In 't Hout pakt titel in Arnemuiden Val verstoort WK van Francke Tempo-Team sneuvelt in kwartfinale Oud-Schouwse Boys prolongeren titel Schouws elftal onder 23 jaar verslaat Flakkee 32 I Maandag 14 juli 2008 PZC door Peter de Brie goes - Beach Soccer Tempo-Team heeft gisteren in de kwartfinale van de KNVB Beach Soccer eredi visie met 6-9 het onderspit moe ten delven tegen Augustin BDU uit Tiel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg handhaaft zich als debutant wel op het hoogste landelijke niveau. Beach Soccer Tempo-Team werkte zaterdag op het strand van Scheve- ningen de laatste groepswedstrijd af tegen Beach Boys uit het Noord-Hollandse Bergen. Na de re guliere speeltijd stond het 4-4. Ali Eryürük zorgde voor alle Zeeuwse doelpunten. „In de verlenging verloren we met 4-6, zodat we vierde werden in on ze poule", verklaarde speler-coach Veli Eryürük. Die vierde positie bracht de forma tie in de kwartfinale tegen de num mer één van poule A, de Tielse ti telkandidaat Augustin BDU. „Tot 3-3 bleven we goed bij en waren wij het steeds die op voorsprong kwamen", vertelde Eryürük. „We hadden door werk, vakanties en blessures maar twee wissels tot on ze beschikking en waren daardoor dus nogal dun bezet. In de tweede helft kwamen we vervolgens heel snel 3-8 achter." De Zeeuws-Vlamingen zetten nog wel de achtervolging in. Bij 6-8 leek er zelfs nog enig perspectief te gloren. „Maar in de slotminuut kre gen we ook nog de 6-9 binnen. We hoeven ons echter nergens voor te schamen. We zijn in de ere divisie gebleven en die kwartfinale spelen op zo'n hoog niveau be schouwen we als een welkom toet je", blikte Eryürük terug. De zes doelpunten van Beach Soc cer Tempo-Team in de kwartfinale kwamen op naam van de twee in ternationals Daryl Rawidjan (twee keer) en Mevlüd Eryürük (één keer), aangevuld door Veli Eryü rük (twee keer en Remco van Leeuwen (één keer). Zaterdag staan in Scheveningen de halve finales van de eredivisie op het programma. Een dag later volgt de finale. SCHARENDIJKE - Het beachsoccer- toernooi Kantje la Vantje op het strand bij beachclub Perry's in Scharendijke is net als vorig jaar ge wonnen door Oud-Schouwse Boys. De ploeg versloeg in de fina le De Tulpentoaners uit Roosen daal met 3-1. De Schouwse goals waren van Benjamin Verwest, Mat hijs Hage en Ramon Luiten. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Zierikzee. Er deden twaalf man nen- en zes vrouwenteams mee. DIRSKLAND - Het oefenduel tussen het Schouws elftal onder 23 en hun leeftijdsgenoten van het Flak- kees elftal is in een 3-1-overwin- ning voor de Zeeuwse gasten geëindigd. Al na negen minuten maakte Wes ley Goud de openingstreffer. Vin cent Bakker en Ingmar Quist be paalden de ruststand op 0-3. In de tweede helft liet het Schouwse elf tal een handvol kansen liggen. Wisselend succes tennisser Max van der Meer in Middelburg. ARNEMUIDEN - Het Ame Tennis toernooi beleefde gisteren de idea le finaledag: het was mooi weer, er waren mooie en leuke tenniswed strijden en het terras was goed ge vuld met publiek. Het was dus, kortom, een dag die de perfecte afsluiter was van een volle toernooiweek op tennisclub De Schenge in Arnemuiden. De toeschouwers kregen in de middag de spannende finale in de zesde ca tegorie van het mannenenkelspel voorgeschoteld, die ging tussen Jo ris in 't Hout en Ramses Jakobsen. In 't Hout komt oorspronkelijk uit Eindhoven, maar is elke zomer op vakantie in Zeeland om de diverse tennistoernooien af te werken. Ja kobsen speelt bij tennisclub DOS in Vlissingen. De twee spelers waren aan elkaar gewaagd en stonden in de vele ral ly's van twintig slagen of meer vrij wel geen fouten aan elkaar af Het was Joris in 't Hout die zich in zijn element voelde met de lange ral ly's en met 7-6 7-5 aan het langste eind trok. In de finale van de vijfde catego rie, die na de 6-finale op 'centre court' stond, was het Sven