Ml r Camperen is iets heel i Plan t-tag roept vragen Zware jongens PZC Het mooie is dat je zo dicht op de natuur zit Twee jaar cel voor seksueel misbruik Beter en scherper zien? de kijkkamer 2 Donderdag 17 juli 2008 PZC Een boef zag eruit als een boef, en zo hoorde het De Zware Jongens, dat waren nog eens fijne criminelen. Ze keken een beetje dommig, hadden petjes, ongescho ren kaken en droegen - zelfs bij het slapengaan - mas kers voor hun ogen. Voortdurend waren zij in de weer met het bedenken van snode plannen om het geldpakhuis van Oom Dagobert te kraken. Dat mislukte natuurlijk steeds. Want de Zware Jongens waren altijd en overal te herkennen en vielen daardoor steevast door de mand. De Daltons - van hetzelfde laken een pak. Om het de wetsdie- naren een beetje eenvoudig te maken, wandelden zij rond in zwart-geel gestreepte gevangenispakjes, waardoor iedereen die ze zag naderen onmiddellijk Lucky Luck kon alarmeren, op dat die de gebroeders in het ca chot kon werpen. Een boef zag eruit als een boef, en zo hoorde het. De Bul Supers en Hiep Hiepers pikte je er met een uit. Zo eenvoudig is het niet meer. 'Agenten herkennen criminelen vaak niet', kopte het ochtend blad een paar dagen geleden. Veel dienders, zo meldde de krant, zijn onvoldoende getraind om zware criminelen te her kennen. Die dienders denken kennelijk nog altijd dat drugs smokkelaars, geldwitwassers en mensenhandelaren in een boe venpakje over straat gaan. U en ik weten wel beter. De Linke Loetjes van vandaag gaan vaak in strak pak, dragen keurig gepoetste schoenen, huizen in fraaie kantoren en we ten vanachter deftige bureaus miljoenen te roven. Zelfs de no taris, die toch het toonbeeld van fatsoen zou moeten zijn, is niet meer te vertrouwen, berichtte het NOS-journaal dinsdaga vond. Ach, bestonden de Zware Jongens nog maar. Dan zou de wereld een stuk veiliger zijn. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80,4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.ni/8ezersservice of bei: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten én diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie et acht kinderen, twee volwassen en een hond heb je niet genoeg aan een camper. Daarom heeft de fami lie Van den Hout uit Berkel-En- schot er nog een caravan achter ge hangen. Moeder Sylvia: „De eerste keer zijn we stiekem bij Port Zélan- de gaan staan, aan de Grevelingen. Midden in de natuur. Maar je ris keert wel een boete. We staan nu bij een boer in Scharendijke. Het mooie is dat je zo dicht op de na tuur zit, als je tenminste de moge lijkheid hebt ergens te parkeren en te overnachten. Pas zijn we vier da gen door Frankrijk getrokken. Daar kun je overal staan. Luiken open en je ziet de mooiste verge zichten. Dan geniet je intens." Sylvia van Houten met vijf van haar acht kinderen. In Nieuw-Zeeland is het simpel: je kunt met je camper overnachten op een 'gewone' camping of middenin de natuur. De Department of Conservation (DOC) beheert tal van camperplaatsen op de mooiste plekken. Hoe anders is het in Zeeland. Overnachten in de stilte langs het Veerse Meer is verboden. Toeristisch ondernemers vragen gemeenten zelfs om camperaars te verwijzen naar campings. door Ondine van der Vleuten en Jeffrey Kutterink In Zeeland zijn er slechts een handvol speciaal aangelegde plekken waar camperaars kunnen overnachten. Ze lig gen niet op de meest idyllische plekken van de provincie. Daarom pleiten camperclubs bij gemeen ten voor meer staanplaatsen. Tot ergernis van Toeristisch Onderne mend Zeeland (TOZ). Wie Zeeland op de bonnefooi met de camper inrijdt en niet op een (mini)camping wil staan, moet naar camperplaatsen speuren. De meeste gemeenten hebben er geen ingericht. Terneuzen, Reimerswaal en Hulst zijn uitzonderingen. Cam peraars zijn daarom afhankelijk van particuliere initiatieven. TOZ, de koepel van Recron, His- wa, Kamer van Koophandel, MKB en Vekabo, roept gemeenten op geen camperplaatsen aan te leggen waar kan worden overnacht. „Er is voldoende plek voor campers op MIDDELBURG - Een 67-jarige Rotter dammer moet twee jaar de cel in. Hij werd schuldig bevonden aan het mishandelen van zijn 33 jaar jongere vriendin en het seksueel misbruik van haar twee jongere zusjes. De man beweert zelf on schuldig te zijn. De vermogende man leerde zijn vriendin kennen in een seksclub. Toen zijn geld op was en hij de relatie wilde verbre ken werd aangifte gedaan. Tegen de man was vier jaar, waarvan één jaar voorwaardelijk, plus het beta len van 3000 euro schadevergoe ding geëist. De claim werd afgewe zen. De rechtbank vindt dat die bij de civiele rechter moet worden in gediend. campings", legt voorzitter Joke de Witte uit. „Daarom vragen we ge meenten camperaars door te ver wijzen. Campings hebben de laat ste jaren veel geïnvesteerd in ver harde camperplaatsen met bijbeho rende voorzieningen. Het jarenlan ge beleid tegen wildltamperen heeft vruchten afgeworpen. Aan leg van camperplaatsen betekent dat je wild-kamperen weer toe staat. En wat gebeurt er als er vier campers komen op een plek waar twee zijn toegestaan? Dat levert toestanden op." Dat horeca en restaurants profite ren van camperaars overtuigt TOZ niet. „Dat doet de horeca ook als camperaars op een camping gaan staan. En camperplaatsen op mooie plekken? Er zijn ook cam pings die in de natuur liggen. Of de oproep ook is ter bescherming van de positie van campings? Na tuurlijk." Camperaars begrijpen er niets van, zo blijkt uit hun reacties in de PZC. Vele willen juist niet op campings staan en zoeken, net als in omliggende landen, naar spe ciale plekken, liefst in de natuur. Eén van de weinige Zeeuwse ge meenten die camperplaatsen heeft ingericht is Terneuzen. Plekken zijn er in: Sas van Gent, Axel, Westdorpe en Terneuzen. „Er wordt veel gebruik van gemaakt en de ervaringen zijn goed", zegt woordvoerder Daniël Rouw. Goes heeft geen camperplaatsen. „Vanuit de gemeenteraad is een op roep gedaan om meer plekken te creëren. Dat verzoek is nog niet uit gevoerd", weet woordvoerder Joke Boel. „Langs het Veerse Meer is overnachten niet toegestaan om dat we het daar 's nachts rustig wil len houden." www.campervriendelijk.nl www.campercontact.nl MIDDELBURG - De Statenfractie van Groenlinks wil het naadje van de kous weten over het idee om de gratis t-tag voor passage van de Westerscheldetunnel af te schaf fen. De directie van de NV Wester scheldetunnel wil een abonne ment invoeren. Achterliggende be doeling is mede om zo het aantal niet-gebruikte t-tags (waarmee kor ting op de tol verkregen wordt) te verminderen. In schriftelijke vra gen aan het dagelijks provinciebe stuur informeert Statenlid Leen Het kan! Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS i.Scription® Segeersstraat Middelburg 1 0118-674004

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2