Midden in zomer op de lange latten "V PZC Donderdag 17 juli 2008 Een groepje bezoekers krijgt skiles op de piste in Terneuzen. Robert McEachran (links) vindt het skiën maar lastig: „Heel moeilijk, maar wel lots offunl" Skihal Snowbase in Terneuzen ontvangt eerste gasten. door Ellen Nieuwenhucjze TERNEUZEN - Tot nu toe kun je de ze zomer nog niet onder de mooie zomers scharen. Als het dan toch geen zomerweer is, waarom zoek je dan niet gewoon de winter op? Twee weken geleden heeft Snow base in Terneuzen haar deuren ge opend. Met twee skipistes, verschil lende horecagelegenheden en meer dan 120 man personeel zijn ze er helemaal klaar voor. Het blijft echter een feit, skiën is nou niet de eerste activiteit waar je aan denkt in de zomer. Toch heeft Snowbase er bewust voor ge kozen om in de zomer open te gaan. Judith Dingemanse, directeur van Snowbase holding (horeca en ski pistes) legt de reden uit. „Alles is nieuw. De horeca, de machines, de skipistes en de medewerkers. Voor het skiën is dit een laagseizoen, maar op deze manier kunnen we langzaam opstarten. )e hebt niet in eens enorme drukte, maar kan eerst wat rustiger inwerken." Zomer of winter: voor Rineke en Robert McEachran uit Australië maakt het niet veel uit. Samen met hun kinderen Lachlann (12) en Hamish (10) zijn ze op vakan tie in Terneuzen. Robert: „We wil den graag een uitstapje maken, maar het enige wat naast de skipis te in aanmerking komt en "hier in de buurt is," - hij zwaait zijn arm Judith Dingemanse bij de open haard op de benedenverdieping van Snowbase. in de richting - "is de Efteling. Dit is veel dichterbij, maar vijf minuut jes van opa en oma vandaan en hartstikke leuk voor de kinderen." De skipistes zien er netjes en veilig uit. Rond de steunpilaren zit een dik kussen en naast de liften staan netten. Iedere nacht worden de pistes gesleept. Op 7 april zijn ze begonnen met sneeuw maken. Er wordt geen normale sneeuwmachi- ne gebruikt, maar een machine die gemalen ijs met zo'n hoge druk spuit, dat er sneeuw uitkomt. Rine ke knijpt hem toch nog een beet je: „Donderdag vliegen we weer te rug. Ik kan er niks aan doen, maar ik zit nu de hele tijd te denken: 'Niet vallen, niet je been breken.' Anders moeten we straks met de gipsvlucht terug naar huis!" Maar waarom nou een skihal in Terneuzen? Judith Dingemanse: „Er zijn mensen die vragen waar om we niet aan de overkant zijn begonnen. De reden: aan de over kant heb je al het één en ander. Denk aan Neeltje Jans, en het Arse naal. Brouwerij Heineken (die de ideeën heeft ontwikkeld, red.) vond het tijd dat er in Zeeuws-Vlaanderen ook wat kwam. Samen met de gemeente Terneuzen en een projectontwik kelaar is de skihal tot stand geko men. Daarnaast heeft Snowbase ook een economische meerwaar de. Het zorgt voor meer werkgele genheid. Op het moment werken Feiten Snowbase Binnentemperatuur: -4° C Hoogte: 41 meter Twee ski- en snowboardhellin- gen. Lengte één van 220 meter en één van 110 meter. Hellingshoek: 28 graden. 5000 kubieke meter sneeuw. Zeven dagen per week open. Volwassenen mogen voor €15,- de piste op, kinderen voor €12,50. Kijk voor openingstijden en routebeschrijving op www.snowbase.nl er zo'n vijftig mensen in vaste dienst en daarnaast nog 75 freelan ce ski- en snowboardinstructeurs." Stein, Thomas, Elliot en Merijn uit Lamswaarde vinden het geweldig dat er nu een skihal in Terneuzen staat. Stein: „Het is de eerste keer dat ik hier ben, maar zeker niet de laatste. Het snowboarden is echt leuk. Wel moeilijk, maar dit is een goede plek om het te leren." Merijn is het er helemaal mee eens. „Het is handig, want het is niet zo ver en anders kun je alleen maar in de winter snowboarden." Of ze toch niet liever naar het strand gaan? Stein: „Nee hoor, ik vind dit veel leuker." De anderen knikken instemmend. „Het strand vind ik toch niks. Nou ja, als het nou dertig graden wordt, ga ik wel naar het strand hoor. Maar anders toch liever snowboarden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37