Zeeland Geld voor Thoolse dornen bliift liggen TO jaar let op! m Vertrouwensbreuk bij ADZ in Vlissingen De Treffers hebben nieuwe stek Vijver en Vissencenirum 'I Groene Kikkertje Vijver en Vissencenirum 'I Groene Kikkertje Rana Natuurpark Toeristen keuren dikke koeienkonten Zaterdag 2 augustus BPZC Donderdag 17 juli 2008 29 Raad kijkt na de zomer hoe het verder moet met dorpsbudgetten. door Rob Paardekam POORTVLIET - De gemeente Tholen heeft nog ruim een ton liggen voor allerlei leuke dingen in kleine kernen. De vraag is: wat doen we ermee? Na de zomer komt het on derwerp weer op de agenda. De ge meenteraad moet dan zeggen hoe het verder moet met de zogeheten dorpsbudgetten. Die werden in het leven geroepen toen in 2005 de impuls Sint-Maar- tensdijk/Scherpenisse door de ge meenteraad werd goedgekeurd. Er werden tonnen beschikbaar ge steld om de leefbaarheid van deze twee dorpen overeind te houden na het vertrek van het gemeente huis en het Markiezaat College. „Maar toen was de vraag: wat doen we met de andere kernen?", zegt ambtenaar laap de Kok. „Zo zijn de dorpsbudgetten ontstaan. Om ook daar iets aan de leefbaar heid te kunnen doen." Er werd in totaal t20.ooo euro uitgetrokken voor Poortvliet, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Oud-Vossemeer. De ideeën voor besteding van het geld zouden vooral uit de kernen zelf moeten komen. Drie jaar later is van het geld al leen een praathuisje in Stavenisse gerealiseerd. Een tweede project, een basketbalvoorziening in Oud- Vossemeer, staat voor dit jaar op het programma. Er is nog onge veer een ton over. Dat met het geld nog maar twee voorzieningen zijn betaald, betekent volgens wet houder Eric Goossen niet dat de af gelopen jaren niets aan leefbaar heid is gedaan. „Integendeel, maar Drie jaar geleden stelde de raad 120.000 euro beschikbaar voor leuke dingen in kleine kernen. Er zijn echter nog niet veel voorzie ningen van betaald. veel dingen konden we betalen uit de reguliere budgetten", vertelt hij. „En in dat geval gaan we het na tuurlijk niet uit de dorpsbudget ten halen. Dat is zonde. Ze zijn be doeld als laatste middel. Als het geld echt uit geen enkel ander pot je kan komen." Als voorbeeld noemt Goossen de voetbalkooi in Poortvliet. Zo'n voorziening zou best binnen het idee van de dorps budgetten passen, maar hij werd betaald uit het sportbudget en een bijdrage van de provincie. Er is dus een hoop geld blijven lig gen en de raad wil nu eens naden ken over hoe dat besteed kan wor den. „Het hoeft natuurlijk niet alle maal op", zegt CDA'er Jaap Bout. „Maar nu ligt het er ook maar, ter wijl er vast een hoop dingen te be denken zijn." Zelf heeft hij het idee om van het geld de bibliobus naar Anna Jacobapolder te halen, maar hij denkt ook aan bijvoor beeld bankjes in parken. „Ach, je kan tientallen dingen bedenken." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De ondernemings raad en het managementteam van Administratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) in Vlissingen heb ben het vertrouwen in interimdi recteur Bert Beerman opgezegd. Dinsdag zijn alle personeelsleden middels een brief hierover geïnfor meerd. Daarin staat dat de raad van commissarissen is verzocht om schorsing van Beerman. Beerman is twee maanden gele den begonnen als interimdirecteur bij ADZ. Zijn opdracht is te onder zoeken hoe de provinciale sociale werkvoorziening voor mensen met een beperking financieel ge zond kan worden gemaakt. Plan is om de 150 mensen die nu bij ADZ werken via de Betho (Bevelanden) en Dethon (Zeeuws-Vlaanderen) formeel terug te laten keren naar deze gemeentelijke werkvoorzie ningen. De andere 150 werkne mers gaan dan over naar Lété (van de Walcherse gemeenten). ADZ blijft wel bestaan. Niet meer als zelfstandige organisatie, maar als onderdeel van Lété. Dat geldt ook voor de vestigingen van ADZ in Goes en Terneuzen. Half augustus neemt de raad van commissaris sen een besluit over de toekomst van ADZ. Dan moet ook duidelijk zijn wat er met de ongeveer vijftig ondersteunende werknemers moet gebeuren. Het opzeggen van het vertrouwen in Beerman is een gevolg van de onrust die bij ADZ is ontstaan na een toelichting op de reorganisatie plannen van de interimdirecteur in de PZC van 16 juni. Daarin deed Beerman uitspraken over de toestand bij ADZ die bij het perso neel verkeerd zijn gevallen. Onder nemingsraad en managementteam vinden dat Beerman het personeel in diskrediet heeft gebracht en daarmee het bedrijf schade toe brengt. Beerman wil inhoudelijk niet rea geren op de brief en op het ver zoek tot schorsing. Pim de Pagter, voorzitter van de raad van commis sarissen bij ADZ, zegt eerst de par tijen te willen horen. „Er liggen veel gevoeligheden. Vrijdag gaan we praten met Beerman, de onder nemingsraad en het management team." lsie 20 m2 PE-folie voor 2,00 per m2 Iste 20 planten in pot voor l ,00 per stuk Gratis toegang Rana Natuurpark en ieder uur gratis rondleiding Welleweg 35, 4315 CH Dreischor - tel. 0111-401459 OOSTBURG - Het was gisteren druk in Oostburg. De dag was achteraan te vinden, waar het Belgisch weekmarkt, het standwerkersconcours en de Fokvee- Wit-Blauw Stamboekvee werd gekeurd. Toeristen be- dag trokken duizenden bezoekers naar de Eenhoorn- wonderden de dikke konten van de witblauwen. „Goh stad. Het 'hart' van de zeventigste editie van de Fokvee- mam, is dat nou een koe?" foto Camille Schelstraete Biljarters verhuizen van Hof van Holland naar De Vossenkuil. door Maartje Huijben OUD-VOSSEMEER - Biljartvereniging De Treffers heeft een nieuwe stek. Nu café Hof van Holland is geslo ten, beginnen de biljarters na de zomervakantie in De Vossenkuil. De gemeente laat voorzieningen zoals lampen en leidingen aan brengen in de foyer. De biljart clubs moeten er gedeeltelijk zelf aan meebetalen. Hof van Holland is sinds i juli ge sloten. „Wij zaten er, maar ook nog vier teams van de bond", meldt Jos Hommels van De Tref fers. „Het is jammer dat we er niet meer terecht kunnen. We hebben er toch twintig jaar gezeten." Bij de zoektocht naar een nieuwe locatie kwamen de clubs al snel bij De Vossenkuil uit. „In de omlig gende plaatsen zitten de biljarters ook in het dorpshuis. Maar op UJ Door de sluiting van café Hof van Holland moeten De Treffers na twintig jaar ergens anders biljar ten. Met enige aanpassingen kun nen ze in het dorpshuis terecht. Tholen was het toch niet eenvou dig om dat voor elkaar te krijgen. Bij de gemeente wilden ze liever geen biljarttafels in de foyer." Niettemin komen de groene la kens er toch. „De gemeente kan een club met veertig leden niet zo maar op straat zetten", vindt de penningmeester. De kosten van de aanpassingen be dragen bijna 1.700 euro. De ge meente betaalt 1.000 euro, de rest is voor rekening van de clubs. „Dat is jammer", vindt Hommel. „We hebben er eigenlijk geen geld voor. Maar het is niet anders. We zullen met de pet rond moeten gaan." infodagen: vr. 18 juli za. 19 juli 1ÜIS5S39 www.sinke.nl Mi VAN DEN OUDEN www.vandenouden nl *4 bouwfonds De Hertenhof: centraal gelegen in Bruinisse direct te betrekken zeer ruime appartementen vanaf 124 m2 - grote balkons en/of (dak)terrassen eigen parkeerplaats en ruime berging in de kelder alle voorzieningen op loopafstand De Hofkamer: recreatiezaal met eigen keuken fraai aangelegde parktuin - huren is bespreekbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57