Zeeland leeft nog altijd voort 'Rondje Rozenoord' op punt van beginnen Allerlaatste expositie in bezoekerscentrum Zwemmen voor schoon water Meer vragen politiek Hulst over Curamus Bessenroute in Zak van Zuid-Beveland ZPZC Dinsdag 15 juli 2008 23 Martijn Clippelaar in opperste concentratie. foto Camile Schelstraete co te proberen om het boogschie ten op de Werelderfgoedlijst te la ten zetten. Niet op dezelfde als die waarop de Noord-Hollandse mo lens opstaan, of de piramides uit Egypte, maar op de 'Lijst van mees terwerken van het orale en imma- Ook mensen met rollator kunnen naar hertenpark wandelen. door Frank van Cooten sluis - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Sluis gaat aannemersbedrijf H4A opdracht verlenen voor de realisatie van het wandelpad 'Rondje Rozenoord' in Sluis. Het college heeft dat onlangs besloten. De opdracht gaat de deur uit zo dra de financiële afspraken met de Stadsraad Sluis zijn afgehandeld. Het 'Rondje Rozenoord' is een ini tiatief van deze stadsraad. Dit rond je is het verbeteren van de wandel- teriële ergoed van de mensheid'. Want handboogschieten, en dan met name op de wip, is immers een internationaal tot de verbeel ding sprekende sport. Het maakt deel uit van een folklore, die spo ren heeft in een al dan niet ver ver route naar het hertenpark vanaf het verzorgingshuis Rozenoord. De wandeling is populair bij de be woners van Rozenoord en de To ren van Bourgondië. De huidige hoge trottoirs en het hobbelige wegdek zijn echter lastig voor rollators. Dat was reden voor de Stadsraad Sluis voor het initia tief 'Rondje Rozenoord'. Deze wandeling wordt geschikt gemaakt voor de mensen die moeilijk ter been zijn. Het gaat om de route Sint Pieterstraat, Zuiddijkstraat en Hoogstraat. Als bijdrage aan de aanleg en verbetering van deze route wordt de opbrengst van de vorig jaar zomer gehouden foto wedstrijd gebruikt. leden en waar diverse groepen en verschillende lagen van de bevol king actiefin zijn. Dat dit wel min der wordt, kan niemand ontgaan. „Er is geen aanwas meer van jeugd en tegenwoordig moet iedereen twee of drie keer per jaar op vakan- terneuzen - Zwem- en poloclub De Schelde heeft voor het tweede jaar aansluiting gezocht bij de Na tionale Zwemvierdaagse. De zwemvierdaagse in sportcen trum De Vliegende Vaart in Ter- neuzen is gekoppeld aan een goed doel. Deelnemers kunnen zich la ten sponsoren voor het Unicef-pro- ject 'zwemmen voor schoon drink water'. Unicef gebruikt het geld om in het Afrikaanse Niger water putten te maken. De zwemvierdaagse begint op maandag 25 augustus. Elke dag worden er baantjes getrokken tus sen 17.00 en 20.00 uur. Iedere deel nemer zwemt dagelijks 500 of 1000 meter, kinderen mogen het bij 250 meter houden. De inschrij ving is begonnen. tie", zegt Scheerders. Wanneer je naar de prijs van een handboog kijkt - duizend euro - is dat nog wel te begrijpen. Aan de vogeltjes kan het niet liggen. Alleen nog te koop in Sint-Jansteen zijn die met vijftig cent, redelijk bescheiden. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - De Brugse kun stenaar Werner Sarlet tekent voor een historisch feit. Zijn expositie 'Insecten feit en fictie' is de aller laatste in bezoekerscentrum 't Zwin. Dit centrum gaat dicht. De gemeente Sluis stoot het gebouw af Zijn tentoonstelling is te zien tot 26 oktober, het einde van het sei zoen. Wemer Sarlet is een beeldend kun stenaar die zich al lange tijd inten sief met insecten heeft beziggehou den. Vooral hun kleurenrijkdom en de grillige, fijne vormen spre ken hem aan. Zijn schilderijen tonen de insecten door Harold de Puysseleijr HULST - Na de Socialistische Partij komt nu ook de gemeenteraads fractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) met een serie vra gen over de bezuinigingen bij de zorgstichting Curamus. De stichting die werkzaam is in Hulst, Kloosterzande en Koewacht ziet zich daar door overheidshan delen toe gedwongen. ABGH wil onder meer weten wat het college van burgemeester en wethouders kan ondernemen om Curamus uit de financiële zorgen te helpen. Namens de fractie vraagt gemeenteraadslid Alois de Deckere, of het college bereid is het geld dat Curamus op de huis houdelijke zorg tekort komt, bij wil passen. ABGH is bezorgd over de gevolgen van de aangekondigde ontslagen bij Curamus, niet alleen voor de betrokken personeelsleden zelf, maar ook voor de ouderen die zorg ontvangen. De fractie vraagt zich in dat ver band af, of de gemeente niet de plicht heeft om aan deze noodsi tuatie vanuit de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning een einde te maken. ABGH denkt daar zelf in ieder ge val wel zo over, laat De Deckere weten. „Maar deelt het college de ze mening? En wat kan het college hieraan doen om deze situatie te voorkomen?" NIEUWDORP - In de Zak van Zuid- Beveland is een 39 kilometer lange fietstocht uitgezet met als hoofd thema zwarte bessen. Het vertrekpunt ligt net buiten de Zak, bij Boonmans Wijnmakerij aan de Stoofweg 10 vlakbij Nieuw- dorp. De route leidt langs Hein- kenszand (molen De Vijf Gebroe ders), bessenteler Peter Rijk aan de Noldijk bij Ovezande, Hoedekens- kerke (eindpunt stoomtrein), kaas boerderij Ter Nisse en bakkerij Jik- kemiene in Nisse. De beschrijving van de Hero Cassis Zwartebessen- route is verkrijgbaar bij de wijnma kerij van Boonman. vele malen groter dan in werkelijk heid. Sariets vlinders, libellen en kevers worden enerzijds zeer gedetail leerd en geraffineerd, anderzijds krachtig, met ontzag en als oer beeld afgebeeld. De afbeeldingen lijken op het eer ste oog statisch. Wie beter kijkt, ontdekt de bruisende, innerlijke energie die Sarlet zijn ontwerpen heeft meegegeven. Alsof ze elk mo ment tot leven kunnen komen. 'Geboeid door het leven in zijn pri mordiale staat' is niet voor niets Sariets kunstenaarsmotto. Werner Sarlet woont in Varsennae- re en heeft vele onderscheidingen op zijn naam staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47