PZC Donderdag 17 juli 2008 j 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Slavenwerk Slavenwerk in bijstand (PZC, 12 juli). Hoewel ik er zeker voorstan der van ben dat mensen die in de bijstand zitten aan het werk ge bracht worden vind ik het mis bruik verwerpelijk. Het gaat pre cies als met de Melkertbanen. De mensen worden tegen de laagst mogelijk betaling aan het werk ge zet, zonder dat dit vast werk met loon dat bij de functie hoort, ople vert. Wanneer de termijn afloopt, of de subsidie ophoudt, worden deze werknemers afgedankt. De werkgevers profiteren van de goed kope krachten. Vervolgens worden er weer anderen aangenomen en herhaalt dit tafereel zich weer. De mensen die het aangaat en deze er varing hebben meegemaakt voe len zich terecht misbruikt. Uit zicht op een vaste baan is een uto pie. De politiek houdt de ogen ge sloten voor deze onrechtvaardig heid. Zij willen vooral het imago ophouden dat zij de mensen in de bijstand aanpakken. Het aanpak ken mag zeker gebeuren maar wel op een rechtvaardige manier en met maatwerk. Deze mensen die nen een vaste betrekking te krij gen met het loon en arbeidsvoor waarden die bij de functie horen. Voor de groep die niet wil maar wel kan werken zal dwang op zijn plaats zijn. A.R. Mohr Van Karnebeekstaart 13, Goes Van Vollenhoven Onder druk van Balkenende trekt Van Vollenhoven zich terug als ver trouwenspersoon voor klokkenlui der Fred Spijkers. Iets te verbergen Jan Peter? Lastig voor politieke vriendjes, zo'n onderzoeker van dat niveau? Handig om Van Vollen hoven op de eerste dag van het Tweede Kamerreces te wippen, dat voorkomt weer Kamervragen. Al hoewel, vragen, de PvdA zit al ja ren ja te knikken: we gingen naar Irak om een vriend van Jan Peter aan een baan te helpen (PvdA stemt in), we onderzoeken de re den voor ons bezoek aan Irak niet (de PvdA stemt in), de verworpen EU-grondwet alsnog zonder refe rendum bekrachtigen (de PvdA knikt). Het is jammer voor Fred Spijkers (de man die niet wou lie gen) maar hij heeft de normen en waarden van Jan Peter en de Haag se politiek tegen zich. John Janssen Bergwei 24, Grijpskerke Havenplateau Ik reageer op het artikel in de PZC van 10-07 waarin meneer Hop mans zegt dat hij zijn dure wonin gen niet kwijt kan omdat er vracht wagens geparkeerd staan op het havenplateau. Echter, deze parke ren hier al 16 jaar en de vrachtwa gens stonden er ook al toen 'ze' het pakhuis gingen slopen. Nu me neer Hopmans om verschillende redenen zijn woningen niet kwijt raakt, krijgen de chauffeurs de zwarte piet toegespeeld. Gevolg is dat ze moeten vertrekken, want het zou overlast geven en parkeren is gedoogd maar niet officieel toe gestaan. (Zo lees ik in de krant.) Welnu, als u het dorp inrijdt van welke kant u ook komt, dan kunt u zien dat er onder het plaatsnaam bord van St. Philipsland staat dat vrachtauto's, moeten/mogen par keren op de aangewezen wegen en op het havenplateau. Hoezo niet officieel? In plaats van spierballen- taal (parkeerverboden en al wat meer) kan de heer Hopmans beter overleggen met de onlangs opge richte chauffeursvereniging. Ook wij begrijpen best dat mensen die dure woningen kopen, niet tegen geparkeerde vrachtwagens aan wil len kijken. Als er maar een goede oplossing komt om onze auto's te parkeren. Peter van de Velde namens chauffeursvereniging 'Flupland' Schelpkreekstraat 12, Sint-Philipsland Molenwater 3 Op slinkse wijze heeft het het col lege, onder leiding van dhr. Albert de Vries, besloten het Molenwater vol te storten met beton voor de bouw van een theater. Alle college fracties, ja ook de SGP, knielden voor dhr. De Vries. Jawel ook de SGP, een plaats voor een zondig theater i.p.v. een groene oa se in de stad waar de jeugd op Go- de welgevallige wijze kan spelen. Als het plan echter wordt inge diend voor de bouw van een thea ter, dan stemt de SGP tegen. Ik hoop dat de SGP'ers het begrij pen, ik niet! De WD stemt uiter aard voor, die zijn al erg gelukkig dat ze mee mogen spelen! Op de vraag waarom de mensen zo over rompeld moeten worden, en waar om het in een paar weken wordt beslist, antwoordt dhr. Kodde van het CDA: ja wij wisten het al veel langer. Jawel, wij wisten het al veel langer. In de CDA-ledenvergade- ring van 14 mei jl. (waarbij aanwe zig mw. Kool en dhr. Kodde) geen woord over het theater. De heer Kodde zegt, over groen gesproken: wij hebben toch het Bolwerk, och wellicht weet dhr. Kodde het ver schil niet tussen het Bolwerk en een stadspark. Is dit alles nu definitief? Ik