Nu in de webwinkel! Duits gejoel motiveert Schuil en Nummerdor LEZERSENTRA PZC Pure luxe in Sandton Chateau De Raay 6 Californische Wijnen Twee series fietskaarten Wij selecteerden voor u 6 schitterende Californische wijnen afkomstig van de be roemde wijnhuizen Markham Vineyards, Sequoia Mountain en Forest Cellars. Normale prijs €43,70 Lezersprijs 29,95 Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. 26 Maandag 14 juli 2008 PZC jf kbesteis opwww.pzc.nl/webwinkel Logeren en dineren op topniveau in de Proef de zomer in uw glas! Oost en Zuid Serie Oost Eén van de Russische medaillewinnaars giet champagne over Reinder Nummerdor heen, die met Richard Schuil (links) de Europese titel pakte. foto Axel Heimken/AP Het Nederlandse beachvolleybal- duo heeft wel voor hetere vuren gestaan. Schuil en Nummerdor zijn gelouterd in de sterke Italiaan- Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-OPGEVENofplaatszelfviawww.kleintjesmarkt.nl Limburgse Peel In het prachtige Limburg ligt in de plaats Baarlo een weldadig landgoed, Sandton Chateau De Raay, één van de meest bijzon dere hotels van Nederland en Europa. Adviesprijs 181,50 p.p. Lekker fietsen in eigen land. Prijs per fietskaartenserie Adviesprijs verzendkosten zijn 2,95 23,85 MV3TT£ Nederlands duo wint in kolkend Hamburg EKbeachvolleybal. door Johan Stobbe HAMBURG - Hoe krijg je 3500 Duit se beachvolleybalfans stil? Richard Schuil (35) en Reinder Nummer dor (31) kennen het recept. Ze de den het gistermiddag in Hamburg bij de Europese titelstrijd twee keer. Zowel in de halve eindstrijd als de finale rekende het Neder landse beachduo af met een Duits tweetal. Na Europees kampioen in de zaal in 1997 mogen de twee zich nu ook Europees kampioen in het zand noemen. „Dat maakt het extra bijzonder", vond Schuil. „De mooiste titel op het strand", wist Nummerdor. De tijdelijke beachvolleybalarena op de Rathausmarkt in het cen trum van Hamburg was gistermid dag een heksenketel. De 3500 toe schouwers op de tribunes bejubel den elk punt luid met door een van de sponsors uitgedeelde ratels. Ook de speakers van dienst pro beerden de Nederlanders uit hun ritme te halen, door bij een ge slaagd blok van de Duitsers 'koe koek' te roepen. Niets lukte. Zelfs de acht schaars geklede dansmarie kes van de hooftisponsor brachten de twee niet uit balans. Stoïcijns bekroonden Schuil en Nummerdor hun zegetocht in de Hanzestad met Europees goud. „Ik hoor het publiek niet eens", zei Nummerdor. „Ik ben zo gefocust en zit op zulke momenten hele maal in mezelf" Schuil: „Het moti veert alleen maar. De speaker maakt er tenminste wat van." se zaalcompetitie en speelden sa men meer dan zeshonderd inter lands. Schuil was erbij toen het Ne derlands volleybalteam in 1996 olympisch goud veroverde. „Voor al Richard is heel nuchter", weet trainer Michel Van der Kuip. Hij werd in 1995 al eens Europees kampioen met Marko Klok, toen de titel nog na een serie toer nooien werd vergeven. Een half uurtje na de huldiging was Schuil gistermiddag inderdaad al weer de nuchterheid zelve. „Na tuurlijk ben ik heel blij. Deze titel is mooi meegenomen, maar we hebben een ander doel." Over een maand staat in Peking het olympisch toernooi op het pro gramma. Nummerdor wil daar nog niet te veel aan denken. „Eerst deze titel maar even vieren. We zouden vanavond al terug rijden, maar blijven nu nog maar een nacht." Geen wedstrijd verloren de Neder landers, die eerder al twee keer een World Tour-toernooi won nen, op weg naar de finale. Waar Bram Ronnes en Emiel Boersma De beachvolleyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor zijn Europees kampioen. Zowel in de halve finale als de eind strijd troffen ze een Duits duo. vroegtijdig werden uitgeschakeld, liepen Schuil en Nummerdor geen schade op. Al moesten ze zaterdag wel vol aan de bak. Zowel de Zwit sers Heuscher en Heyer als de Po len Fijalek en Prudel dwongen de Nederlanders tot een derde set. Gisteren ging het een stuk beter. „We stonden heel goed te spelen. Vooral in de halve finale", vond Nummerdor. Daarin werden Julius Brink en Christoph Dieck- mann met 21-19 en 21-11 verslagen. „Dat is lekker, want die kunnen we in Peking weer tegenkomen", zei Schuil. „Richard stond lekker te serveren. Dat was erg belang rijk", vond Nummerdor. In de finale troffen de Nederlan ders het niet-olympische derde Duitse team. Kai Matysik en Ste fan Uhmann konden de druk van spelen voor thuispubliek aanvanke lijk goed aan, maar in de eerste set blokkeerden ze bij 13-13 volledig. Ze pakten daarna nog maar twee puntjes. Ook in de tweede set ging het lang gelijk op, maar in de slot fase gaf de routine van Schuil en Nummerdor de doorslag, waarna het Wilhelmus klonk. Met Europees goud namen de twee revanche voor vorig seizoen. Toen ging het in de finale mis te gen het Oostenrijkse duo Dopier/ Gartmayer. Fietskaartenserie Oost: 1. Veluwe 2. Drenthe 3. Twente Fietskaartenserie Zuid: 1. Kempenland 2. Zeeuwse Eilanden 3. Noord-Limburg Proefpakket Markham Vineyards "Glass Mountain"-Cabernet Sauvignon Markham Vineyards "Glass Mountain" - Chardonnay Sequoia Mountain Ruby Cabernet Sequoia Mountain Zinfandel Sequoia Mountain Chardonnay Forest Cellars Zinfandel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54