Bakker die de titel pakte. Met 6-4 7-5 won de bij tennisclub De Schelde spe lende Bakker van MLTC-speler Wouter Labrujère. De laatste partij van de finaledag van gisteren kwam op naam van Roeland Alders en Jeannot Wolf. Alders won, ondanks dat hij de eerste set verloor, met 3-6 6-2 6-4. Madeleine van Kempen en Sonja Schuitema wonnen het vrouwen- dubbel 5, Connie de Ridder en Paul Eversdijk waren de besten in het gemengddubbel 5 en het man- nendubbel 5 werd gewonnen door Henri Guingo en Wim Hendrikse. Op tennisclub MLTC in Middel burg werd het open jeugdtoernooi gisteren afgesloten met de finales. Max van der Meer moest in actie komen in twee finales: het jon gensenkelspel tot en met twaalf en tot en ook bij de jongens tot en ITI Max van der Meer speelt twee fi- nales op het open jeugdtoernooi in Middelburg. Hij wint bij de jon gens tot twaalf jaar, maar verliest bij de jongens tot veertien jaar. met veertien jaar. De speler van tennisclub De Schelde verloot 's ochtends eerst de strijd met Jonas Patist om de titel tot en met veer tien jaar. Met liefst 6-0 6-1 werd een zeer ruime overwinning voor Van der Meer. Hij herstelde zich echter goed van het verlies en pakte alsnog een ti tel door een leeftijdscategorie lager met 6-1 6-0 van Robin Jongeneel te winnen. De thuisspelende Jonas Patist was wel goed voor twee titels. In de ca tegorie voor jongens tot en met ze ventien jaar klopte Patist Len de Ja ger met 4-6 6-2 6-4. Saya de Jager (tot en met twaalf jaar), Alicia Szy- manski (tot en met veertien jaar) en Luna Piscaer (tot en met zeven tien jaar) vielen eveneens in de prijzen. Wielrenster uit Koudekerke in Kaapstad naar ziekenhuis. door Roeland van Vliet goes/kaapstad - Agnieta Francke heeft een bewogen weekeinde ach ter de rug. De wielrenster uit Koudekerke, die in Kaapstad mee doet aan het wereldkampioen schap voor junioren, kwam zater dag hard ten val tijdens het onder deel scratch en kon daardoor een dag later niet optimaal presteren tijdens de achtervolging. „Op een WK hoop je wat extra's te kunnen geven, maar dat lukte nu niet", liet ze vanuit de Zuid-Afrikaanse stad weten. De achttienjarige Francke kwam tijdens de scratch, een baanwed- strijd over 7,5 kilometer, in de ver drukking. „Ik reed bovenin de baan en zag de andere rensters ook steeds meer naar de buiten kant komen. Toen kon ik geen kant meer op en viel ik", vertelde de talentvolle wielrenster van Ra- bo Lady Force gisteravond. In totaal gingen acht van de acht tien rensters onderuit. Drie van hen - ook Francke - moesten naar het ziekenhuis. De Zeeuwse had een hoofdwond die gehecht moest worden en enkelen schaafwon den. Er werden zelfs nog foto's ge maakt van haar hoofd, maar daar op was niets te zien. Ze kon daar om gisteren gewoon meedoen op de 2 kilometer achtervolging. „Ik had natuurlijk wel wat last van die wondjes, maar tijdens de wed strijd heb ik er niet aan gedacht", zei Francke. Toch slaagde ze er niet in te pieken. Met een tijd van 2.36,2 minuten werd ze op de onge woon hobbelige baan achtste. Agnieta Francke is op het WK voor junioren achtste geworden op de achtervolging. Met enkele hechtingen in haar hoofd haalt ze niet de gehoopte tijd. „Over mijn klassering kan ik niet zo veel zeggen. Ik wist niet waar ik ten opzichte van de anderen stond. Maar ik had wel wat sneller willen zijn. Op trainingen heb ik al betere tijden neergezet." De Walcherse kan zich komende zondag revancheren. Dan doet ze, net als nog drie Nederlandse ren sters, mee aan de wegwedstrijd. Die gaat over 81,6 kilometer, ver deeld over zes rondes. „Het is een parkoers dat op en neer gaat, maar er zitten geen al te stijle klimmen in. Het moet wel te doen zijn", zei ze. „Misschien gaat het wel zwaar worden, maar dat komt dan voor namelijk door de afstand." Agnieta Francke kwam zwaar ten val op het WK in Zuid-Afrika. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60