denk het niet! Tegenstemmers 'let op uw saek'. Wordt vervolgd, tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in 2010. Harm Kuiper Houtkaai 17, Middelbburg Borstkankeroperaties De opmerking van mevrouw Reidiart in de PZC van 15 juli, dat de oorzaak van de hoge score slechte operaties in Vlissingen een foute invoer betreft, is geen veront schuldiging en kwalitatief gezien ongepast. Juist een continue analy se van de resultaten achteraf geeft een beeld of men kwalitatief juist bezig is. Een must conform de ISO-9000. Wat mevrouw Reichart eigenlijk zegt is, dat men geen aan dacht besteedde aan het feit dat meer vrouwen dan normaal terug moesten komen, en dat de staf niet de moeite nam echt kritisch haar eigen resultaten te controle ren en evalueren. En dat past weer bij het kwaliteitsplaatje dat naar boven kwam. Een foute invoer van operatieresultaten is immers net zo erg als een niet geslaagde operatie, omdat het de marge ver groot waarbij men onveiliger ope reert op basis van geruststellende gegevens, die achteraf ondeugde lijk blijken te zijn. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Hergebruik metaal Volgens de heer Riekwel van het bureau beeldende kunst Vlissin gen is het onduidelijk waarom bronzen beelden gestolen worden (PZC 15-07). Als ze aan de voet af gezaagd worden is dat wel duide lijk, het gaat om het snelle gewin vanwege de hoge koperprijs. Beel den, in de open ruimte, zijn holle gietstukken die slecht te bewaken zijn maar gemakkelijk opvulbaar met beton. Een dief gaat niet in een blok beton zagen laat staan dat hij er mee wegloopt om er la ter het metalen omhulsel af te pul ken. Vul die kunstwerken op zo dat wij ervan kunnen blijven ge nieten. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Belastingaangifte We hebben in de krant kunnen le zen dat staatssecretaris De Jager van plan is om de belastingaangif te reeds gedeeltelijk door de belas tingdienst te laten invullen voor hen die elektronisch aangifte doen. Men kan deze dan met een DigiD-code downloaden. Als invul- hulp voor hoofdzakelijk ouderen, zoals leden van een ouderenorgani- satie, rijzen bij mij enkele vragen. Er zijn nog veel ouderen die niet over een computer beschikken en voor wie downloaden en DigiD abracadabra is. Zij moeten dan een beroep doen op een derde en hoe wordt hun privacy beschermd en hoe wordt voorkomen dat hun ge gevens in verkeerde handen val len? Een andere mogelijkheid is dat zij het wel geloven en zonder meer aannemen dat de belasting dienst het wel goed gedaan zal heb ben en zij niet voldoende kennis van belastingzaken hebben om het te controleren en aanvullende aftrekposten, die bij de belasting dienst niet bekend zijn, alsnog in aanmerking te laten komen voor belastingaftrek. Een ander punt waarover ik mij zorgen maak is dat de staatssecretaris het weer veel te snel wil invoeren, voordat het goed getest is en de belasting dienst er de juiste programma's voor heeft. Met als gevolg dat weer de belastingdienst de schuld krijgt voor een falend overheidsbeleid. J. Roest Boomwei 10, Burgh-Haamstede Croene wurggreep 2 De heer Veldkamp is een roepen de in een woestijn: bravo! Me vrouw Zwigtman stelt in haar reac tie op het interview dat er weten schappers zijn die zelfs de evolutie leer betwisten. De heer Veldkamp zou de klimaatverandering in twij fel trekken. De benadering van het probleem is net andersom en daar schuilt het gevaar: de groene mi- lieugolf die wij over ons heen krij gen, lijkt een orthodoxe geloofso vertuiging waar men zo zeker is van zijn gelijk dat er geen discussie wordt geduld. Wetenschappers die het als hun taak zien om kritisch te zijn, worden als controversieel afgeschilderd (lees: ketters). We weten dat onze leefomgeving ver andert Ook zonder de mens. On ze invloed bedraagt slechts 5% maar dat is geen reden om niets te doen. Waar we voor moeten wa ken, is dat we niet doorslaan met het milieubeleid en het milieu niet als middel mogen gebuiken om on eigenlijke doelen te bereiken. Als de wurggreep wat losser wordt en wanneer men niet meer kramp achtig met het vingertje naar de schuldige en zondige mens wijst, kunnen we gaan nadenken over hoe we ons kunnen voorbereiden op de veranderingen op de pla neet. Maar bedenk: overschat onze invloed niet en handel daarnaar. Daar kun je energie mee besparen. Dolf van Dijk Nieuwe Haven 31, Middelburg Vuilnisbak 'Voedsel voor de vuilnisbak', PZC 15-07. Het is eeuwig zonde dat er zoveel eten weggegooid wordt. Veel mensen, ook in ons eigen rij ke land, hebben niet voldoende te eten. Er zijn actiegroepen die elke hectare landbouwgrond willen be houden om voedsel op te kweken. Tegelijkertijd staan er miljoenen hectaren in de wereld vol met ta bak, papavers, hop, wijnstokken en andere pretgewassen. Deze ge wassen kosten ook nog veel water en dat komt niet allemaal uit de hemel vallen. Vaak is het zelfs eco nomisch voordeliger om land braak te laten liggen en goed voed sel door te draaien. Honger leidt tot oorlogen, vernietiging van mens en natuur. Maar de win naars zijn altijd lieden met een vol le maag en dikke portefeuilles. