Gevallen Ronaldinho redder van Milan Nederlandse golfer gekoppeld aan Singh Vierde Engelse club voor George Boateng Golf eensgezind over olympische ambitie De Haan overwoog Spelen te boycotten Tweede ronde is weer eindstation De Bakker Bekendmaking tracébesluit verruiming vaargeul Westerschelde Rijkswaterstaat pzc Donderdag 17 juli 2008 I 43 SOUTHPORT - De Nederlandse ama teurgolfer Reinier Saxton is aan niet de minste prof gekoppeld in de eerste ronde van het Brits Open. De pas 20-jarige golfer uit Amsterdam trekt vandaag op de banen van Royal Birkdale samen op met Vijay Singh. De 45-jarige golfer van de Fiji Eilanden won al meer dan vijftig proftoernooien, waaronder drie Majors en was even aanvoerder van de wereld ranglijst. Saxton won dit jaar het Brits amateurkampioenschap en speelt als beloning de Brits Open. hull - George Boateng vertrekt de finitief naar Huil City. De naar de Engelse Premier League gepromo veerde club maakte de overgang van de middenvelder van Middles brough woensdag rond. Oud-inter national Boateng, die eerder onder meer uitkwam voor Excelsior en Feyenoord, ondertekende een tweejarig contract. Voor Boateng is het de vierde Engelse club op zijn cv. Eerder kwam hij uit voor Coventry City, Aston Villa en - de laatste zes seizoenen - voor Midd lesbrough. southport - Golf wil na een afwe zigheid van meer dan honderd jaar terug op de Olympische Spe len. Zowel de overkoepelende pro fessionele als de amateurbonden hebben de handen ineengeslagen om het Internationaal Olympisch Comité (IOC) te overtuigen. „Uit het verleden weten we dat het IOC golf alleen toelaat als de beste spelers van de wereld meedoen op de Spelen. We gaan bewijzen dat we dat nastreven", zei woordvoer der Peter Dawson. In 1900 en 1904 was golf een olympische sport. nes - Foppe de Haan heeft in mei serieus overwogen de Olympische Spelen in Peking te boycotten. De bondscoach van de Nederlandse voetbalselectie zei dat tegen het Friesch Dagblad. „Wat kan mij het schelen. Ik ga niet", zei De Haan destijds na het lezen van een arti kel over de mensenrechtensituatie in China. De Haan las dat China aan rassenvermenging doet om controle over de almaar groeiende bevolkingsgroepen te houden. „Dat is precies wat Hitier ook wil de." De Haan heeft echter beslo ten zijn gevoelens te 'parkeren'. amersfoort - De tweede ronde is voor het derde achtereenvolgende jaar het eindstation van tennisser Thiemo de Bakker in het Dutch Open. De jonge Nederlander ver loor gisteren in Amersfoort van de als eerste geplaatste Fransman Mare Gicquel. De partij was na twee sets (7-6 6-3) afgelopen. „Het verschil was klein", vond De Bak ker. Bij 3-3 in de tweede set kreeg De Bakker te maken met een lich te terugval. Dat is iets wat hem va ker overkomt en wat hij ook nu niet kon herstellen. Nieuwe omgeving moet Braziliaan behoeden voor misstappen. door Eelco van der Linden ROME - „Ik ben heel gelukkig, en wil blijdschap naar jullie brengen." Gekleed als een Amerikaanse rap per en verscholen achter een enor me zonnebril, zette Ronaldinho voet op Italiaanse aarde. Het won der is na vier jaar dromen en twee jaar touwtrekken geschied, maar, zo vragen fans én AC Milan-haters zich afj welke Ronaldinho krijgt de club van premier Berlusconi? Gistermiddag was er aan de poort van het trainingskamp Milanello, waar de selectie voor het eerst sinds de zomerpauze bijeen was, even geen twijfel. Na maanden van treuren over het uitblijven van sportieve prestaties, met als diepte punt geen Champions League ko mend seizoen, werd het 28-jarige Braziliaanse fenomeen binnenge haald als de authentieke Messias. Vierduizend uitzinnige tifosi, die maandagavond tevergeefs bij het vliegveld Linate hadden staan wachten, verwelkomden de ster en lieten zien dat de 'Dinho-Ma- nia' al bestaat. AC Milan kwakkelt, Italië als land kwakkelt nog meer en dus lijkt de hele natie zich te hebben vastgegre pen aan de Braziliaan. Berlusconi, die gisteren voldaan stelde dat hij zijn (verkiezings)belofte was nage komen, heeft de ster voor een prik je gekocht: 22,5 miljoen euro, 50 minder dan de club twee jaar gele den bereid was te betalen. Maar in twee jaar is er wel heel wat gebeurd. De Braziliaanse ster raakte uit de gratie bij Frank Rijk aard, werd zelfs bankzitter en gaf zich over aan een gedrag waarmee meer Brazilianen - zie Ronaldo, W* Er bestaan grote twijfels of AC Milan door de komst van het voetbalfenomeen Ronaldinho beter zal presteren dan het afge lopen - magere - seizoen. tot voor kort ook onder contract bij Milan - zichzelf te gronde we ten richten. „We weten niet welke Ronaldinho arriveert", schreef gis teren La Repubblica. „We weten niet of het genie inmiddels is ge consumeerd door de overvloed, de grillen, de luxe, de mooie vrou wen." Volgens de Milanese kwaliteits krant Corriere della Sera handelt Milan