Eenhoorn selecteert zes 'Amerikanen' Ajax meldt zich bij PSV voor Aissati EU wil jonge voetballers beschermen Ekström wint, Albers valt uit Stoner heerst tijdens regenrace op Sachsenring cannavaro wil met Italië naar WK yan vlerken ruim onder wereld record PZC Maandag 14 juli 2008 27 Bondscoach stelt ploeg voor Peking samen na teleurstellende week. door Edward Swier HAARLEM - Robert Eenhoorn noemde het een moeilijke dag. „Het was niet leuk." Dat de Neder landse honkbalploeg zich niet voor de grote of kleine finale van de Haarlemse Honkbalweek had geplaatst, zinde hem al weinig. Maar zijn somberheid had gister middag vooral te maken met de 'slecht- nieuwsgesprekken' die hij die ochtend in het Van der Valk-hotel in Haarlem-Zuid had ge voerd. „Voor zoiets is er nooit een goed moment." Na een Honkbalweek waarin Een hoorn ietwat teleurgesteld consta teerde dat het 'verdedigend goed zit, maar aanvallend toch echt be ter zal moeten', presenteerde de coach zijn 24-koppige selectie voor de Spelen. Van de 26 spelers die in Haarlem in actie kwamen, vielen er acht af Zij maken plaats voor zes spelers die onder contract staan bij Amerikaanse proforgani saties. De pitchers Shairon Martis, Loek van Mil, Alexander Smit en Juan Carlos Sulbaran gaan mee naar Peking, terwijl ook de binnen velders Sharnol Adriana en Yuren- Eindhovense club wil middenvelder houden. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Ajax heeft officieel te kennen gegeven dat het Ismail Ais sati wil overnemen van PSV. Dat bevestigde algemeen directeur Jan Reker gisteravond. De Eindhoven- se club zegt 'in principe' niet te willen meewerken aan een trans fer. Aissati leek enkele maanden geleden zijn contract bij PSV te verlengen tot medio 2012. Hij on dertekende die verbintenis echter nooit. PSV is ervan overtuigd dat het contract rechtsgeldig is. „Wij hebben een ijzersterke zaak", zo zegt Reker. „Het is jammer dat Is mail nu niet wil tekenen. Wij den ken nog steeds dat hij zich hier pri ma verder zou kunnen ontwikke len." Aissati, die een overgang naar FC Utrecht tegenhield, twijfelt daar- parijs - De Europese Unie wil jon ge talentvolle voetballers en hun clubs beschermen tegen grote Eu ropese clubs met veel geld en te gen malafide voetbalmakelaars. De landen van de EU steunen geza menlijke voorstellen daartoe van de Franse en de Nederlandse rege- dell de Caster de oversteek over de grote plas maken. Op Smit na wa ren zij er vorig jaar op het EK ook bij. Rogearvin Bernadina staat ook nog altijd op het verlanglijstje van Eenhoorn. De buitenvelder, die op het EK een cruciale rol op weg naar olympische kwalificatie speel de, werd vlak voor het weekeinde door de Major League-organisatie Washington Nationals uit de Het Nederlands honkbalteam moet op de Olympische Spelen aanvallend beter presteren dan tijdens de Haarlemse Honkbal week. hoofdmacht verwijderd. Zijn selec tie is nog onderwerp van discus sie; wordt hij vrijgegeven dan lijkt Martijn Meeuwis alsnog thuis te moeten blijven. Spelers die op het hoogste Ameri kaanse niveau spelen zijn sowieso niet beschikbaar voor de Spelen. En vaak geven de proforganisaties ook honkballers die er vlak tegen aan zitten - zoals nu Balentien, Van den Hurk en Halman - niet vrij. „Daar zijn uiteenlopende rede nen voor. Wij moeten bij Major League Baseball opgeven wie we willen meenemen, zij leggen daar na de contacten en laten weten wat wel of niet kan." aan. Hij speelde afgelopen seizoen weinig wedstrijden en kon zich ook bij Jong PSV niet bewijzen. Trainer Sef Vergoossen stelde Is mail Aissati niet op, omdat hij op diens positie de voorkeur gaf aan Ibrahim Afellay. Ook vond Ver goossen dat de negentienjarige Utrechter over te weinig verdedi gende kwaliteiten beschikt. Trainer Huub Stevens had enkele weken een gesprek met Aissati. Dat leidde bij de jonge speler kennelijk niet tot de overtuiging dat hij meer aan voetballen zou toekomen. PSV wil pas na afloop van de voorbereidingsperiode een beslissing nemen over Aissati. Mogelijk zal hij verhuurd worden. Stevens maakte gisteren nog eens duidelijk dat hij Aissati tot zijn vas te kern rekent. Ismail Aissati staat in de belang- stelling bij Ajax, maar PSV wil de middenvelder niet naar de grootste titelconcurent laten gaan. ring en van Uefa-voorzitter Michel Platini. Staatssecretaris Frans Timmer mans is een van de opstellers van het plan. De EU wil in het plan de Uefa de mogelijkheid geven om transfers voor voetballers onder de achttien te verbieden. zandvoort - Autocoureur Mattias Ekström heeft gisteren op het circuit van Zandvoort zijn tweede seizoenszege geboekt in de Deutsche Tourenwa gen Masters (DTM). De 29-jarige Zweed