'De benen wilden niet meer9 PZC 39 PZC 43 45 I Moerenhout kan laatste jump niet maken en wordt vierde in Foix. door Ad Pertijs FOIX - Koos Moerenhout ging gis termorgen in het startdorp van de Tour nog even naar de kapper. De 34-jarige beschermheer van Rabo- kopman Denis Mentsjov had er na melijk zin in. „Toen tijdens de tac tische bespreking de namen wer den genoemd van de renners die mee mochten springen met ont snappingen, heb ik mijn vinger ook opgestoken." Keurig gekapt en vol moraal sprong hij bij kilometerpaal 35 mee met de juiste ontsnapping. De juiste, in die zin dat de twaalf vluchters de zegen kregen van het peloton. Anders zat het met de sa menstelling van de groep. „Er za ten wel erg veel snelle mannen bij", keek Moerenhout terug op zijn mislukte gooi naar een etappe zege. In de straten van Foix ging hij strijdend ten onder tegen on der anderen ritwinnaar Arvesen en mocht hij de vierde plaats bij schrijven als zijn beste Tourresul taat ooit. Koos Moerenhout is voor Rabo bank en kopman Mentsjov een modelcoureur. Hij zit mooi op de fiets, doet zijn werk zonder mor ren, weet wat er bij komt kijken om de Tour te winnen en hij kan hard fietsen. Geen wonder dat Mentsjov hem er bij wil hebben in zijn jacht op de gele trui. „Mijn werk varieert. De eerste week heb ik Denis uit de wind gehouden en in dit soort ritten moet ik mee springen met ontsnappingen." Dat doet hij formeel niet voor zijn eigen eer en glorie. „Het is in zo'n rit als die van vandaag de bedoe ling dat we alvast iemand voorin hebben zitten, mocht er iets gebeu- Ff^ Koos Moerenhout springt al vroeg met de juiste ontsnapping mee en noteert uiteindelijk zijn beste Tourresultaat ooit. Hij wordt vierde. Volgwagen rijdt in op publiek: vier gewonden FOIX - Twee volwassen en twee kinderen zijn gisteren tijdens de elfde etappe van de Tour de Fran ce gewond geraakt door een onge val. Ze werden aangereden door een volgwagen die het publiek in reed kort voor de finish in Fok. De bestuurder van de AG2R-wa- gen raakte ogenschijnlijk op zo'n 800 meter van de streep de contro le over het stuur kwijt en knalde door een dranghek. „De gewon- J den zijn naar het ziekenhuis ge bracht, maar zijn er niet slecht aan 1 toe", meldde de Franse politie. ren op de col. Dan kan die man Denis bijstaan als het nodig is", lichtte Moerenhout de tactiek toe. „Maar als je eenmaal meezit, denk je natuurlijk ook aan je eigen winstkansen." In zijn poging een etappe te win nen had Moerenhout gisteren twee dingen tegen. Hij zat opge scheept met snelle finishers als Pozzato, Arvesen, Ballan, Elmiger en Velo. Daarnaast heeft hij amper ervaring in het rijden van finales. Alleen in zijn debuutjaar 1998 reed de dienstbare Nederlander een keer met de kopgroep naar de eindstreep. Toen werd hij in Car- pentras zesde van de zes vluchters. „Ik ben nu eenmaal niet gezegend Spaanse minister is boos op UCI-voorzitter LANNEMEZAN - De opmerking van voorzitter Pat McQuaid van de in ternationale wielrenunie UCI dat Spanje slechts langzaam van be grip is in de strijd tegen doping, is de Spaanse minister van Sportza ken Jaime Lissavetsky in het ver keerde keelgat geschoten. „Mc Quaid zoekt kennelijk tegenwoor dig met iedereen ruzie", zei hij. McQuaid noemde Moises Duenas gisteren na het bekendworden van zijn positieve test een idioot. pagina 41Peloton valt betrapte Span jaard hard af met de snelste benen", weet Moe renhout. Op de dag dat hij eindelijk een keer voor zijn eigen kans mocht gaan, legde Moerenhout zich ech ter niet neer bij de feiten. In de fi nale reden drie renners weg: sprin ter Arvesen, de rappe Elminger en finisher Ballan. Moerenhout sprong er naar toe en kwam in de laatste kilometer bij het stilgeval len trio. Hij had toen nog één keu ze: erop en erover. „Ik zag het mo ment ook wel, maar mijn benen wilden niet meer meewerken." En nu? „Morgen kan ik weer ge woon mijn werk doen. Veel zwaar der was dit niet dan werken voor Denis." Nieuwe omgeving moet Ronaldinho in het gareel houden Donderdag 17 juli 2008 Tim Pleijte is de nieuwe leider in stratenloopcircuit Tip? sport@pzc.nl Van een afstandje moet Koos Moerenhout toezien hoe Kurt-Asle Arvesen (links voorgrond) met een banddikte voorsprong op Martin Elmiger de etappezege binnensleept, foto Phil Nijhuis/GPD Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice lees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41