taSen Beleggers dumpen Fortis gevaarlijk Man gepakt voor dood Ilonka Toth Dode en zwaargewonde in Sluiskil HET WEER: Geregeld zon zie pagina Woensdag 16 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 166 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Gemeente Sluis wil plaatsing uniforme waarschuwingsborden. door Frank van Cooten CROEDE - De Zeeuwse politie geeft een ernstige waarschuwing af voor het graven in de duinen. Zij vraagt ouders en/of verzorgers goed op hun kinderen te letten. De politie doet deze oproep naar aanleiding van het overlijden van een n-jarige Duitse jongen giste ren in het ziekenhuis in Brugge. Een zelfgegraven gang in de dui nen bij Groede is de jongen uit Krefeld fataal geworden. De politie in West-Zeeuws-Vlaan- deren is voor de tweede keer in dit vakantieseizoen geconfronteerd met een onder zand bedolven kind. Begin mei stortte een zelfge graven tunnel in de duinen van Breskens in. Die 12-jarige Duitse jongen overleefde het ongeluk. De gemeente Sluis wil afspraken maken met de andere badplaatsen over de plaatsing van uniforme waarschuwingsborden. De duinen zijn weliswaar verboden gebied en afgezet met prikkeldraad, maar dat weerhoudt kinderen er niet van gangen te graven. „We waarschu wen wel voor de gevaren van de zee maar niet voor de gevaren van het duingebied", zegt beleidsmede werker Tiny Maenhout van Sluis. Volgens de politie zijn de duinen zeker voor buitenlandse kinderen een grote zandbak. „Men houdt er echter geen reke ning mee dat het zeezand (duin zand) een heel andere structuur heeft dan rivierzand en dus verra derlijker is dan ander zand of klei. Er kan in duinzand absoluut niet worden gegraven." De 12-jarige jongen was met de ouders van een vriend meegeko men op vakantie aan zee. Hij was maandag een gang aan het graven in een hoger gelegen duinpan. Toen de horizontale tunnel enige meters diep was, stortte de boven zijde in. pagina 2 en 3: badgast onder schat gevaar De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met Kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20° Zonnemaire 0111401318 Kredietcrisis brengt financiële wereld verder in het nauw. AMSTERDAM - Beleggers verliezen hun vertrouwen in de Belgisch-Ne derlandse bankverzekeraar Fortis. Het aandeel Fortis kreeg gisteren op de beurs in Amsterdam voor de tweede keer in nog geen drie weken tijd een pak slaag. Bestuursvoorzitter Hans Hooger- vorst van de Autoriteit Financiële Markten zei gisteren dat hij onder zoek doet naar de gang van zaken bij Fortis, dat enkele weken terug onverwacht 8,3 miljard euro moest ophalen. „Dat is de druppel die de emmer deed overlopen. Men is bang dat er nog meer lijken ko men", reageerde Rik Zwaneveld van effectenhuis AFS Brokers. Eind juni verloor Fortis op één dag al bijna een vijfde van zijn waarde, na de plotselinge aankon diging van de kapitaalinjectie van ruim 8 miljard euro. Het aandeel Fortis sloot gisteren op de beurs met een verlies van ruim 11 pro cent op 8,45 euro. De koersval is uitzonderlijk, maar Fortis is zeker niet het enige financiële concern dat onder druk staat. De aanhou dende kredietcrisis vreet aan de koersen en het financiële uithou wt Het aandeel van bankverzekaar Fortis is voor de tweede keer in nog geen drie weken tijd gekel derd. De aanhoudende kredietcri sis eist meer slachtoffers. Vlissinger (52) verdacht van betrokkenheid bij overlijden Vlissingse. VLISSINGEN - Een 52-jarige Vlissin ger is gisteren gearresteerd, omdat hij mogelijk te maken heeft met de gewelddadige dood van Ilonka Toth. De man is volgens de politie één van de laatste mensen die de vrouw levend heeft gezien. Uit ver horen moet blijken of hij Toth ook heeft omgebracht. Ilonka, Toth werd zondag 6 juli dood gevonden op de Noorderbe graafplaats in Vlissingen. De poli tie tastte aanvankelijk volledig in het duister, maar uitzendingen via Opsporing Verzocht en Omroep Zeeland en getuigenoproepen in de PZC leverden ruim zestig tips op over het leven van de Vlissing se vrouw, de periode vlak voor haar dood en de mensen met wie zij in contact is geweest. Die tips leidden ook tot de aanhouding van de verdachte. Dat gebeurde gis terochtend. De politie wil niet ingaan op de dingsvermogen in de sector. AFS Brokers spreekt van een 'algehele vertrouwenscrisis'. Zo ging in het weekeinde in de VS de grote hyptheekbank IndyMac ten onder. Bovendien moest de overheid de hypotheekgiganten Fannie Mae en Freddie Mac met noodkredieten overeind houden. pagina 9: einde crisis is niet te voorspelllen; blokkentoren wankelt pagina 12: effectenbeurzen Vandaag de etappe: Lannemezan - Foix (167,5km) zie pagina's 33,34 en 35 I en www.pzc.nl 2008 SLUISKIL - Een 45-jarige Terneuzenaar is gisteren om het leven gekomen nadat de vrachtauto waar hij als bijrijder in zat in een afwateringskanaal aan de Westkade bij Sluiskil terecht was gekomen. De chauffeur van de wagen, een 41-jarige man uit Ter- neuzen, werd zwaargewond in een traumahelikop ter naar het ziekenhuis in Gent gebracht. De twee mannen, beiden werkzaam bij de gemeente Ter- neuzen, waren rond drie uur met de vrachtauto van hun werkgever op pad. Na het ongeval waren brandweer en twee traumahelikopters ter plaatse. De poiitie tast in het duister over de oorzaak van het ongeval en zoekt getuigen. foto's Roland de Jong en Camile Schelstraete Ziekenhuis bestrijdt hardnekkige bacterie VLISSINGEN - Ziekenhuis Walche ren heeft gisteren op de afdeling Oost 2 een besmetting met de mrsa-bacterie ontdekt. De vrouw ligt in strikte isolatie om versprei ding van de bacterie te voorko men. Mrsa is ongevoelig voor gewo ne antibiotica. Gezonde mensen worden er meestal niet ziek van. Kuilen graven op het strand moet verboden worden Hoge prijs van mosselen is de schuld van milieuclubs eens oneens 27% aantal reacties: 487 73% en mÊSmÊBÊm Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. achtergronden van Toth. De 42-ja rige Vlissingse zou contacten heb ben gehad met het drugscircuit in Vlissingen. Ook zou de vrouw niet lang voor haar overlijden ruzie hebben gehad en daarbij geslagen zijn. Ook op de vraag of haar dood hiermee verband houdt, wil de po litie niet reageren. Waarschijnlijk wordt de verdachte vandaag of morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die moet bepalen of er voldoende bewijs is en of de man langer vastgehouden kan worden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1