Meer geld naar kleedruimten Wellicht Warrenstraat deÜRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 31 Rechter wijst schadeclaim af Verdwaald Brasseriemenu met paddestoelensoep. GOES - In de wolken zitten, daarvoor hoef je voortaan alleen nog maar naar de Hollandsche Hoeve in Goes. Ontwerper/kunstenaar Ineke Otte heeft er deze week een zit bank in de vorm van een grote wolk geplaatst. Op de terp tus sen de waterspeeltuin en de 'gewone' speeltuin kunnen ouders hun spelende kinderen in de gaten houden en tegelij kertijd van het uitzicht genieten. „Er kunnen hier wel twintig mensen zitten. Leuk voor een kinderfeestje, om na het spelen limonade te komen drinken", zegt Otte. Onder aan de terp heeft Otte nog een tweede zitbank in de vorm van een wolk neergezet. „Die is meer geschikt voor winderige of warme da gen", aldus de kunstenaar. foto Willem Mieras Mountainbiker Mosselman naar loodzware Transalp Donderdag 17 juli 2008 Rijkswaterstaat houdt grote schoonmaak in Kanaal Gent-Terneuzen Tip? redgoes@pzc.nl Gemeente trekt extra geld uit voor onderhoud gebouwen sportparken. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes inves teert de komende jaren flink in het onderhoud van kleedaccom modaties van sportverenigingen. Eerste stap is het wegwerken van achterstallig onderhoud. Het betreft alleen de buitensport accommodaties, waarvoor de ge meente formeel niet verantwoor delijk is. Sportverenigingen ko men echter financieel niet altijd toe aan groot onderhoud. Ze krij gen wel exploitatie- en onder- houdsvergoedingen, maar die be dragen blijken ontoereikend. De gemeente springt nu bij om te zor gen dat de gebouwen er eind 2009 weer goed bijstaan. De inhaalslag vloeit voort uit de nieuwe sportnota. De gemeente wil voortaan een helder beleid voe ren als het gaat om onderhoud van sportaccommodaties. Daarom heft ze twee reservepotjes voor de beheersstichtingen van de sportparken 't Schenge en 's-Heer Hendrikskinderen (korfbalaccom modatie Tjoba) op. Het geld uit die potjes sluist ze door naar de sportverenigingen op die parken, inclusief rentebijschrijvingen. Met dat bedrag moeten de vereni gingen hun accommodaties verbet- ren, zodat ze er eind 2009 goed bij- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 staan. Dezelfde constructie geldt voor de gebruikers van de sport parken in Kloetinge, 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk. De gemeente legt zelfs extra geld bij, omdat de inhoud van de reser vepotjes en de bestaande exploita tievergoedingen onvoldoende zijn. Dat komt met name doordat een deel van de kleedruimte van W Kloetinge, daterend uit 1965, afge schreven is. Inmiddels heeft de club zelf een plan voor een nieuwe kleedaccom- Goes wil dat kleedaccommoda ties op sportparken er eind 2009 allemaal goed bij staan. Het colle ge van B en W trekt daar extra geld voor uit. modatie ingediend. Wethouder Ri- nus Dieleman (CDA, sport) vindt de opzet aardig, maar kan nog niets zeggen over de financierings mogelijkheden. Eerst moet het plan intern worden getoetst. Later is ook advies van de Sportraad noodzakelijk. Vanaf 2010 wil de gemeente een uniform systeem invoeren voor on- derhoudsvergoedingen. Dat vergt een (startbedrag van 625.000 eu ro. De gemeente haalt dat geld uit de algemene reservepot. In de sportnota wordt gerept over basisvoorzieningen. Welke kwali teit die moeten hebben, gaat de ge meente na. Verschillende accom modaties voldoen waarschijnlijk niet aan het gewenste basisniveau. KLOETINGE - Het wordt hoog tijd voor een Hans Warrenstraat, vindt Frits de Kaart uit Goes. Als burger heeft hij de gemeente Goes de sug gestie gedaan om de Zeeuwse dich ter, literatuurcriticus en schrijver Hans Warren in de nieuwbouw wijk Riethoek in Kloetinge te ver noemen. De gemeente wil de straatnaamge- ving in de Riethoek immers laten aansluiten bij die in het Oostmo- lenpark, door te putten uit de Ne- GOES - De gemeente Goes hoeft geen schadeclaim van zo'n 1,2 mil joen euro te betalen aan de Groe ne Groep uit Rotterdam. Die stelde Goes aansprakelijk voor een bouwstop die de rechtbank op legde in 2004 bij de bouw van het appartementencomplex Groene Veste aan de Anjelierstraat. De rechter heeft de claim afgewezen. Wel moet de gemeente planscha- de betalen. Hoeveel is niet bekend. derlandse literatuur. Dan is Hans Warren de eerst aangewezen schrij ver om te vernoemen, vindt De Kaart. De in Borssele geboren en getogen dichter ging in Goes naar de HBS en woonde het grootste deel van zijn leven, meer dan vijf tig jaar, aan het Pijkesweegje in Kloetinge. Dat is nog géén hon derd meter van de Riethoek. Warren, die grote bekendheid kreeg bij de publicatie van zijn Ge heim Dagboek, overleed in 2001. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Ze zal de laatste zijn die het ont kent: haar richtingsgevoel is be labberd. Vorig jaar verdwaalde ze al eens hopeloos in Rotter dam. Te laat op de afspraak, bijna iemand aangereden en een hoop frustratie. Dat nooit meer, dacht ze. Sindsdien gaat ze het huis niet uit zonder tomtom. Moeiteloos reed ze vorige week naar een concert in Rotterdam. Op één ding was ze niet bedacht: de politie stuurde alle bezoekers na afloop één kant op. Hoe vaak de tom tom haar ook inpeperde dat ze rechts moest, de politie blééf naar links wijzen. Na ontel bare rondjes in Rotterdam sjokte ze om half twee 's nachts haar huis binnen. Dat nooit meer... vanavond vanaf 17.30 uur sandwich van schol en zalm of gevulde courgette en sorbetijs 15.00 en €12.50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53