Meer kans op treinuitval Checkpoint blijft dicht Wegpiraat uit België ontslagen Busreis KARINTHIE 1 HET WEER: Regen d Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Algemeen klassement 1. Evans (Aus) 46.42.13 2. Schleck (Lux) +0.01 I 3. Vandevelde (VSt) +0.38 1 23. Ten Dam 8.48 Vandaag de etappe: Lavelanet - Narbonne (168,5km) zie pagina's 39,40 en 41 f en www.pzc.nl Donderdag 17 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 167 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 ProRail loopt forse achterstand op bij groot onderhoud. door Dylan de Cruijl DEN HAAG - Treinreizigers dreigen vaker de dupe te worden van ver tragingen door kapotte rails, wis sels en bovenleidingen. Spoorbe- heerder ProRail loopt dit jaar forse achterstanden op bij het onder houd, waardoor het risico op tech nische storingen toeneemt. Dat blijkt uit een intern onder zoek van het Economisch Insti tuut voor de Bouwnijverheid (EIB), dat is uitgevoerd op verzoek van de spooraannemers. ProRail besteedt dit jaar ruim 90 miljoen euro minder aan grootschalige ver nieuwingen dan was begroot. Het gaat dan om het vervangen van bo venleidingen en spoor. Dat zou niet direct leiden tot vertragingen. Bronnen bij spooraannemers ver wachten daarentegen dat reizigers wel met overlast krijgen te maken door uitstel van groot onderhoud. ProRail waarschuwde al dat het werk bijna onmogelijk wordt door het sterk toegenomen treinver keer. Doordat bij 90 procent van het werk het treinverkeer verplicht moet worden stilgelegd, is groot onderhoud nauwelijks in te pas sen. Werkzaamheden worden daarom bijna altijd 's nachts en in het weekeinde uitgevoerd. Het ge volg daarvan is dat gekwalificeerde monteurs weinig trek meer heb ben om aan het spoor te werken. FNV Bondgenoten schat het perso neelstekort op 120 monteurs. Be stuurder Egon Groen maakt zich 1^ ProRail slaagt er niet in al het geplande spooronderhoud uit te voeren. Door de ongunstige werktijden is er een tekort aan monteurs. Storingen dreigen. zorgen. „Het is mooi dat de NS prachtige reizigersgroei kan laten zien", zegt Groen. „Maar de ande re kant van de medaille is dat het onderhoud wordt verwaarloosd." Het ministerie van Verkeer en de NS geven geen commentaar, om dat zij het onderzoek niet kennen. Overigens brengt ProRail al wel extra kosten in rekening bij de NS. Die voorzien dat de prijs van een kaartje daardoor een half procent omhoog moet. Door de inflatie stijgt de prijs van een kaartje al met 3,5 procent, aldus de NS, zo dat een rit het komend jaar 4 pro cent duurder wordt. TERNEUZEN - De Terneuzense cof feeshop Checkpoint gaat voorlo pig niet meer open. Burgemeester jan Lonink effectueert met ingang van maandag 2t juli de eerder aan gekondigde bestuursrechtelijke sluiting voor de duur van een half jaar. Het besluit is het direct gevolg van de eerste inval door justitie bij Checkpoint vorig jaar juni. Toen werd geconstateerd dat de coffees hop veel meer dan de gedoogde handelsvoorraad van een halve ki lo wiet in huis had. De coffeeshop is dicht sedert een tweede inval van Justitie half mei. Het café is weer open onder de naam Den Engel. Aan het sluitingsbevel ging een procedure vooraf. Hierbij werden vijf zienswijzen ingediend. Die ga ven Lonink geen aanleiding af te wijken van het voornemen. Overi gens kan, nu Lonink het sluitings bevel heeft afgegeven, Checkpoint de komende zes weken nog be zwaar aan tekenen tegen het be sluit. De sluiting betreft alleen de coffeeshop en de kelder. Het café mag gewoon open blijven. 11e Etappe 1. Arvesen(Noo) 3.58.13 1 2. Elmiger(Zwi) z.t. f 3. Ballan (Ita) z.t. 4. Moerenhout +0.02 BREDA - De Belg die met de rode bestelwagen van zijn baas een tijd lang de A58 onveilig maakte, is de ze week ontslagen. Dat meldt de Gazet van Antwerpen, dat het be drijf in Merksem traceerde aan de hand van het kentekennummer. Hij probeerde auto's van de weg te drukken, maakte obscene gebaren en gooide met waterflesjes. Gemeenten moeten camperplaatsen aanleggen reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 en 3 Kuilen graven op het strand moet verboden worden 57% oneens 43% aantal reacties: 472 EN .;i|»H:ü WIJCHEN - Noorse militairen geven hun voeten rust. Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse hebben 1610 wandelaars het parcours verlaten. Voor de derde dag van het evenement zijn nog 36.384 lopers over. Pijn in de knieën en onstekingen door overbelasting zijn veelgehoorde klachten. Blaren zijn niet echt een probleem, maar oude blessures spelen door het lopen wel flink op. foto Vincent Jannink/ANP pagina 31: acht kilometer voor de finish ging het licht uit Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Cultuur: 16 en 17; Boe ken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda:32 en 33; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. zie pagina 35 t/m 38 Zeer voordelig! Met halfpension excursies www.kras.nl/35105 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1