Wally Buurstede verschalkt Zeeuwen Remy Vasseur wint stadstriatlon Utrecht Tandemduo niet naar Paralympics Zeeuwse skeeleraars niet in toptien van World on Wheels in Beilen 28 Maandag 14 juli 2008 PZC Vlissinger groeit langzaam maar zeker naar WK-vorm. door René van Stee en Sjaak Sinke GOES - Triatleet Remy Vasseur groeit langzaam maar zeker naar de gewenste vorm voor het wereld kampioenschap triatlon dat eind volgende maand in Almere wordt gehouden. De Vlissinger behaalde gisteren op de olympische afstand een klinkende overwinning in de stadstriatlon van Utrecht. Na 1500 meter zwemmen keek Vasseur op de zevende plaats nog tegen een achterstand van ander halve minuut aan op de koplopers. Halfweg de veertig kilometer fiet sen had hij zijn achterstand op mi litair kampioen Mathijs van Schijen teruggebracht tot achttien seconden. Bij het ingaan van de laatste ronde van tien kilometer had Vasseur zijn achterstand omge zet in een kleine voorsprong van acht seconden op drie achtervol gers. Op de tien kilometer lopen kon Vasseur zich ouderwets uitleven en kwam zijn overwinning niet meer in gevaar. Dirk Wijnalda (Utrecht) volgde op 40 seconden en Vincent Bohm (Veenendaal) gaf op de derde plaats bijna een minuut toe op de Vlissinger. De zege in Utrecht komt na een verdienstelijke zesde plaats eind vorige maand in de triatlon in het Limburgse Stein. Vorig jaar schreef hij die wedstrijd nog op zijn naam. Vooral over het fietsgedeelte (115 kilometer) was Vasseur in de meest recente editie in Stein niet tevreden. Dat kwam doordat hij veel duurwerk had gedaan en de snelheidstraining enigszins had verwaarloosd. Het lopen verliep daarentegen boven verwachting wel voorspoedig Het fietsen in Utrecht, weliswaar over 'slechts' veertig kilometer, ging nu - ruim drie weken later - ook veel beter. Voorafgaand aan het WK gaat Vas seur in ieder geval nog op trai ningskamp met de Nederlandse se lectie. Het gezelschap traint dan op het parkoers in Almere. Vorig jaar maakte de Vlissinger in dezelfde stad een verdienstelijk de buut op de klassieke lange afstand. In de prestigieuze UPC Holland Triathlon Almere haalde hij de ne gende plaats. Daarmee werd Vas seur de zesde Nederlander. Er had zelfs meer in gezeten als hij niet had moeten afrekenen met materi- aalpech - zijn fietszadel zakte waar door zijn beenslag korter werd - en daardoor met de marathon voor de boeg kostbare tijd verloor. Eind augustus wordt het WK triatlon in Almere gehouden. Vlis singer Remy Vasseur bereidt zich nauwgezet voor op die belangrij ke wedstrijd. GOES - In de tiende wedstrijd van de landelijke skeelercompetitie World on Wheels slaagden de Zeeuwen er niet in om de toptien te halen. Erwin Mesu uit Middel burg eindigde op de vijftiende plaats. Niels Steenbakker uit Bigge- kerke werd 29e, terwijl Andries Minderhoud uit Waarde de 35e plaats voor zich opeiste. De wedstrijd leek al in een vroeg stadium beslist te worden toen een kopgroep van zes man zich los maakte van het peloton. Uiteinde lijk slonk die groep tot vier rijders. Erwin Mesu uit Middelburg pro beerde enkele malen de sprong naar de kopgroep te maken, maar werd telkens ingerekend door het jagende peloton. Langzaam werd het gat gedicht. Op vijf ronden van het einde wer den de vluchters gegrepen. Op dat moment probeerde Andries Min derhoud uit Waarde in een al- les-of-niets poging een massas print te ontlopen, maar hij werd een ronde later weer ingelopen. De wedstrijd werd opnieuw ge wonnen door Gary Hekman. Wielrenner uit Sint Willebrord wint Ronde van Biervliet in sprint. door René van Stee BIERVLIET - Wally Buurstede mikte op een vroege ontsnapping, om dat het kleine peloton het gat dan nog moeilijk zou kunnen dichtrij den. Die tactiek bleek de juiste en leverde de 33-jarige wielrenner uit Sint Willebrord de winst op in de 65e Ronde van Biervliet. Buurstede haalde het in de eindsprint voor Martijn Simons uit Roosendaal, dinsdag nog win naar in Westdorpe. Marco Min- naard uit Wemeldinge, net als vori ge week in Kruiningen uitstekend op dreef) was met een derde plaats de beste