Droomdebuut Kulik met Vivanck Thamar Zweislra steelt de show op Grand Prix Motorcrosser Spruijt derde in Wielsbeke Gregory de Nooijer mist punten door pech Provoost één van de elf koplopers op open NK Edith van Dijk de snelste in Culemborg Dubbele zege voor Nick van der Lijke Johnny Hoogerland wint Lus van Roden PZC Maandag 14 juli 2008 29 GOES - Motorcrosser Kevin Spruijt heeft tijdens een wedstrijd in Wielsbeke de derde plaats gehaald. De cross telde mee voor het Bel gisch kampioenschap. In de eerste manche werd de inwo ner van Meliskerke vierde. In de tweede manche was er een twee de plaats. Spruijt leidt in de tussen stand van de strijd om het Bel gisch kampioenschap. GOES - Motorcrosser Gregory de Nooijer is tijdens de zevende wed strijd om het Open NK Supermo to in Den Dungen vijftiende ge worden. De Vlissinger haalde in de tweede manche een uitsteken de vijfde plaats. In de eerste man che viel hij echter uit met pech, waardoor hij geen punten verza melde. De wedstrijd werd gewon nen door de Belg Mare Fraikin. De volgende race is in Holten. DEN HAAG - Dammer Bennie Pro voost, afkomstig uit Aagtekerke, is het open NK in Den Haag goed be gonnen. Na twee speelrondes staat hij met nog tien anderen aan de leiding. Bennie Provoost won zijn eerste partij van Bas Baksoellah. Daarna bezorgde hij Daan van Os een ne derlaag. In het totaal zijn er negen rondes. De Zeeuw heeft van alle deelnemers de tiende rating. CULEMBORC - Edith van Dijk heeft gisteren de Lektocht in Culemborg gewonnen. De wedstrijd gold als voorbereiding op de Olympische Spelen in Peking. De zwemster had voor de zes kilo meter lange tocht een tijd van 1.08.06,39 nodig. Van Dijk doet in Peking mee aan de tien kilometer. Dit onderdeel is in China voor het eerst olympisch. GOES - Wielrenner Nick van der Lijke heeft het afgelopen weekein de twee keer een overwinning be haald in België. De Middelburgse junior won zaterdag in Sinaai de spurt van zijn Belgische mede vluchter Christophe Sleurs. Een dag later reed Van der Lijke in Halen in de slotfase weg van zijn Duitse medevluchter Frank Wag ner, waarna hij solo over de meet kwam. Mare Blom (Oost-Souburg) haalde de zesde plaats. RODEN - De 38e Lus van Roden is vrijdagavond gewonnen door Joh nny Hoogerland. De wielrenner uit Yerseke demarreerde in de laat ste ronde weg bij zijn medevluch ter Lieuwe Westra uit Moleneind. Hoogerland en Westra gingen er al in de derde ronde vandoor en slaagden erin om het peloton op een ronde te zetten. Umberto At- zori uit Zorgvlied won de sprint van het peloton en werd derde. Zeeuwen presteren prima tijdens dressuur op Indoor Zeeland. door Luciën Roelandt NiEUWLAND - Het dressuurrijden in Zeeland staat op een hoog ni veau. Nationale titels die de ruiters in de wacht wisten te slepen zijn daarvan het bewijs. Met een groot aantal overwinningen en vele ere plaatsen werd dit zaterdag op Out door Zeeland in Nieuw en Sint- Joosland nog maar eens onder streept. Met een fraai gereden kür op mu ziek schreef Carola Kulik met Vi vanck PP de finale van de klasse Zi op haar naam. Mascha Boone stuurde Tersina in de eindstrijd van M2 naar de overwinning. Lon- neke Ludolphij was met Vivastro- ne de beste in het overall-klasse- ment van Mi. Christianne Weijer was spekkoper Amazone uit Schore zet concurrentie op ruime achterstand. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Tijdens het sluitstuk van Outdoor Zeeland stalen Tha- mar Zweistra en Hexagon's Ortel- lo gisteren in Nieuwland de show. Met een sprankelende Grand Prix-proef bleef het duo de concur rentie een straatlengte voor. Voor het eerst was een dag van een hippische evenement in de provincie speciaal bestemd voor de nationale dressuur. Een gok, want Zeeland is bij de nationale dressuurruiters niet in erg in trek. Maar die gok pakte goed uit. Veel deelnemers, sport van goed niveau in de finale van de klasse L. De amazone uit 's Heer Arendskerke toonde zich met Nobel in Li de sterkste en schreef met Donatelle L2 op haar naam. Met winst in de slotrubriek, de finale van de klasse Z2, doorbrak de Brabantse Dani- que Jansen de Zeeuwse hegemo nie. Carola Kulik maakte een droomde buut met Vivanck PP. Met My Dream vormde zij enkele jaren ge