anders dan kamperen op bij GroenLinks Voortouw Zodra je klaar bent met werken kun je vertrekken Van Stellplatz naar Stellplatz Te groot voor een parkeerplaats Vragen over hoogte reserves waterschappen PZC Donderdag 17 juli 2008 3 Ronald van Rosevelt met zoon Stef, vriend Jurre, dochter Lotte en haar vriendin Jolie (vlnr). foto's Ronald den Dekker Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics £ZZ2 Minder verbruik. Meer rijplezier. JL COMMENTAAR Investeer je als campinghouder in verharde camperplaatsen met bijbehorende voorzieningen, krijg je van de camperaar het verwijt dat je het niet begrijpt. Want wat blijkt? Die camperaar wil niet naar de camping, die wil veel liever een plek in de vrije natuur. Geen wonder dat Toeristisch Ondernemend Zeeland in het geweer komt. De reflex is begrijpelijk. Toeristisch Zeeland ziet het aantal overnachtingen gestaag teruglopen. En daar hebben de campingeigenaren last van. Dus azen ze op de camperaar. De afname van het aantal overnachtingen kan evenwel net zo goed gezien worden als een aansporing om beter in te spelen op de wensen van de vakantieganger. Waar de een graag verblijft in een comfortabel vakantiehuis voorzien van alle gemakken, vindt de ander zijn vakantiegeluk in een bescheiden tentje zonder enig comfort. Die uiteenlopende wensen zie je weerspiegeld in een gevarieerd aanbod. Dat aanbod moet kennelijk nog wat uitgebreid worden. Menig camperaar zal - mobiel als hij is - anders immers snel verkassen naar een streek waar hij vindt wat hij zoekt. Ondertussen lijkt Terneuzen het voortouw te nemen, want in deze gemeente zijn al de nodige camperplaatsen te vinden. Dit goede voorbeeld verdient navolging. Ronald van Rosevelt uit Noordgouwe parkeert zijn camper op de Brouwers- dam. Zoon Jurre, vriend Ste£ doch ter Lotte en vriendin Jolie sprin gen er uit. Ronald: „Vanaf dat de kinderen klein zijn, hebben we al een cam per. Zodra je klaar bent met wer ken kun je vertrekken. Het is heer lijk dat je niet afhankelijk bent van een vaste plek op de camping en niet eerst iets af hoeft te koppelen, pootjes uit hoeft te draaien en zo. In de vakanties gaan we meestal naar België. Nederland is het enige land waar je niet vrij met een cam per mag staan. Bij dagrecreatie heb je daar best last van. Je vrijheid wordt er sterk door beperkt." Udo en Gudrun Hilburg uit Sauerland staan met hun Wohnmobil op het transferium in Renesse. „Als ik burgemeester van Renes- se was", zegt Udo, „zou ik hier een Stellplatz voor campers in richten, met stroomaansluiting en sanitaire voorzieningen. Die heb je overal in Duitsland. Voor een bedrag van twee tot tien euro sta je daar comfortabel, terwijl je op een camping 20 a 25 euro kwijt bent." Hij laat een dik boekwerk zien: de Reisemobil Stellplatz Atlas voor Noord-Duits- land. „Daar staan ze in. Je hebt die boeken ook voor Zuid-Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en Italië. Zo kun je van de ene naar de andere Stellplatz reizen. In Duitsland komen er steeds meer, vooral bij steden die proberen toeristen te trekken. Dat werkt, schijnt het." De familie Damen - Jeroen, Manon en de kinderen Lars (6) en Eli- se (7) - uit Waalwijk staat op de Brouwersdam met een Renault Saviem uit 1968. „Een omgebouwde brandweerwagen. Ja, heel bijzonder!", lacht de in een wetsuit gehulde Jeroen. „Gisteren kwamen we aan en zeiden tegen elkaar: zullen we vanavond blijven slapen? Hier op de dam mag het niet. Op een camping in de buurt was nog net een camperplek vrij. Vandaag gaan we denk ik naar huis, maar misschien ook niet. Die vrijheid, hè!" Een paar jaar geleden zagen ze op vakantie in Frankrijk dat daar overal ruime camperplekken zijn. „Had je die hier ook maar. Toevallig zijn we net de stad ingeweest. Nou, dit busje is klein, maar op een gewone parkeerplek kun je het niet kwijt." Gudrun en Udo Hilburg uit het Sauerland. Harpe naar het hoe en waarom. Hij vraagt zich af of het invoeren van een abonnement strookt met de gedachte achter de kilometer- heffing (de kilometers in plaats van het bezit belasten). Ook is hij benieuwd of het plan van de tun neldirectie past binnen een toe komstig systeem van slimme weg- beprijzing en of een keuze tussen koop of abonnement is overwo gen. De GL'er dringt erop aan zo spoedig mogelijk met een nota ta- rievenbeleid te komen. MIDDELBURG - GroenLinks wil we ten of Gedeputeerde Staten de re serves (spaarpotten) van de twee Zeeuwse waterschappen niet te hoog vinden. In vragen aan het college van GS constateert de Provinciale Staten fractie van die partij dat het water schap Zeeuwse Eilanden aan het begin van dit jaar ruim 29 miljoen euro aan geld had uitstaan en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen ruim 35 miljoen. In de vragen wordt vastgesteld dat de hoogte van de reserves even veel bedraagt als de belastinghef fing die het waterschap Zeeuwse Eilanden aan de ingezetenen in re kening heeft gebracht. Manon en Jeroen Damen met Lars en Elise. I) BIJ INLEVERING VAN EEN i si AFWASBORSTEL EEN VAATWASSER CADEAU!* AROSI Afmeting: 270 x 270 cm. Kleur: bloesemwit Verkrijgbaar in vele kleuren en maten GRATIS MONTAGE! Middelburg Woonboulevard De Mortiere (t.o Mediamarkt) Tel: 0118-643558 Hulst Industrieweg 2 (In Morres Wonen) Tel 0114-374455 Elke zondag open! Zierikzee Grevelmgenstraat 7a (Naast Aldi supermarkt) Tel: 0111-420646 Bij aankoop van een keuken vanaf 8000,-. Niet geldig i c m. andere acties Vraag naar de voorwaarden WWW.grandO.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3