*s maar pakken zaakt een hausse aan importbruiden bh» Bruid uit het buitenland minder in trek 'Juist zij die nooit hebben willen inburgeren, zullen nu een aanvraag indienen.' PVV-Kamerlid Sietse Fritsma PZC Donderdag 17 juli 2008 j 1 3 Daling De verplichte inburgering in het land van herkomst werd in 2006 ingevoerd. Vorig jaar volgden 8297 men sen de inburgeringscursus in het buitenland. Van hen haalde 89 procent het examen de eer ste keer. Dat jaar deden 12.257 mensen een aanvraag voor een voorlopig verblijf' 33 procent werd afgewezen. In 2006 werd nog 44 procent van de aanvra gen afgewezen. Het aantal aan vragen voor gezinshereniging en gezinsvorming daalde de af gelopen jaren fors. 2004 29.182 2005 21.947 2006: 14.594 2007 12.258 2008 tot en met maart 4.180 sen die in landen wonen waar geen examen afgelegd kan wor den, zoals Irak en Afghanistan. Politici spreken van een grote blun der. „Dit is ongelooflijk dom. De wet moet zo snel mogelijk worden gerepareerd", zegt PW-Kamerlid Sietse Fritsma. Hij vreest voor een aanzuigende werking, „luist zij die nooit hebben willen inburgeren, zullen nu een aanvraag indienen." Hij wil dat alle komende aanvra gen tijdelijk worden opgeschort tot er een oplossing is. Ook Pv- dA-Kamerlid Jeroen Dijsselbloem pleit voor een tijdelijke noodoplös- 'lk weet niet of er iemand heeft zitten suffen' sing tot de wet gerepareerd is. „Wij staan nog steeds achter de verplichte inburgering in het bui tenland voordat iemand hierheen komt. Wat er ook is misgegaan, het moet zo snel mogelijk worden gerepareerd." CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg: „Ik weet niet of er ie mand heeft zitten suffen. Als dat is gebeurd zal dat waarschijnlijk on der Verdonk hebben plaatsgehad. Onder haar bewind ging wel meer fout." Zolang de wet niet is aange past, hoeven buitenlandse part ners geen inburgeringscursus meer te doen in het land van her komst. Die aanpassing kan enige maanden duren. Of het ministerie van Justitie in hoger beroep gaat tegen de uit spraak, is nog onbekend. Een woordvoerder laat weten dat juris ten de uitspraak nog bestuderen. Op basis van hun bevindingen wordt besloten of de uitspraak wordt aangevochten of dat de re gelgeving gerepareerd moet wor den. Het aantal aanvragen voor gezinshereniging of gezinsvorming is de afgelopen jaren sterk gedaald. Vorig jaar deden 12.258 mensen een aanvraag voor voorlopig verblijf. Van die aanvragen werd 33 afgewezen. In 2006 was nog 44 procent. De verplichte inburgering in het land van herkomst werd in 2006 ingevoerd. Vorig jaar volgden 8297 j mensen deze cursus in het buiten- land. Van hen haalde 89 procent het examen de eerste keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13