maar uitwerking kan beter Leeuwen terug op trap Wereldmuziek in het Diekhuus Middelharnis Beauty Verwendag bij paviljoen De Branding Zomeravondconcert met orgel en sopraan Voorarrest dreigende Vlissinger verlengd Grote rommelmarkt in Burgh s PZC Donderdag 17 juli 2008 27 middelharnis - De Diekdagen in Middelharnis worden steeds afge sloten met live muziek in het Diek huus. Vrijdag 18 juli is er om 21.00 uur een optreden van Kalio Gayo, een band die zich laat inspireren door muziek uit verschillende we relddelen. De teksten zijn in het Engels en het 'blabberatch', een taal'die niemand verstaat, maar ie dereen begrijpt'. renesse - Bezoekers van strandpa viljoen De Branding in Renesse kunnen zich zaterdag laten ver wennen tijdens de Beauty Verwen dag. Van 11.00 tot 16.00 uur is er een champagnebrunch en tussen 13.00 en 16.00 uur worden diverse gratis behandelingen aangeboden. Er staan massagestoelen, kinderen kunnen zich laten schminken en het is mogelijk om een hennata- toeage te laten zetten. renesse - In de reeks zomeravond concerten in de Jacobuskerk in Renesse treden vanavond om 20.00 uur organist Edwin Vooijs en sopraan Ilona de Kievit op. De kerk is vanaf 19.00 uur open. Vooijs studeerde onder meer aan het Rotterdams Conservatorium. De Kievit volgde een zangoplei ding aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag en heeft haar eigen zangschool Beau Chant. middelburg - Het voorarrest van de man die afgelopen zaterdag in Renesse met een mes dreigde is verlengd met 14 dagen. De 41-jari- ge Vlissinger had in een Grieks res taurant ruzie met een man uit Middelburg. Tot een steekpartij is het niet gekomen, omdat de poli tie de Vlissinger voortijdig uitscha kelde met een schot in het been. Naar de schietpartij loopt nog een onderzoek van de Rijksrecherche. burgh - De Ring van Burgh is za terdag 26 juli voor de 35ste achter eenvolgende maal het toneel van de grote jaarlijkse rommelmarkt van de hervormde gemeente. De variatie is groot. Er is volop keuze uit tweedehands spulletjes, maar ook aan de inwendige mens is ge dacht. Op een terras wordt koffie met een warme oliebol geser veerd. Ook is er een speelgoed- kraam waarvan de opbrengst ten goede komt aan het weeskind dat enkele jaren geleden door de toen malige zondagsschool is geadop teerd. Van 08.30-16.00 uur. Stenen wachters gerestaureerd in Natuursteenhuis. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Ze zijn weer terug. De leeuwen van de Leeuwentrap in Vlissingen staan, na een half jaar te zijn weggeweest voor restau ratie, weer onderaan de trap aan de Badhuisstraat. De leeuwen van zandsteen zijn gerestaureerd door Hans van den Berg van het Na tuursteenhuis in Goes. De 71-jari- ge is al met pensioen, maar klust elke vrijdag bij in het bedrijf „De leeuwen waren een lappendeken geworden. Zo'n dertig jaar geleden heb ik ze ook gerestaureerd met kunstmortel, een soort kunst steen. Dat materiaal was toen net op de markt en iedereen was er en thousiast over." Maar het goedje, een soort cement, bleek niet af doende te zijn. De vulling sleet er uit, waardoor vlekken en nieuwe gaten ontstonden. De gemeente Vlissingen schakelde het Natuur steenhuis in, dat gespecialiseerd is in restauraties. Echter, de eigen werknemers hadden geen tijd voor de arbeidsintensieve klus. De gepensioneerde Van den Berg wil de de leeuwen wel opnieuw onder handen nemen. „Er was ontzet tend veel kapot. Het leek me een leuk klusje." Drie maanden lang werkte Van den Berg elke vrijdagmiddag aan de opdracht. Hij had in totaal ruim tachtig uur nodig voor de operatie. Behalve de gaten van de oude reparaties, hadden de beel den schade opgelopen door gra naatscherven tijdens de oorlog. Die wilde de gemeente Vlissingen niet laten repareren, want het was De stenen leeuwen zijn weer te- rug op de Leeuwentrap in Vlissin gen. De sculpturen zijn gerestau reerd door Hans van den Berg van het Natuursteenhuis. niet de bedoeling de leeuwen er weer als nieuw uit te laten zien. De kleine beschadigingen horen bij de beesten, die al sinds 1910 in Vlissingen staan. Beide leeuwen waren ongeveer evenveel werk voor reparateur Van den Berg. „Ik heb het oude opvulmateriaal eruit gehakt en het nieuwe steen erin ge zet, onder andere in het borststuk, de poten, de kin en de staart", zegt Van den Berg. Het was voor de er varen restaurateur en beeldhou wer geen moeilijk karwei. Jan van Keulen van het Natuursteenhuis: „Zoiets is een routineklus, we doen het hele dagen. Beelden res taureren is een vak apart, maar het is ons vak." Het zandsteen waar van de leeuwen zijn gemaakt, is Oberkirchner zandsteen uit een groeve in Duitsland. Die groeve be staat niet meer. „Maar toevallig la gen hier nog oude dorpels van de Sint lacobskerk in Vlissingen, van dezelfde soort zandsteen. Dat ma teriaal hebben we hergebruikt." Corrie en Wim Linnenbank in de kale pergola waar de nieuwe klimplanten het loodje hebben gelegd. Volgens hen zou met een klein beetje meer inzicht en inzet hier een leuk zitje gecreëerd kunnen worden met zicht op de vijver met een fontein die het ook werkelijk doet. foto Ronald den Dekker kozijn en |zonwering| glas President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 ww\A/.ascozeeland.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63