horen hier gewoon thuis' Ongeloof na drama met spoelwagen Subsidie voor de aanleg van eilandjes Bedrijventerrein dijt wellicht uit Bezwaren tegen nieuwe school zijn ongegrond eindewece - Het bedrijventerrein in Eindewege wordt mogelijk een stuk groter. De gemeente Goes gaat na of het perceel direct langs de N664 (de Nieuwe Rijksweg) bij het bedrijventerrein kan worden getrokken. Dat perceel is nu eigen dom van een landbouwer, die het gebruikt als akker. Volgens wethou der Rinus Dieleman is de uitbrei ding nog lang niet zeker. Hij wijst erop dat het wel mooi zou zijn als er een uitwijkmogelijkheid komt voor bedrijven die in 's-Heer Arendskerke of andere dorpen in de buurt klemzitten. Brandweer Terneuzen geschokt door dood van 41-jarige vrijwilliger. door Raymond de Frel SLUISKIL - De medewerkers van de gemeente Terneuzen hebben ver bijsterd gereageerd op de dood van hun 45-jarige collega André van Dam. Hij kwam om na een eenzij dig ongeluk met een gemeentelijke spoelwagen op de Westkade in Sluiskil. Van Dam was eergisteren bijrijder van een 41-jarige medewerker van het cluster Infrabeheer van de ge meente. De 41-jarige Terneuzenaar ligt in kritieke toestand in het zie kenhuis van Gent. De politie on derzoekt nog hoe de wagen in de sloot ten westen van het Kanaal van Gent naar Terneuzen is be land. Er is geen defect aan de wa gen geconstateerd. Van Dam was sinds februari als uit zendkracht van Tempo Team ac tief voor de buitendienst van de ge meente Terneuzen. „Dit tragische ongeval is een klap voor de familie en de collega's. Hun collega's pro beren elkaar zoveel mogelijk te steunen", verklaarde loco-burge meester Adhémar van Waes giste ren. Ook brandweerlieden van de ge meente Terneuzen reageerden ge schokt op het drama. De 41-jarige Terneuzenaar maakt deel uit van het vrijwillige brandweerkorps. In maart reageerde het Terneuzen- se korps nog geschokt na het over lijden van hun 38-jarige duikcolle- ga Wim Matthijsen. Hij kwam om bij een zoektocht naar het lichaam van Aarnout Zegers in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Zegers reed in het water, nadat hij zijn kinderen van het leven had be roofd. PZC Donderdag 17 juli 2008 27 Initiatiefnemer ziet verstrekking als erkenning voor plan. door Maurits Sep vrouwenpolder - Ambitieus en leuk, maar dit lukt nooit. De aan vankelijke reacties op het plan van Marco Doeleman om in het Veerse Meer een lagune van eilandjes aan te leggen met een hotel worden ge logenstraft. „De subsidie die we nu krijgen bewijst dat ook de over heden erin geloven. Anders beta len ze toch niet?" Doeleman krijgt voor het plan, dat zijn huidige restaurant Resto Vrou we in de Polder aan de Veerse Gat- dam gaat vervangen, subsidie van het project Pieken in de Delta. In juni 2005 al presenteerde Doele man zijn plan aan koningin Bea trix, toen zij Veere bezocht. Sinds dien is veel tijd heengegaan met overleg. Dankzij de subsidie kun nen alle onderzoeken naar duur zaamheid, energiegebruik, well- nessvoorzieningen en architecto nisch ontwerp worden omgezet in concrete plannen. Doeleman: „We kunnen in volle vaart aan de gang." De bouwtijd beslaat ten minste twee jaar. Doeleman schat dat de lagune en het hotel in 2012 of 2013 klaar zijn. Voor de Veerse Gatdam, aan de Noord-Bevelandse kant van het Veerse Meer, komen eilandjes die met elkaar worden verbonden. Op die eilandjes ko men huisjes waarin overnacht kan worden. Op de dam zijn een hotel en restaurant gepland. door Rob Paardekam sint-annaland - De bouw van de nieuwe brede school in Sint-Anna- land kan doorgaan. De provincie heeft de bezwaren van drie omwo nenden ongegrond verklaard. Het gaat om drie bewoners van de Hoenderweg. De school komt aan de achterzijde van hun woningen. Daar stonden in het verleden ook scholen, maar het nieuwe gebouw krijgt twee lagen en wordt dus een stuk hoger. De bezwaarmakers vre zen onder meer inbreuk op hun privacy, visuele hinder, geluidso verlast en vermindering van zon licht. In hun bezwaarschrift stellen ze verder bang te zijn voor waarde vermindering van hun huizen en de komst van hangjongeren. Dat laatste kan volgens de provin cie geen reden zijn een bouwplan af te keuren. Als de nieuwe school zich al zou ontwikkelen tot een plek waar jongeren rondhangen, kan daar volgens GS handhavend tegen worden opgetreden. De pro vincie constateert verder dat de ge meente tegemoet is gekomen aan de bezwaren van de omwonenden door onder meer het gebouw vijf meter verder bij hun huizen van daan te bouwen. Voor geluidsover last, visuele hinder en inbreuk op privacy vreest de provincie niet. VERRASSEND GOED, ZONNIS GEPRIJSD kozijnen |zonwering|glas WELKE GRATIS SENSOR IS VOOR U? KIJK OP ONZE WEBSITE President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55