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes T-tag niet gratis Of het nu de rijks-, de provinciale of de gemeentelijke overheid is, één ding hebben ze gemeen: de slimheid om jaarlijks meer belas ting te heffen. De provicie Zeeland heeft vorige maand de Wester- scheldetunnel van het Rijk overge nomen. Uit de meeropbrengsten van de toltarieven zou een tunnel onder het kanaal bij Sluiskil kun nen worden gefinancierd. Zeeuws-Vlamingen verwachtten, dat het provinciebestuur de tolta rieven voor hen zou kunnen verla gen. Het tegendeel blijkt echter waar (PZC, 15-07). Voor de t-tag moet een abonnement worden be taald. Dit ondanks een groei van 6.1% en een toename van de tol- omzet van 8.3%. De korting per t-tag zal worden verhoogd. Hoe vaak men per jaar door de tunnel moet om het abonnement er uit te halen, wordt wijselijk niet ver meld. Ik voorspel, dat de particulie re t-tagbezitter, die af en toe over steekt voor familiebezoek of een dagje winkelen of cultuur, beter geen abonnement kan nemen en goedkoper uit is met de bus. Hope lijk hebben Gedeputeerde Staten dit plan nog niet goedgekeurd. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Brandweer Samen werken of samenwerken? In Zeeland wonen is in vele op zichten een voorrecht, behalve als het gaat om de veiligheidsplan ning en nog minder als het gaat om de daadwerkelijke uitvoering daarvan. Praten, rapporteren en weer praten. Waarom niet te rade gaan bij regio's die de ambulance hulpverlening, de rampenbestrij ding en de brandweerzorg al be hoorlijk op orde hebben? Samen werken vindt in Zeeland binnen de RVZ op allerhande gebied plaats. Met samenwerken is dat in mindere mate het geval. Het is ver bazingwekkend dat een wijze bur gemeester als de heer Schouwe- naar zich zo eigenwijs opstelt ter wijl zijn collega's er al achter zijn dat in een kleinschalige provincie als Zeeland er niet alleen samen ge werkt maar ook samengewerkt moet worden binnen de RVZ. Sa menwerken wordt op den duur voordeliger dan samen werken. Het is niet goed ervan uit te gaan dat Walcheren het wel redt met een Stadsgewestelijke, gemeente brandweer en een aantal bedrijfs- brandweren. Als het gaat om veilig heid, gaat het solidariteitsbeginsel boven het profijtbeginsel. Vrijwilli gerskorpsen hoeven dan niet op één hoop gegooid te worden, zoals burgemeester Schouwenaar stelt. Dolf Kamphuis Sr. Parkweg 18, Westkapelle Stroom Wat een goed idee om Borsele ei gen stroom te laten opwekken. Ik moet denken aan mijn vader, A. van der Have, eigenaar van de Fir ma. D.J. van der Have, die zijn zaadverschoningsmachines 's avonds liet doordraaien, om zo het dorp 'elektrisch' licht te geven, 's Avonds om tien uur ging het licht uit en als er een feestje was bleef het tot twaalf uur aan. Er waren twee machinisten, Van der Kuyl en Sandee (die later de eerste elek triciteitswinkel opzette) die om beurten de wacht hadden. En zo had Kapelle elektrisch licht, terwijl er verder op Zuid-Beveland gas- kousjes werden verwisseld. A. Dirkzwager-van der Have Oude Rijksweg 27, 's H.-H.kinderen Ziekenhuizen Omtrent de door u gemelde door de provincie in gang gezette toet sing vraag ik mij af waaraan de provincie de bevoegdheid ontleent om daartoe over te gaan. Ik rea geer op het onderzoek van de pro vincie naar herinrichting van de ziekenhuiszorg (PZC, 16 juli). De directies van de betrokken zieken huizen behoren niet tot de rijks ambtenaren of de andere perso nen tussen wie de commissaris van de koningin krachtens de ambtsinstructie de samenwerking moet bevorderen. De provincie moet zich niet bemoeien met za ken waarover de minister en de Tweede Kamer uiteindelijk kun nen en misschien ook zullen oor delen. Een dergelijk nergens op ge baseerd onderzoek roept alleen maar onrust op. J. Brekelmans Oosterenbanweg 14, Renesse Het Molenwater in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11