0 Peloton valt betrapte Spanjaard hard af Test je wielerkennis! LEZERSE»«TRA PZC Tour d' V°" - - 9 JBs Weduwe Simpson lost startschot in Chaam Martijn Maaskant langer bij Carmin PZC Donderdag 17 juli 2008 41 In startplaats Lannemezan was ze al van verre te herkennen. Met een opvallende zonnebril op het hoofd, het stralende middel punt in een vrolijk weerzien met alle bekenden. Leontien Zijl aard-Van Moorsel doet de Tour voor twee dagen aan. „Een dagje met de Belgische televisie en mor gen een dagje met de NOS", zegt de 38-jarige Brabantse met een ge zonde dosis Rotterdamse flair. 'Tinus' won in 1992 en 1993 de vrouwen-Tour (Grand Bouclé Fe- minin). „Ooit reden we qua ritten- schema gelijk op met de mannen, maar niet die jaren dat ik won", vertelde 'La Moorsel' de Vlaamse wielrenster Lieselot Decroix. Bei den wandelden al keuvelend door het startdorp. De 21-jarige Dec roix introduceerde Van Moorsel bij onder anderen Raymond Pouli- dor, die jaar in jaar uit handteke ningen zit uit delen op het terras. „Kent u haar?" vroeg ze de oude Poupou. Zonder een antwoord af te wachten vertelde Decroux erbij dat onze Tinus een meervoudig olympisch en wereldkampioen is. Poulidor vond het prachtig en Leontien ook. Het vrouwenwielrennen stelt vol gens de 'eeuwige nummer twee van de Tour' niet veel voor in Frankrijk. „Jeannie Longo is weer op drie onderdelen Frans kampioe ne geworden. Weg, tijdrit en baan- achtervolging. Dit jaar wordt ze vijftig." Van Moorsel staat er van te kijken dat de taaie dame uit Vi- zille nog altijd zo sterk is. Jaren lang nam ze het op tegen haar ge zworen vijand. Nu is het aan Ma rianne Vos om de Franse dame van repliek te dienen. Heeft Vos haar al gebeld voor en kele Olympische adviezen? „Nou nee. Haar ploegleider Thijs Rood huis wel. Niet zozeer om iets te vragen over de voorbereiding op de Olympische Spelen. Samen heb ben ze alles al prima uitgestip peld. Thijs wil er graag een paar rensters van mijn ploeg bij heb ben. 'Dat kan', heb ik gezegd. Als Marianne na de Spelen het start schot komt lossen in mijn Ladies Ride. Thijs vond het goed." Vervolgens wees ze naar Lieselot. „Voor haar moet Vosje in de toe komst gaan oppassen. Ze werd vo rig jaar al twaalfde op het WK." De Vlaamse sputterde nog even te gen, maar toen wachtte alweer een volgende begroeting. Ad Pertijs Tour de France Duenas wordt net als landgenoot Beltran op epo gepakt. door Ad Pertijs FOIX - De Spanjaard Moises Duenas (Barloworld) is de tweede renner die deze Tour de France be trapt is op het gebruik van epo. Net als zijn voorganger Manuel Beltran werd hij onmiddellijk door zijn ploeg uit de ronde gezet. Duenas gaf na afloop van de tijdrit in Cholet een positieve plas af Bel tran liep tegen de lamp na de eer ste rit. Duenas, die in 2006 de Tour de l'Avenir won, werd meege nomen door de politie voor verder verhoor en zijn team trok onmid dellijk de handen af van de zon daar. „We zijn geschokt en staan hier als ploeg volledig buiten", luidde de eerste verklaring van Bar- loworld-woordvoerder Claudio Masnata. Hij voegde er aan toe dat het team niet hadden kunnen we ten dat Duenas aan het rommelen was. „De dokter houdt de jongens dagelijks in de gaten en heeft daar bij niets raars vastgesteld." De ploeg kreeg de onheilstijding te horen om negen uur 's ochtend. Op dat moment hield de politie met veel vertoon van macht de voor- en achterkant van het hotel in Tarbes in de gaten. Een arresta tieteam nam de renner vervolgens mee. „Ik heb niet eens de tijd ge had om met hem te praten", zei teambaas Corti. Later liet de politie weten dat er al lerhande dopingproducten waren aangetroffen op de kamer van de renner. Een uurtje later was bij de start de verontwaardiging weer groot. Renners schromen tegen woordig