Of 20 ja 1 O ja ar let op! Jammer dat steeds minder collega's meedoen aan keuring 3! 99 Expositie zet Ecoscope op z'n kop Vijver en Vlsseneemrum 't Groene Kikkertje Rana Natuurpark 23% 033 Pleidooi Warrenstraat Kloetinge Zaterdag 2 augustus W pzc Donderdag 17 juli 2008 29 de keuring. Vroeger waren dat er veel meer. „Jammer dat steeds min der collega's meedoen aan deze keuring. Maar ja, je moet tegen woordig ook aan zo veel eisen vol doen." Onderdonck doet met tien witblauwen aan de keuring mee. Hij staat nu al twintig jaar op de Fokveedag. „De sfeer en de gezel ligheid. Daar gaat het mij om. En 'Kampioenen zitten vol met krachtvoer. Mijn koeien niet' natuurlijk de concurrentie. Ik vind het leuk te zien hoe mijn collega's het doen." Onderdonck heeft niet de illusie een kampioen in huis te hebben. „Kampioenen zitten vol met krachtvoer. Mijn koeien niet. Krachtvoer gebruik ik alleen als ze jong zijn. Later brengen ze een deel van hun leven in een natuur gebied door. Zoals op de wallen van Aardenburg. Ik heb een over eenkomst met het Zeeuwse Land schap." Een van zijn 'natuur- koeien' is nummer 49. Zijn gespier de voorkomen oogt indrukwek kend. De veeboer uit Eede wijst op het kleurverschil. „Een natuurkoe is donkerder van vacht dan een koe dat veel krachtvoer krijgt. En wat voor de consument wellicht nog belangrijker is. Een natuurkoe le vert een perfect stukje vlees op." Zijn vrouw haalt de kam nog eens door een van de witblauwen. Het is tijd voor de ring. Daar staat ook Adri Rosendaal, voorzitter van de gelijknamige stichting. Hij oogt zeer tevreden over het verloop van de Fokvee dag. Gezien de drukte op het terrein is daar alle reden toe. Het doet hem goed dat een authentiek evene ment als de Fokveedag nog steeds populair is. Kanis Gunnink Kanis Gunnink Koffie gemalen, pak 500 gram of zak 20/36 pads m Champignons bakje 250 gram actie-kiloprijs 2 76 Speklappen naturel, zonder zwoerd voordeelpak De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 17 juli t/m zondag 20 juli 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP 'Wij verkopen geen alcohol aan personen onder 16 jaar. Veehouder Walter Onderdonck (r) doet met tien witblauwen aan de keuring mee. foto Camile Schelstraete Fokveedag na zeventig jaar nog steeds populair bij toeristen. door Frank van Cooten OOSTBURG - Het 'aroma' en de ge luiden van de Fokveedag in Oost burg komen je tegemoet als je van af het Ledelplein naar het terrein bij Den Hoekzak loopt. Het 'hart' van de zeventigste editie is achter aan te vinden waar op dat mo ment in een ring het Belgisch Wit-Blauw Stamboekvee wordt ge keurd. Drie keurmeesters onderwerpen de beesten aan een strenge keu ring. Toeristen bewonderen de dik ke konten van de witblauwen. „Goh, mam, is dat nou een koe", vraagt een dreumes aan haar moe der. „Ach ja, veel kinderen zien hier de beesten voor de eerste keer", zegt fokker en veehouder Walter Onderdonck uit Eede. Hij is één van de zes deelnemers aan Waterwerkers maken de dienst uit in activiteitencentrum. door Esme Soesman RENESSE - Ecoscope is er enigszins voor op de kop gezet. Van juli tot en met september maakt de inter actieve tentoonstelling Waterwer kers de dienst uit in het Renesser activiteitencentrum over natuur en milieu. Op de begane grond is met pane len een waterfabriek gebouwd. Op de bovenverdieping van Ecoscope zijn een laboratorium, enkele huis jes en een vijver weggezet. De ten toonstelling draait om een Water- fabriek, waar een ramp dreigt als directeur Wildwater zijn been breekt. Aan kinderen de opdracht zoveel mogelijk kennis op te doen over schoon en vuil water. Het on derscheid tussen vies en schoon water, zuinig watergebruik en ver schillen in grondwaterpeil worden onder meer inzichtelijk gemaakt In de zomer is de interactieve ex- positie Waterwerkers te zien in Ecoscope in Renesse. Er zijn on der meer een waterfabriek en een laboratorium nagebouwd. met een hengelspel en het - door middel van bordjes - opbouwen van een goed werkend waterfilter. Extra voordeel voor Ecoscope is dat de gemiddelde gang door het centrum door Waterwerkers is op gerekt van zo'n uur en een kwar tier tot wel twee uur. Bij minder mooi weer een goed alternatief voor de Ecoscope-rugzaktocht. In de omringende tuin worden bezoe kers onder meer langs naar kauw gom en drop ruikende planten ge leid. Wiihelminaweg 2, Renesse. Openingstijden: dinsdag t/m zon dag van 11.00-17.00 uur. KLOETINGE - Het wordt hoog tijd voor een Hans Warrenstraat, vindt Frits de Kaart uit Goes. Als burger heeft hij de gemeente Goes de sug gestie gedaan om de Zeeuwse dich ter, literatuurcriticus en schrijver Hans Warren in de nieuwbouw wijk Riethoek in Kloetinge te ver noemen. De gemeente wil de straatnaamgeving in de Riethoek immers laten aansluiten bij die in het Oostmolenpark, door te put ten uit de Nederlandse literatuur. Dan is Hans Warren de eerst aan gewezen schrijver om te vernoe men, vindt De Kaart. De in Borsse- le geboren en getogen dichter ging in Goes naar de HBS en woonde het grootste deel van zijn leven, meer dan vijftig jaar in Kloetinge. eh lsie 20 m2 PE-folie voor lste 20 planten in pot voor Gratis toegang Rana Natuurpark gratis rondleiding 2.00 per ni2 1,00 per stuk en ieder uur Welleweg 35, 4315 CH Dreischor - tel. 0111-401459 2 stuks Wieckse Witte* twee 6-packs a 6 flesjes x 30 cl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31