Zeeuw. De wedstrijd barstte meteen in al le hevigheid los. Wally Buurstede, die ook de leidersprijs won, Ruud Rentmeester (Goes), Jaco Wagen aar (Yerseke) en Davy Jaspers (Sint Willebrord) sloegen al snel een gat van twintig seconden. Het peloton kraakte en viel in stukken uiteen. Toch slaagde het viertal Pieter Is rael (Kruiningen), Johnny van der Klooster (Lewedorp), Martijn Sim ons en Marco Minnaard erin om halverwege de koers, na zo'n veer tig kilometer, aan te sluiten bij de koplopers. „Op dat moment wist ik zeker dat de winnaar in dit groepje reed. Want we reden niet alleen al steeds verder weg van de achter blijvers, ook het tempo ging om hoog zodra we met zijn achten wa ren", verklaarde Wally Buurstede na afloop. Hij boekte in Biervliet, waar de koers niet al te veel pu bliek trok, zijn eerste seizoenszege. De acht koplopers werkten een drachtig samen en dubbelden vij fentwintig kilometer voor het ein de zelfs nog een groepje. In de slot fase bleek niemand in staat een ul tieme demarrage te plaatsen. Wal ly Buurstede was in de eindsprint de beste. Hij verschalkte vijf Zeeuwse medevluchters, onder wie ook Johnny van der Klooster die de vierde plaats haalde. De inwoner van Lewedorp deed er niet al te ingewikkeld over: „Het Vijf Zeeuwen in een kopgroep van acht man kunnen Wally Buur stede uit Sint Willebrord niet van de overwinning houden in de 65e wielerronde van Biervliet. is natuurlijk jammer dat er geen Zeeuw wint. Maar er zat blijkbaar niet meer in. En dan toch zeker voor mij niet. Het kostte al veel kracht om bij de kopgroep te gera ken. Ook is het bekend dat man nen als Wally snel kunnen aanko men. Dan wordt het dus een heel lastig verhaal." Hoewel het aantal voorinschrijvin gen het ergste deed vrezen, kwa men er toch nog 31 renners aan de start. Een aantal dat secretaris Ger ard Provoost van de organisatieco mité allerminst tevreden stemde. De wedstrijd afgelasten bleek ech ter nimmer een optie. Provoost wijt de oorzaak van de ge ringe belangstelling vooral aan de KNWU. Want de wielerbond stond toe dat er - in tegenstelling tot andere jaren - op dezelfde dag ook een koers werd verreden in het Zuid-Hollandse Giessenburg. Provoost: „En ook al gaat het in dit geval om een ander wielerdis- trict, wij zijn er wel de dupe van. Alles wat van de kanten van Breda komt, reed nu in Giessenburg. Be grijpelijk, want het is minder ver reizen. Het is te hopen dat de bond daar in het vervolg meer re kening mee houdt." Van der Klooster en Polderman gepasseerd door KNWU. GOES - Het tandemduo Johnny van der Klooster uit Lewedorp en de visueel gehandicapte Arnold Polderman uit Axel gaat definitief niet naar de Paralympics. De wie lerbond KNWU heeft hun concur renten Jacco Tettelaar en Alfred Stelleman aan NOCNSF voorgedra gen voor deelname. Die gang van zaken zint Van der Klooster allerminst. Aanvankelijk was hij samen met Polderman de enige kandidaat voor Peking en moest het duo alleen nog vormbe houd tonen. Een aantal keren ge wijzigd beleidsplan van de KN WU gooide echter roet in het eten. De wielerbond herriep het plan, waardoor ook Tettelaar en Stelleman in beeld kwamen. Er zou een besluit vallen na vier zogeheten bike-offs tussen beide duo's. Daarvan zijn er uiteindelijk drie verreden. Om hun kansen op kwalificatie niet te verkleinen de den Van de Klooster en Polder man daar onder protest aan mee. „Uiteindelijk heeft het allemaal niks uitgehaald. We zijn echt van alle kanten tegengewerkt. Om wel ke reden dan ook moeten en zul len Tellelaar en Stelleman naar Pe king worden afgevaardigd", vertelt een verontwaardigde Van der Klooster. De renner uit Lewedorp beraadt zich op vervolgstappen. Hij richt daarbij zijn pijlen op NOCNSF, omdat hij van de KNWU niks meer verwacht. „Het NOCNSF is de enige instantie die de scheve si tuatie nog kan rechttrekken. Of dit lukt is trouwens twijfelachtig, om dat er van die van die kant voort durend wordt verwezen naar de KNWU." WtwbN Remy Vasseur J S titofWW! Wally Buurstede wint de sprint in Biervliet. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56