niet om een frauderende collega openlijk af te vallen. „Ik sta er van te kijken dat sommige ren ners zo dom kunnen zijn", zei Ste ven de Jongh van Quick-Step. Net als veel renners prees hij de contro lerende instanties. „De controles zijn effectief en ze zijn er snel bij. Moises Duenas van Barloworld is in de Tour de France betrapt op doping. De 27-jarige Spanjaard test na afloop van de tijdrit in Cholet positief op epo. j 1 ie etappe - I 16 juli - 167,5km FRANKRIJK Lannemezan i r~\ Prat-Bonrepaux W 69km D St-Bertrand deComminges h Fojx 20km ^.r.irnnc 167,5km St-Girons 85km SPANJE 20km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Portel 1432m Larrieu 0 Bouich 662m StiTJ T 597m O 167,5km ANP bron: afp/ai.o. Moises Duenas werd afgelopen weekeinde in Toulouse belaagd door de media. Gisteren werd bekend dat de Span jaard positief had gereageerd op epo. foto Nicolas Bouvy/EPA Drie renners kwijt Team Barloworld is gisteren drie renners kwijtgeraakt. Voor de start werd Moises Duenas in Tarbes van zijn bed gelicht door de politie wegens een positieve dopingtest (epo). Tijdens de rit verloor de ploeg Paolo Longo Borghini (Ita) en Felix Cardenas (Col). Longo Borghini was na 50 kilo meter betrokken bij een valpar tij. Hij brak een sleutelbeen. Later stapte Cardenas wegens een beenblessure af. Kopman Mauricio Soler, vorig jaar bergkoning, stapte al eer der af. In het verleden hoorde je pas na de Tour dat een renner positief was. Ondertussen had hij een rit kunnen winnen. Nu spelen ze kort op de bal." Teambaas Bob Stapleton van Co lumbia verwacht dat veel renners halsstar zullen blijven. „Dit zal nog wel even doorgaan, maar on dertussen zullen de bedriegers ge pakt blijven worden." Het feit dat het dit keer om een jongere ren ner gaat verontrust de Amerikaan niet. „Dit is geen kwestie van leef tijd, maar wel van mentaliteit." Tour de France 12e etappe 17 juli -168,5km FRANKRIJK Thezan-des-Corbières Lavelanet 43km St-Paul-de- Fenouillet 76km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Le Camperié 514m l Maury 144m 86km 168,5km ANP bron afp, a.s.o. CHAAM - Weduwe Helen Simpson van de Britse wielrenner Tom Simpson, die in 1967 overleed op de flanken van de Mont Ventoux, lost op 30 juli het startschot voor de Acht van Chaam. De oudste profkoers van Nederland wordt op de woensdag na de Tour verreden. Simpson reed 'de Acht' in 1966 als wereldkampioen. LANNEMEZAN - Martijn Maaskant blijft langer bij de Garmin-wieler- ploeg. De Nederlandse wielrenner, momenteel actiefin de Ronde van Frankrijk, gaat zijn nog lopende verbintenis verlengen tot eind 2010. Maaskant (24) is bezig aan zijn eerste seizoen bij zijn Ameri kaanse werkgever. Daarvoor kwam hij uit voor het Rabobank Continental Team. l. F m Tourfans let op! De Tour de France van 2008 is officieel van start gegaan. Wie heeft de beste ,p benen dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de tour op de voet. U maakt elke dag kans op een Efteling Hotel arrangement. Dit arrangement bevat een overnachting in het Efteling Hotel en toegang tot het park voor maximaal 2 volwassen en 2 kinde ren. De prijs wordt aangeboden door de Efteling. Elke dag staat er een Tour-vraag in de krant. SMS uw antwoord naar 2002. Is het antwoord correct dan dingt u mee naar de prijs. Uiteraard mag u zo vaak meedoen als u wilt. Vraag donderdag 17 juli: Hoe wordt de trui van de leider in het sprintklassement genoemd? A. Groene trui B. Gele trui C. Witte trui Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIET0UR17spatie A, Bof C Bijvoorbeeld: ACTIET0UR17 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 26 oktober 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid WERELD VOL WONDEREN j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43