tegen elke logica en gokt de club op een wonder. Aan de al lang onder vuur liggende trainer Ancelotti de taak een nieuw team te bouwen rond Ronaldinho. De broodnodige verjonging en aan dacht voor eigen kweek, kan wach ten. Milan krijgt met Ronaldinho, Kaka en Pato een geheel Braziliaan se aanval. Stilletjes wordt gehoopt dat de professionele en serieuze Kaka de nieuwe aankoop kan be hoeden voor misstappen. De Gazzetta dello Sport conclu deerde gisteren dat de aftakeling van de ster samenviel met het be sluit van 'mamma Miguelina' Ronaldinho v Ronaldo de Assis Moreira, be ter bekend onder zijn voetbal- naam Ronaldinho, werd op 20 maart 1980 geboren in het Bra ziliaanse Porto Alegre. v In zijn geboortestad voetbalde hij voor Gremio. Daarna kwam hij uit voor Paris Saint-Germain en Barcelona. In 2004 en 2005 werd hij ver kozen tot wereldvoetballer van het jaar. In 2002 won Ronaldinho met Brazilië de wereldtitel. In 2006 veroverde hij met Barcelona de Champions League. meer tijd door te brengen in Brazi lië. Maar volgens het roze sportdag blad zou moeders nu hebben be sloten met de kleine man in Mil aan te gaan wonen. In het land waar 'la mamma' altijd 'la mam ma' blijft, wordt dat gezien als het best mogelijke nieuws. Verkenning/Planstudie Startnotitie Inspraak - Ontwerpbesluit/MER Inspraak - Besluit Beroep V 7 ^7 Achtergrond Nederland en Vlaanderen werken samen aan een duur zame toekomst voor het Schelde-estuarium. Toegankelijkheid van de Scheldehavens is daarbij voor beide landen belangrijk. Nu zijn grote containerschepen die van en naar Antwerpen varen, afhankelijk van het getij in de Schelde. Nederland en Vlaanderen gaan de vaargeul daarom verruimen, zodat schepen met een diepgang tot 13,10 meter op elk moment de haven van Antwerpen kunnen bereiken. Voor Nederland betekent deze verruiming een verdieping van 12 ondiepe plekken in de vaargeul van de Wester schelde. Het is belangrijk dat verdieping van de vaargeul zo min mogelijk schade veroorzaakt voor natuur, milieu en ruimtelijke structuur, zodat het bijzondere karakter van het Schelde-estuarium niet in gevaar komt. De procedure Voor de verdieping van de vaargeul in de Westerschelde moet een verkorte wettelijke Tracéwetprocedure worden doorlopen. Deze procedure kent drie stappen. Op twee momenten was er inspraak mogelijk, namelijk bij: - de startnotitie (wat is het probleem?) - het ontwerp-tracébesluit (uitgewerkte oplossing), milieueffectrapport (MER, beschrijving van de milieu effecten van de alternatieven) en de Passende beoor deling (beschrijving van de gevolgen voor de natuur). Nu verschijnt het tracébesluit, de derde stap. Hiertegen is beroep mogelijk bij de Raad van State. Alleen belang hebbenden die hebben ingesproken op het ontwerp- tracébesluit kunnen nu bij de Raad van State beroep aantekenen tegen het tracébesluit. Hoe komt u aan meer informatie? De volledige teksten van bovengenoemde documenten liggen van 17 juli tot en met 28 augustus 2008 ter inzage op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Vlissingen, Reimerswaal, Sluis, Veere, Kapelle, Hulst, Terneuzen en Borsele; - de bibliotheken van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen en het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (Dienst Regelingen), alle drie in Den Haag. Voor vragen en/of nadere informatie kunt u contact opnemen met Hans Koevoets of Harm Verbeek (project leider), telefoon 0118 622 000. Het tracébesluit is te downloaden van www.verruimingvaargeul.nl of op te vragen bij het project Verruiming Vaargeul, telefoon 0164 21 28 24. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt, telefoon 070 351 96 03. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden kunnen van 18 juli tot en met 28 augustus 2008 beroep instellen bij: Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift moet ten minste bevatten: - uw naam en adres; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - een opgave van redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor particulieren is dit vastgesteld op 143,- en voor niet-natuurlijke rechtspersonen op 285,-. Over de manier waarop en binnen welke termijn u dit moet betalen, krijgt u, na indiening van het beroep, bericht van de griffie van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voorlopige voorziening Gelijktijdig met of na indiening van het beroepschrift kunnen belanghebbenden, bij een spoedeisend belang, een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een afschrift van het beroepschrift en/of verzoek om voorlopige voorziening gaarne richten aan de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en zenden aan de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Afdeling BBV, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Inspraakpunt www.inspraakpunt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45