Dubbeldam mist Spelen weer Feyenoord haalt Braziliaan Chambers loopt limiet NAC stuit in Intertoto op Rosenborg BK Golfer McDowell strijkt 750.000 euro op Hockeysters Oranje spelen gelijk tegen VS Blom is nog ver verwijderd van limiet Volleyballers in twaalf duels ongeslagen Etappewinst Boonen, eindzege Rohregger A abbink 1L| ||||Pf pzc Maandag 14 juli 2008 25 Net als in 2004 haakt de ruiter af vanwege blessure bij paard. door Fardau Wagenaar GEESTEREN - Daar zat hij in Geest eren, achter een tafel, een paar mi crofoons onder zijn mond. Net als vier jaar geleden in Rotterdam. Naast hem bondscoach Rob Ehrens, voor de Spelen van Athe ne was dat nog Bert Romp. Als Jeroen Dubbeldam officieel gaat spreken, brengt hij vaak geen goed nieuws. En inderdaad, de gouden ruiter van Sydney (2000) gaat weer niet mee naar de Olympi sche Spelen. Zijn paard BMC Up Down is niet fit genoeg om in Hongkong top te presteren. Het was zwaar om voor de tweede keer op rij op de olympische stop- knop te moeten drukken. „Maar ik moest de beslissing nu wel nemen", zei de springruiter. Hij maakte met zijn woorden meteen een einde aan alle speculaties in Geesteren. De ene dag zou hij niet meedoen aan het Twentse con- Middenvelder Manteiga is een speler voor de toekomst. rotterdam - Feyenoord heeft de Braziliaanse middenvelder David Henrique dos Santos gecontrac teerd. Het achttienjarige talent is beter bekend onder zijn bijnaam Manteiga. De Braziliaan komt over van Ga- ma, een club uit de tweede divisie in Brazilië. „Met het aantrekken van Manteiga anticiperen we op cours en de Spelen laten schieten, een dag later wilde hij in stilte een rondje springen en gloorde er weer hoop, maar weer een dag later was het echt voorbij. De rui ter die Nederland in 2000 het mooiste paardensportmoment ooit schonk, heeft besloten niet naar de Olympische Spelen te gaan. „Vorige week scheurde Up 8c Down een peesje, het was maar een lichte blessure", vertelde de ruiter, die zelf net hersteld is van een beenbreuk. „Ik hoopte dat hij voor Geesteren fit zou zijn, maar een dag voor het concours liep hij onregelmatig. Ik wil veel doen, maar ik ben gek met mijn paarden en er is een grens. Ik heb Rob ge beld en gezegd dat het klaar is. Een dag later kwam het paard fris uit zijn box, de twijfel sloeg toe. Maar gistermorgen was het weer Jeroen Dubbeldam, de olympisch kampioen van 2000, is er net als in 2004 niet bij dit jaar. Zijn paard Up Down is niet fit voor Peking. de toekomst", aldus technisch di recteur Peter Bosz op de website van Feyenoord. „Hij zal nog moe ten rijpen, maar een dergelijk ta lent is op latere leeftijd voor ons niet meer haalbaar. Onze scouting heeft dan ook uitstekend werk ge leverd." Manteiga tekent in Rotter dam een driejarig contract. Tot dat uitstekende scoutingsappa- raat gaat ook oud-speler John Met god horen. Hij fungeerde de afgelo pen drie seizoenen in De Kuip als assistent-trainer onder Erwin Koe man en Bert van Marwijk. mis, we hebben nog maar drie we ken voor de Spelen, het zou niet fair zijn om hem mee te nemen naar China. Pijnlijk." De bondscoach hield de moed er tot het laatste moment in, maar be grijpt de ruiter. Ehrens zou van daag zijn olympische equipe be kendmaken, zijn beslissing heeft hij echter uitgesteld tot donderdag. Eén naam kan hij wegstrepen: Dubbeldam. De hoop dat topper Albert Zoer wonderlijk herstelt van een dubbele beenbreuk, be staat nog steeds. Als dat niet lukt, zullen waarschijnlijk Angelique Hoorn, Gerco Schroder, Vincent Voorn en Mare Houtzager gaan. „Het is heel zonde dat Jeroen niet meegaat, maar we moeten realis tisch blijven. Het is niet het einde van de wereld", zei Ehrens. Dub beldam knikte. Acht jaar nadat hij goud won met De Sjiem is het Dubbeldam weer niet gegund. „Dit keer is het zuur der dan vier jaar geleden, omdat Up 8c Down echt top is. We maak ten kans. Dat was voor Athene met De Sjiem niet zo." Of Britse sprinter naar Spelen mag, beslist de rechter. Birmingham - De Britse atleet Dwain Chambers