vertrok in de zesde race vanaf pole position en kwam na 38 ronden als eerste over de finish. De titelverdediger deed ook goede zaken in het klassement en klom naar de tweede plaats achter de Duitser Timo Scheider. De Audi van Christijan Albers raakte in het gedrang in de eerste ronde be schadigd. Daardoor had de Nederlander geen grip meer op het asfalt en schoof hij in de tweede ronde van de baan af. Hij moest opgeven. foto Koen van Weel/ANP De selectie van Sulbaran springt het meest in het oog. De jonge An tilliaanse pitcher verraste in Haar lem op de eerste dag van het toer nooi met een verrassend sterke reeks worpen tegen Cuba. Dat hij, in tegenstelling tot de meeste Ne derlandse werpers, 94 mijl per uur kan gooien, is voor Eenhoorn een belangrijk overweging. De Haarlemse Honkbalweek werd gistermiddag gewonnen door het team van de Verenigde Staten, dat in de eindstrijd met 4-1 te sterk was voor Cuba. Taiwan ver schalkte Japan in de strijd om het brons. De kleine finale eindigde in sachsenrinc - Wegracer Casey Sto ner heeft gisteren voor de derde keer op rij getriomfeerd in de Mo- toGP. Hij won op zijn Ducati met overmacht de Grote Prijs van Duitsland op een drijfnatte Sach senring. Het was Stoners eerste ze ge op dit circuit. Valentino Rossi finishte op zijn Yamaha als tweede op ruime af stand. De veelvoudig wereldkampi oen uit Italië nam wel weer de lei ding in het WK over van Dani Pe- drosa. De Spanjaard van Honda gleed in de beginfase onderuit en moest de race staken. Stoner blijft ondanks zijn vierde seizoenszege derde in de stand. De Australiër imponeerde al het hele weekeinde op de Sachsen ring. De 23-jarige wegracer reed in de trainingen een baanrecord en veroverde pole position. Het was eigenlijk een herhaling van de Dut ch TT in Assen, waar Stoner ook alle dagen veruit de snelste was. Toch begon hij de race in de stro mende regen voorzichtig. Uit angst om onderuit te gaan op het spekgladde asfalt gaf hij Dani Pe- drosa voorrang. De Spanjaard was vorig jaar soeverein winnaar op de Sachsenring en wilde die stunt nog eens opvoeren. De Honda-rij- der nam echter te veel risico en kwakte na enkele ronden tegen de grond. Vanaf dat moment nam Stoner het roer over. Hij stuurde zijn Du cati omzichtig door de bochten, maar hield wel de vaart erin. Rossi probeerde nog even het gat te dich ten, maar moest halverwege de ra ce al inzien dat Stoner niet meer was te achterhalen. Stoners zege betekende de hon derdste GP-overwinning van een Australiër in de koningsklasse. Hij heeft in de WK-stand 167 punten, 20 minder dan koploper Rossi. rome - De Italiaan Fabio Canna varo wil zijn interlandcarrière uit rekken tot het WK in 2010 in Zuid-Afrika. De verdediger heeft gezegd in een interview met de Ita liaanse krant La Gazzetta dello Sport. „Als de coach me wil, ben ik erbij om bij het WK in Zuid-Afri ka de titel te verdedigen. Ik ben al tijd beschikbaar." Cannavaro moest het EK aan zich voorbij laten gaan, omdat hij voor het toernooi geblesseerd raakte. Hij herstelt op dit moment nog van zijn knieblessure. „Ik moet harder werken, omdat ik bijna 35 ben. Het wordt lastiger, maar spelen voor Ita lië blijft een eer." Naast Fabio Cannavaro liet ook Francesco Totti weten na het ver trek van coach Roberto Donadoni een terugkeer in het nationale team onder Marcello Lippi te over wegen. Totti stopte in 2006. „Ik heb een uitstekende relatie met Lip pi, dus wie weet", zei Totti. ROTH - Yvonne van Vlerken heeft gisteren het wereldrecord op de ironman verpulverd. De 29-jarige triatlete won de wedstrijd over 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilome ter fietsen en 42,195 kilometer hardlopen in het Duitse Roth in 8 uur, 45 minuten en 48 seconden. Zij haalde ruim vijf minuten af van de oude recordtijd, die sinds 1994 op naam stond van Paula Newby-Fraser uit Zimbabwe. Van Vlerken won vorig jaar ook al de ironman van Roth, die bekend staat om zijn snelle parkoers. Ze dook toen volkomen onverwacht onder de negen uur. De wereld kampioene duatlon lange afstand nam zich meteen na die wedstrijd voor een jaar later terug te keren en het wereldrecord aan te vallen. De race verliep volgens schema, ook al regende het gestaag. Na het zwemmen, haar zwakste onder deel, begon ze aan de gebruikelijke inhaalrace op de fiets. Op haar nieuwe racemodel, met kleinere wielen, rukte ze op naar de vierde plaats. Ze begon het hardlopen met ruim 8 minuten achterstand op de Australische Belinda Gran ger, maar na 14 kilometer passeer de de triatlete uit Krimpen aan de Lek haar al. Vervolgens schudde ze haar laatste concurrente af, de Hongaarse Erika Csomor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55