Ik kan niet wachten om te beginnen' Michaëlla Krajicek moet streep door Spelen zetten Martin van Ceel is op weg naar Roda 42 Donderdag 17 juli 2008 PZC Goesenaar Mosselman begint zaterdag aan uitputtende Transalp. door Roeland van Vliet GOES - Goesenaar Eelco Mossel man doet dit jaar voor de tweede keer mee aan de Transalp, de zwaarste mountainbikewedstrijd ter wereld. Was hij in 2002 nog een groentje in het rijden van ma rathons, nu gaat hij van start als een ervaren man. „Die rugzak met reserve-onderdelen sleep ik dus niet meer met me mee." De Transalp begint zaterdag in het Duitse Füssen en eindigt een week later in het Italiaanse Riva, aan de boorden van het Garda- meer. In de tussentijd leggen de 550 deelnemers in acht etappes 665 kilometer af En geen enkel stukje parkoers is vlak. „Er zitten zo'n 22000 positieve hoogteme ters in", vertelt Mosselman. „Het wordt heel zwaar, maar ik kan niet wachten om te beginnen." Zes jaar geleden reed de 33-jarige Bevelander samen met plaatsge noot Ruth van Prooyen, maar die gaat nu niet mee. Remco van Bekkum, afkomstig uit het Gel derse Resteren, is zijn nieuwe partner bij het Magura (^-race- team. Mosselman: „Ik was eind vorig jaar op de mountainbike- beurs en toen hoorde ik hem zeggen dat hij iemand zocht voor de Transalp, omdat zijn vaste maatje niet ging. Toen heb ik meteen gezegd dat ik wel interesse had, maar voor ik 'ja' zei, heb ik eerst aan Ruth gevraagd of-ie nog naar de Alpen wilde. Maar hij Vijf Zeeuwen Aan de Transalp doen 83 Ne derlanders mee. Naast Eelco Mosselman gaan nog vier Zeeuwen zaterdag van start: Alexander en Nehe- mia Paardekooper, beiden uit Oostkapelle, rijden in het team X-treme 1, Daniël Paardekoo per (Oostkapelle) en Ru dy Vos (Grijpskerke) vormen X-treme 2. kreeg dat niet voor elkaar." In het afgelopen driekwart jaar hebben Mosselman en Van Bekkum veel met elkaar getraind en wedstrij den gereden. „We moesten precies weten wat we aan elkaar hebben", legt de Goesenaar uit. „We moes ten van elkaar weten wanneer het gaat goed en wanneer we het zwaar hebben. In de Transalp is het de bedoeling dat je constant dicht bij elkaar rijdt, op maximaal twee minuten afstand van elkaar. Elke dag wordt er vier keer ge klokt, waarbij je twee keer niet weet waar precies. Als er drie keer een te groot verschil wordt gecon stateerd, wordt het team uit de wedstrijd genomen. Het is dus de bedoeling dat de beste rijder - bij 'Je wordt heel vindingrijk als je boven op een berg in de problemen komt' ons is Remco dat - rekening houdt met de ander." In 2002 haalden Mosselman en Van Prooyen met hangen en wur gen de finish. „We waren heel on ervaren en deden veel fout. We ga ven bijvoorbeeld elke dag op hon derd procent en dachten niet na over de dag van morgen. We had den ook een rugzak met reser ve-onderdelen bij ons, die we dus elke berg op sleepten..." Toch dwongen ze respect af „In de vier de etappe was Ruth over de kop geslagen en liep hij flink wat scha de op. Maar hij stapte in de dagen erna gewoon op en we hebben Ri va dus wel gehaald." Dit jaar is finishen ook het hoofd doel. Mosselman, die docent tech niek is op het Ostrea Lyceum, hoopt bij de beste vijftig procent te komen. „Maar we zijn afhanke lijk van hoe het materiaal zich houdt. We hebben fietsen die heel stevig zijn, maar er kan na tuurlijk ook altijd wat stuk gaan." In dat geval zullen de twee rijders moeten improviseren, omdat ze nu nauwelijks bagage meenemen. „Ik heb alleen tape en tie-raps bij me. Mocht m'n voorvork afbre ken, dan moet ik hem maar spal ken met een tak. Volgens mij word je heel vindingrijk als je bo