Mosselen aan de prijs Man filmt in campingdouche V- Jongen bedolven onder zand f t A 9 l Ziekenhuis vecht onderzoek naar borstkankeroperaties aan 2008 PZC 22° HET WEER: Bewolkt zie pagina 29 t/m 32 Dinsdag 15 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 165 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Beperking visserij op mosselzaad heeft uitwerking op aanvoer. door Harmen van der Werf YERSEKE - Zeeuwse mosselen zijn dit jaar flink aan de prijs. Direc teur Wim van de Plasse van Delta Mossel in Yerseke verwacht een prijsverhoging met 30 procent in vergelijking met vorig jaar. De eerste bodemmosselen zijn vanaf donderdag 'massaal' verkrijg baar in winkels en restaurants. In restaurants in Philippine worden overigens al sinds vorige week bo demmosselen geserveerd. Vorig jaar waren mosselen al duur. Van de Plasse heeft het over 7 a 8 euro per kilogram voor de meest gevraagde soort, de Jumbo's. De di recteur van Delta Mossel schat dat een kilo dit jaar, zeker aan het be gin van het seizoen, 8 a 10 euro doet. „We gaan met weekprijzen werken", laat hij weten. „We ge ven normaal voor langere tijd een prijsindicatie aan de groothandel, maar dat kunnen we dit jaar niet doen. Het is te onzeker hoe de aan voer van mosselen verloopt." Floor de Groot, commercieel direc teur bij Barbé/Aquamossel in Yer seke, houdt zijn hart vast. „Kwe kers melden dat het moeilijk vis sen is op de Waddenzee. Dat is geen goed voorteken. Het betekent dat er op de kweekpercelen min der ligt dan verwacht." Volgens directeur Huub Lacor van de Roem van Yerseke is er in de Waddenzee sprake van veel wind- schade. „Of, zo u wilt, natuurscha- de. Mosselen zijn en blijven een natuurproduct." De onzekerheid waarin de mossel sector verkeert door het (tijdelijke) verbod op mosselzaadvisserij, eist ook haar tol, stellen Van de Plasse en De Groot „De kwekers moes ik* Vanaf donderdag zijn Zeeuwse bodemmosselen verkrijgbaar in winkels en restaurants. De prijzen zijn zeker de eerste tijd aanzienlijk hoger dan in 2007. ten door het falende overheidsbe leid de laatste twee jaar één derde van het op te vissen mosselzaad la ten liggen", zegt De Groot. „Dat werkt door in de aanvoer." Vanwe ge het verbod op zaadvisserij pro beren kwekers ook mosselen te sparen voor volgend seizoen. De Belgische markt is de belang rijkste voor Zeeuwse bodemmosse len. De Groot is niet bang dat con currentie uit andere landen er zal toeslaan. Belgen 'zweren' bij grote Zeeuwse mosselen. Deense, Ierse en Duitse bodemmosselen zijn la ter consumptierijp. Komen die in de loop van augustus op de markt (veelal via Yerseke), dan kan dat de prijs drukken. t son M a f CROEDE - Een Duits jongetje (12) is gisteren op het strand van Groede bedolven onder een grote hoeveelheid zand. Hij is in kritieke toestand met de traumahelikopter afgevoerd naar het zieken huis in Brugge. De jongen was een tunnel aan het M J graven in de duinen. Toen hij zo'n drie tot vier meter ver was, stortte de tunnel bij de ingang in. Vriendjes sloegen alarm. De jongen werd snel uit de tunnel gehaald en direct gereanimeerd. Zijn toestand is nog kritiek. VLISSINGEN - Ziekenhuis Walche ren begint zo snel mogelijk een noodprocedure bij de Inspectie voor de Volksgezondheid, om de cijfers op de site www.ziekenhui- zentransparant.nl te laten corrige ren. Het ziekenhuis heeft nu een slechte score gekregen in een on derzoek van het AD naar borstkan keroperaties. Chirurg Marjan Reichart vecht de slechte cijfers aan: „Ik weet zeker dat ze niet kloppen. Ze moeten verkeerd zijn doorgegeven. Die cij fers zijn het gezicht van het zieken huis, dus dit is ernstig." Onlangs bleken ook cijfers over galblaasope raties niet te kloppen. pagina 3: commentaar pagina 27: borstkankerpatiënt mag vertrouwen hebben TERNEÜZEN - Door krachtdadig op treden van enkele campinggasten is een 51-jarige man uit het Duitse Bottrop door de politie aangehou den voor het filmen van kinderen in de douches van een camping aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De Duitser, die met zijn gezin ver bleef op een naburige camping, had een videocamera verborgen in een sporttas. Hij schoof de camera onder de 10e Etappe 1. Piepoli (Ita) 4.19.27 2. Cobo(Spa) z.t. 3. Schleck(Lux) +0.28 j 20. Ten Dam +5.54 j 1Evans (Aus) 42.29.09 S 2. Schleck (Lux) 0.01 3. Vandevelde (VSt) 0.38 23. Ten Dam 8.48 Vandaag rustdag in Pau zie pagina's 33,34 en 35 j en www.pzc.nl Belgische premier Leterme treedt af BRUSSEL - De Belgische premier Yves Leterme treedt af Hij was gis teravond laat op weg naar de ko ning om het ontslag van zijn rege ring aan te bieden, aldus meerdere bronnen gisteravond tegen de Vlaamse omroep VRT. De regering was in problemen ge komen, omdat een beloofd plan voor een staatshervorming giste ren niet mogelijk bleek. De kritiek kwam vooral van zijn eigen chris tendemocratische partij. Hoge prijs van mosselen is de schuld van milieuclubs reageer op www.pzc.nl Politie heeft wel wat beters te doen dan jagers te controleren eens 66% oneens" 34% aantal reacties: 258 jk. ff m Afgelopen meivakantie raakte op het strand bij Breskens een eveneens 12-jarige Duitser bedol ven onder het zand. Ook hij werd in kritieke toe stand naar Brugge gebracht. Hij overleefde het ongeluk. foto Tommy Ruiterman en WBSÊÊKÊm Zeeland: 2, 3. 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Beurs: 12; Economie: 13; Buitenge bied: 14 en 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Te levisie: 38 en 39. deur van de douches, waar op dat moment kinderen aan het douchen waren. Een aantal cam pinggasten vertrouwde het gedrag van de man niet. Zij wisten hem op het strand te overmeesteren en belden de politie. Na het afleggen van een verklaring en een bekentenis is de man weer in vrijheid gesteld. Hij gaat in ei gen land het hulpverleningscircuit in. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1