heeft zaterdag aan de sportieve eis voldaan om naar de Spelen te mogen. Hij won in Birmingham bij de Britse kwa lificatiewedstrijden de 100 meter in 10,00 seconden. Of Chambers daadwerkelijk naar Peking mag, moet echter de rechter bepalen. Het Brits olympisch comité (BOA) Oranje moet het na het gewonnen EK en WK in de hitte van Hong kong desondanks zonder de be langrijkste schakel doen. Is de equipe nu kansloos? Bondscoach Ehrens ontkent: „Wij zijn win naars, net als de Duitsers. We kun nen wel eens heel sterk en verras send uit de hoek komen." Grote Prijs van Twente De Fransman Patrice Deiaveau heeft gisteren met het paard Katchina Mail op het CSI van Geesteren de Grote Prijs van Twente gewonnen. Beste Nederlander was Jur Vrieling, die met VDL Emmer- ton op de vierde plaats eindig de. Daarna kwam Vincent Voorn, met Audi's Alpapillon- Armanie, op de vijfde plek. Eerder dit seizoen werd Vrie ling met Emmerton in Mierlo nationaal kampioen. Deson danks is hij geen kandidaat voor de selectie van de Spelen. weigert uit principe de sprinter af te vaardigen. Chambers heeft een dopingverleden en voor besmette atleten geldt in Groot-Brittannië een levenslange uitsluiting van de Olympische Spelen. Chambers heeft die rigide regel aangevochten bij de rechter; komende woensdag komt de zaak voor. „Ik heb mijn sportieve plicht ge daan en hopelijk gaat het volgende week bij de rechter ook goed", zei de topatleet, die tussen 2006 en 2008 geschorst was wegens do ping. breda - NAC Breda speelt in de derde ronde van de Intertoto Cup tegen Rosenborg BK uit Noorwe gen. De Brabantse ploeg, onder lei ding van de nieuwe trainer Robert Maaskant, speelt zaterdag 19 juli eerst thuis. De return is een week later, zondag 27 juli in Trondheim. Rosenborg plaatste zich moeite loos voor de derde ronde van de Intertoto. loch lomond - De Noord-Ierse golfer Graeme McDowell heeft gis teren het Schots Open op zijn naam geschreven. De 28-jarige spe ler gebruikte voor de vierde en laat ste ronde 68 slagen. Daarmee ein digde hij op een totaal van 271. McDowell verdiende 750.000 euro met zijn tweede zege dit seizoen op de Europese Tour. Eerder dit jaar was hij de sterkste in Zuid-Ko- rea. den haag - De Nederlandse hockeysters hebben zaterdag in Den Haag in de derde oefeninter land tegen de Verenigde Staten ge lijkgespeeld: 2-2. Voor de ploeg van bondscoach Mare Lammers maakten Naomi van As en Ellen Hoog fraaie velddoelpunten. Eer der was Oranje met 4-0 en 2-0 te sterk voor de Amerikaanse ploeg, die tijdens de Olympische Spelen in de andere groep is ingedeeld. uden - De Olympische Spelen zijn nog altijd ver weg voor Rens Blom. De polsstokhoogspringer, wereldkampioen in 2005, haalde zaterdag opnieuw de vereiste hoog te voor Peking niet. Hij kwam in Uden tot een hoogte van 5,40. De limiet is 5,70. Arnoud Okken (1500 meter) slaag de evenmin in zijn poging om zich te plaatsen voor de Spelen. povoa de varzim - Het nationale mannenvolleybalteam reist vol gend weekeinde ongeslagen af naar de Final Four van de Europe an League. Oranje won gisteren ook de twaalfde en laatste groeps wedstrijd in het Europese landen- toernooi. Gastland Portugal werd in Povoa de Varzim in drie sets ver slagen: 25-19 26-24 en 25-18. Zaterdag was de ploeg ook al met 3-0 (25-22 25-15 25-19) te sterk voor Groot-Brittannië. wenen - Tom Boonen heeft giste ren de slotetappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. De Oos tenrijker Thomas Rohregger, sinds woensdag in het bezit van de gele trui, pakte de eindoverwinning in de rittenkoers. Boonen was na 128,5 kilometer in Wenen de snelste in de sprint. De renner van Quick-Step bleef de Ita liaan Roberto Ferrari en de Duit ser René Weissinger net voor. Rabobank Ruiter Jeroen Dubbeldam en Bondscoach Rob Ehrens kijken niet al te vrolijk als ze aan de persconferentie in Geesteren beginnen. De twee maken bekend dat Dubbeldam de Olympische Spelen aan zich voorbij moet laten gaan. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53