Vertrouwensbreuk bij ADZ Sr* Gynaecologie samen WALCHEREN 42 Vlissingen maakt zich op voor negen dagen kermis Verdwaald Donderdag 17 juli 2008Tip? redwalch@pzc.nl Mountainbiker Mosselman naar loodzware Transalp Rijkswaterstaat houdt grote schoonmaak in Kanaal Gent-Terneuzen VLISSINGEN - De achtbaan is er al bijna klaar voor en ook de andere attracties zijn in aanbouw voor de Vlissingse kermis. Morgen is het zover. Negen dagen duurt de kermis. Maandag 21 juli is het Blauwe Maandag. De horeca staat dan in het te ken van Nederlandstalige muziek, met 's avonds optredens van dj's op de kermis en om 21.30 uur een concert van de Vlaamse zangeres Sabrina in café Zottekot. Op donderdag 24 juli wordt vuurwerk afgestoken vanaf een ponton in de Wes- terschelde. De afsluitende zondag is de familiedag, waarop kin deren zich ook kunnen laten schminken. Voor ouders is het ook een aantrekkelijke dag, omdat de attracties dan korting geven. foto Ruben Oreel Managementteam en or vragen om schorsing interimdirecteur. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De ondernemings raad (or) en het managementteam van Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ) in Vlissingen hebben het vertrouwen in interim directeur Bert Beerman opgezegd. Dinsdag zijn alle personeelsleden van ADZ middels een brief hier over geïnformeerd. Daarin staat dat de Raad van Commissarissen is verzocht om schorsing van Beer man. Beerman is twee maanden gele den begonnen als interimdirecteur bij ADZ. Zijn opdracht is te onder zoeken hoe de provinciale sociale werkvoorziening voor mensen met een beperking financieel ge zond kan worden gemaakt. Plan is om de 150 mensen die nu bij ADZ werken via de Betho (Bevelanden) en Dethon (Zeeuws-Vlaanderen) formeel terug te laten keren naar deze gemeentelijke werkvoorzie ningen. De andere 150 werkne mers gaan dan over naar Lété (van de Walcherse gemeenten). ADZ blijft wel bestaan; niet meer als zelfstandige organisatie, maar als onderdeel van Lété. Dat geldt ook voor de vestigingen van ADZ in Goes en Terneuzen. Half augustus neemt de Raad van Commissaris sen een besluit over de toekomst van ADZ. Dan moet ook duidelijk zijn wat er met de ongeveer vijftig ondersteunende werknemers moet gebeuren. Het opzeggen van het vertrouwen in Beerman is een gevolg van de onrust die bij ADZ is ontstaan na een toelichting op de reorganisatie plannen van de interimdirecteur in de PZC van 16 juni. Daarin deed Beerman uitspraken over de toestand bij ADZ die bij het perso neel verkeerd zijn gevallen. Onder nemingsraad en managementteam Ondernemingsraad en manage mentteam van het Administra tief Dienstencentrum Zeeland in Vlissingen hebben het vertrou wen in Bert Beerman opgezegd. GOES - De ziekenhuizen in mid den-Zeeland hebben aan de In spectie voor de gezondheidszorg voorgesteld de gynaecologische zorg en kindergeneeskunde naar Goes te verhuizen. Dat heeft alles te maken met het feit dat van de drie vacatures voor een gynaecoloog er slechts één per september ingevuld kan worden. In plaats van vier zijn dan slechts drie gynaecologen beschikbaar voor 24-uurs zorg. Dat brengt een vinden dat Beerman het personeel in diskrediet heeft gebracht en daarmee het bedrijf schade toe brengt. Ze vinden dat hij zorgvul diger met het personeel moet om gaan. Beerman wil inhoudelijk niet rea geren op de brief en op het ver zoek tot schorsing. Pim de Pagter, voorzitter van de Raad van Com missarissen bij ADZ, zegt eerst de partijen te willen horen. „Er lig gen veel gevoeligheden. Vrijdag gaan we praten met Beerman, de ondernemingsraad en het manage mentteam." Beerman is tot het eind van het jaar aangesteld om or de op zaken te stellen bij ADZ en volgens De Pagter 'wekt dat proces emoties op'. dusdanig hoge werkdruk met zich mee, dat daar een oplossing voor gevonden moet worden. Omdat aan de gynaecologische zorg ook de zorg voor pasgebore nen gekoppeld is, wordt voorge steld ook de opnames voor de kin derafdeling naar Goes te verhui zen. Of deze samenvoeging daad werkelijk doorgaat, hangt af van het overleg met de inspectie en de vraag of de vacatures tijdig inge vuld kunnen worden. MIDDELBURG - Het voorarrest van de man die afgelopen zaterdag in Renesse met een mes dreigde, is verlengd met veertien dagen. De 41-jarige Vlissinger had in een Grieks restaurant ruzie met een man uit Middelburg. Tot een steekpartij is het niet ge komen doordat een politieagent de Vlissinger wist uit te schake len met een gericht schot in het been. XEfïUWSis - Tip? redactie@pzc.nl Ze zal de laatste zijn die het ont kent: haar richtingsgevoel is be labberd. Vorig jaar verdwaalde ze al eens hopeloos in Rotter dam. Te laat op de afspraak, bijna iemand aangereden en een hoop frustratie. Dat nooit meer, dacht ze. Sindsdien gaat ze het huis niet uit zonder tomtom. Moeiteloos reed ze vorige week naar een concert in Rotterdam. Op één ding was ze niet bedacht: de politie stuurde alle bezoekers na afloop één kant op. Hoe vaak de tomtom haar ook inpeperde dat ze rechts moest, de politie blééf naar links wijzen. Na ontel bare rondjes in Rotterdam sjokte ze om half twee 's nachts haar huis binnen. Dat nooit meer... AaT*\mD\TVrVrVT) V Marktsl 1 Middelburg U.C I J J\ V IV IV jV X T0118 886 886 jg vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paddestoelensoep, sandwich van schol en zalm of gevulde courgette en sorbetijs 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27