ven op een berg in de problemen komt." Eelco Mosselman begint zaterdag aan zwaarste mountainbikewestrijd ter wereld. foto Willem Mieras Wéér geen tennissers Voor de tweede keer op rij vaardigt Nederland geen tennis sers af naar de Spelen. Ook in Athene (2004) was Oranje immers afwezig op de tennisbanen. In 2000 waren Miriam Ore mans, Kristie Boogert (samen zilver in het dubbel) en Amana- da Hopmans de laatsten. In 1992 en 1996 had Neder land vijf spelers op de Spelen. Vertrokken technisch directeur van Ajax keert terug bij zijn oude club. door Roel Wiche KERKRADE - Roda JC staat op het punt om Martin van Geel aan te stellen als technisch directeur. Zo wel de Kerkraadse club als de voor malig directeur van Ajax bevestigt dat de deal bijna is afgerond. Van Geel krijgt daarmee voor de twee de keer in zijn carrière een sleutel rol bij Roda. Van 1981 tot 1988 was hij een van de steunpilaren op het middenveld. Van Geel (47) erkende gisteren dat de onderhandelingen in een 'verre gaand stadium' zijn. Hij liet door schemeren dat er veel moet gebeu ren wil de overgang nog afketsen. „Beide partijen hebben een positie ve intentie. Ik heb in het verleden hier prettige jaren als voetballer ge had. Veel mensen uit die tijd zijn nog altijd aan Roda verbonden. Dat tekent de clubcultuur." Huub Narinx, algemeen directeur van Roda, denkt er binnen een week uit te komen met Van Geel. Narinx ziet zijn komst niet als aan tasting van zijn positie. De direc teur was na het vertrek van mece nas Nol Hendriks de man die de transfers afhandelde. „Ik heb zelf het contact met Martin gelegd." Van Geel was het afgelopen sei zoen een van de voornaamste slachtoffers van de paleisrevolutie bij Ajax. Als technisch directeur wist hij in Amsterdam nooit de re putatie waar te maken die hij bij Willem II en AZ had opgebouwd. Na zijn vertrek bij Ajax heeft Martin van Geel een nieuwe club. Hij keert terug bij de club waar hij in de jaren tachtig actief was: Roda JC. Knieblessure nekt tennisster in toch al pechvol2008. door Jeroen Mascini AMERSFOORT - Het geluk lacht Mi chaëlla Krajicek nog steeds niet toe in 2008. Na haar slepende polsbles sure, de daaropvolgende vormcri sis en keldering op de wereldrang lijst, kan de negentienjarige tennis ster nu ook de Olympische Spelen vergeten. Krajicek is tijdens een trainingspot je met Arantxa Rus in Almere ge blesseerd geraakt aan de meniscus van haar rechterknie. Morgen gaat ze onder het mes. Daardoor ver wacht de Almeerse acht weken uit de roulatie te zijn. Ze zal dus niet meedoen aan de Spelen in Peking en ook de US Open komt te vroeg. „Jammer is een te lief woord", zei Krajicek gisteravond. „Dit is ver schrikkelijk. Ik verheugde me al an derhalf jaar op de Spelen." Dinsdag besloot ze voor de opera tie te gaan. „Ik had de keuze: of twee weken rust en me focussen op de Spelen of zo snel mogelijk opereren. Mede omdat ik met mijn polsblessure te lang heb door gespeeld, heb ik gekozen voor de operatie. Als ik doorspeel en mijn kniebanden afscheur in Peking, kan ik mijn hele carrière kwijt zijn." Krajicek heeft geleerd van haar gesukkel met haar pijnlijke pols. „Ik denk dat het beter is dat ik nu eerst helemaal gezond word. En dan hoop ik dat ik de komende tien jaar nergens meer last van heb. Ik wilde heel graag naar de Spelen, maar ik over vier of acht jaar kan ik ook nog gaan." Hoge verwachtingen voor dit tennisjaar heeft ze logischerwijs niet meer. „Misschien herstel ik sneller dan verwacht en speel ik nog een paar toernooien, maar qua tennis lijkt 2008 bijna over voor me."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44