcriticus en schrijver Hans Warren in de nieuwbouwwijk Riethoek in Kloetinge te vernoe men. De gemeente wil de straat- naamgeving in de Riethoek im mers laten aansluiten bij die in het Oostmolenpark, door te putten uit de Nederlandse literatuur. Dan is Hans Warren de eerst aangewezen schrijver om te vernoemen, vindt De Kaart. De in Borssele geboren en getogen dichter ging in Goes naar de HBS en woonde het groot ste deel van zijn leven, meer dan vijftig jaar, aan het Pijkesweegje in Kloetinge. Dat is nog geen hon derd meter van de Riethoek. War ren, die grote bekendheid kreeg bij de publicatie van zijn Geheim Dag boek, overleed in 2001. Vakantiegangers krijgen waarschuwing voor risico's van alcohol. GROEDE - 'Vakantie vier je met BOB', is het motto van de campag ne die de toeristen de komende weken gaat wijzen op de gevaren van alcoholgebruik in het verkeer. Het is een initiatief van Veilig Ver keer Nederland en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid. Op camping Groede geven de Sluise wethouder Carien Bolijn en cam pingeigenaar L. van Damme zater dagavond het startsein. Met de campagne moet de bekendheid van de BOB - de bestuurder van het gezelschap laat het alcoholi sche drankje staan - in de regio ver groten. Het BOB-team reist deze en volgende maand langs acht campings in Zeeuws- Vlaanderen met het speciaal ontwikkelde 'Laat BOB maar blazen-spel'. VLISSINGEN - De achtbaan is er al bijna klaar voor en ook de andere attracties zijn in aanbouw voor de Vlis- singse kermis. Morgen is het zover. Negen dagen duurt de kermis. Maandag 21 juli is het Blauwe Maandag. De horeca staat dan in het teken van Nederlandstalige mu ziek. Op donderdag 24 juli wordt er vuurwerk afgesto ken. De afsluitende zondag is de familiedag. foto Ruben Oreel Brandweer geschokt door ongeval met 41-jarige vrijwilliger. door Raymond de Frel SLUISKIL - De medewerkers van de gemeente Terneuzen hebben ver bijsterd gereageerd op de dood van hun 45-jarige collega André van Dalfi na een eenzijdig ongeluk met een gemeentelijke spoelwagen op de Westkade in Sluiskil. Van Dam was eergisteren bijrijder van een 41-jarige medewerker van het cluster Infrabeheer van de gemeen te. De 41-jarige Terneuzenaar ligt in kritieke toestand in het zieken huis van Gent. De politie onder zoekt nog hoe de wagen in de sloot ten westen van het Kanaal van Gent naar Terneuzen is be land. Er is geen defect aan de wa gen geconstateerd. Van Dam was sinds februari als uitzendkracht van Tempo Team actief voor de buitendienst van Terneuzen. „Dit tragische ongeval is een klap voor ra* De politie heeft geen defect ge- constateerd aan de spoelwagen, waarmee een gemeentemedewer ker eergisteren bij Sluiskil om het leven kwam. de familie en de collega's. Hun col lega's proberen elkaar zoveel moge lijk te steunen", aldus loco-burge meester Adhémar van Waes. Ook brandweerlieden van de gemeente Terneuzen reageerden geschokt op het drama. De 41-jarige Terneuze naar maakt ook deel uit van het vrijwillige brandweerkorps. In maart raakte het korps nog in shock na het overlijden van hun 38-jarige duikcollega Wim Matthij- sen. Hij kwam om bij een zoek tocht naar het lichaam van Aarn- out Zegers in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Zegers reed in het water. SinkeKdmejan VAN DEN OUDEN www.vandenouden.nl houurfonds De Hertenhof: r; centraal gelegen in Bruinissedirect te betrekkenzeer ruime appartementen vanaf 124 m2 grote balkons en/of (dakterrassen eigen parkeerplaats en ruime berging in de kelder alle voorzieningen op loopafstand De Hofkamer: recreatiezaal met eigen keuken fraai aangelegde parktuin huren is bespreekbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65