leden een bijna niet te kloppen combinatie. Na de verkoop van de hengst werd het stil rond de ama zone uit Heinkenszand. Maar ach ter de schermen werd er blijkbaar hard gewerkt. Dat werd tijdens Outdoor Zeeland duidelijk. Met Vivanck PP heeft Ca rola Kulik weer een troef in han den waarmee ze haar succesrijke carrière een vervolg kan geven. Het sprookje in Nieuwland begon met de overwinning in de eerste klassieke proef. Met een score van en de grote publieke belangstelling droegen in belangrijke mate bij aan het succes van het achtdaagse hippische evenement. Puur genieten was de rit van Tha- mar Zweistra met haar nieuwe aan winst Hexagon's Ortello. De inter national stuurde de expressief be wegende ruin naar een totaal van 66.46 procent. De tweede plaats was op gepaste afstand (ruim vijf procent) voor Dries Roefs met DJ. Thamar Zweistra; „Voor mijn ge voel heb ik een fijne proef gere den. Ik had wel een hogere score verwacht. Maar het ene jurylid zat nog al laag geloof ik. Maar dat was bij alle deelnemers het geval. Ik ben dan ook wel tevreden." Volgens Zweistra heeft de twaalfja rige Karthago-zoon voldoende aan- 234 punten stuurde zij de zesjarige hengst naar het oranje erelint. De Zuid-Bevelandse combinatie liet daarmee favoriet Chantal Nijpjes met Hexagon's Variety zeven pun ten achter zich. In de tweede proef ging de over winning naar de jeugdinternatio- nal Wilma Salm met de merrie Victoria. De amazone uit Yerseke stuurde de met veel elastiek door het lichaam bewegende Gribal- di-dochter naar een totaal 228 pun ten. Carola Kulik eindigde met de Roal Dante zoon met 226 punten op de derde stek. In de strijd om het overall-klassement liet Carola Kulik met een fraai gereden kür op muziek er geen twijfel over be staan wie de beste was. Mooi berg pa Carola Kulik heeft met Vivanck PP weer een troef in handen waarmee zij haar succesrijke dres- suurcarrière een vervolg kan ge ven. leg voor de zwarte tour. „Ortello was eigendom van Antoinette Wis- kerke en bracht hem in Z2 uit. Toen zij stopte, is hij door de Hexa- gon-stal gekocht. Ik rij hem nu een half jaar. Het is een heel fijn beest, wakker en gevoelig. Ook heel werklustig. Een paard waar ik veel van verwacht. Ik ben er heel erg blij mee. Hij gaat ook al inter nationaal mee. Volgende week start ik met hem in Falsterbo in Zweden." De koek was voor Thamar Zweis tra na haar eerste optreden nog niet op. In het ZZ-zwaar stuurde ze Hexagon's Update in beide proe ven naar de eerste plaats. In de eer ste proef moest de amazone uit Schore de winst nog delen met Do minique Filion uit Roosendaal opwaarts, goed in balans en het juiste ritme danste Vivanck met het fraaie totaal van 73.38 procent naar de overwinning. Chantal Nijpjes met Hexagon's Variety ein digde met een half procent achter stand als tweede. Carola Kulik was uiteraard in haar nopjes over de prestaties van haar nieuwe troef „Nadat My Dream was verkocht, kregen we een heel stel jonge paarden op stal om op te leiden. Vivanck is er daar één van. Hij is klaar voor de top van de basis. Het is een heel fijn paard om te rijden. Hij is zeer meewer kend en gaat staat er altijd in de wedstrijd. Dit was zijn eerste wed strijd op een accommodatie die toch best wel indruk maakt. Maar hij keek nergens naar. Na de twee klassieke proeven leek hij wel wat moe. Dat is begrijpelijk. Maar in de kür gaf hij mij weer dat fijne ge voel. Echt fantastisch", verklaarde Carola Kulik. met Primeval Ucola. Voor beide combinaties stopte de teller op 65.48 procent. In de herkansing stuurde Zweistra de zwarte Rubiquil-zoon naar een totaal van 75.71 procent. Zij bleef daarmee haar Brabantse belager deze keer ruim een procent voor. Met twee maal de derde stek droeg jeugdinternational Stepha nie de Frel uit Koewacht met Inter Access Valentino ook haar steentje bij aan het Zeeuwse succes. In de Prix St. George proef stuurde jeugdinternational Wilma Salm uit Yerseke Living Legend met een score van 63.13 procent naar een verdienstelijke derde plaats. Win naar werd Marjolein Burgers uit Nispen met Rubens (64.75 pro cent). Dressuuramazone Thamar Zweistra toonde zich superieur op de Grand Prix van Zeeland Outdoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57