De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Voor gedrag Beltran geen excuses Terpstra valt eindelijk aan, maar het blijft bij een mislukte poging PZC Maandag 14 juli 2008 23 TOULOUSE - Manuel Beltran is za terdag teruggekeerd naar Spanje nadat hij vrijdag na zijn positieve dopingtest was aangehouden door de Franse politie. Hij werd twee uur verhoord, is daarna vrijgelaten en zaterdag op het vliegtuig naar Spanje gestapt. Als ook de B-staal van de test posi tief is, wordt Beltran direct ontsla gen door Liquigas. „Als hij positief is, kan de ploeg hem laten op draaien voor de schade", aldus de Italiaanse ploegleider Amadio, die zei geschokt te zijn door de positie ve test van zijn routinier. „We heb ben hem niet gevraagd om de Tour te winnen. Hier zijn geen ex cuses voor, ik ben zeer teleurge steld." Manuel Quinziato, een van de ren ners van Liquigas, vreesde direct voor de gevolgen van de doping- zaak. „Ik maak me zorgen over de toekomst van de ploeg. De baas van Liquigas is een grote fan van het wielrennen, ik kan me wel voorstelllen hoe hij zich nu voelt." Beltran heeft in een korte verkla ring om respect gevraagd. „Wacht eerst de uitslag van de B-staal af voor me te veroordelen", zei hij voor zijn vertrek. „Ik hoop in elk geval dat mijn ploeg en sponsor niet worden aangepakt voor deze affaire." Kai Reus had de zwaarste wed strijd ooit gewonnen. En ei genlijk was het verbazingwekkend dat nauwelijks iemand hem her kende, dat duizenden wielerfans niet smeekten om zijn handteke ning, dat-ie daar zo moederziel al leen langs een dranghek in Toulou se stond. Eigenlijk was het een wonder dat-ie daar stond. Reus, een groot talent bij de Rabo bank, kwam vorig jaar tijdens de Tour de France zwaar ten val. Hij reed niet mee in de koers, maar trainde in de bergen. Elf dagen werd hij in coma gehouden en zag het er heel slecht voor hem uit, maar in de afgelopen dagen was hij terug in de Tour. De renner vertelde dat het na het ontwaken uitzijn kunstmatige slaap vooral mentaal zwaar was geweest. Fysiek viel het nog wel mee, zei hij. Relatief gezien dan. Iemand die het kon weten, had ge zegd dat het wel een jaar kon du ren voordat hij weer terug op ni veau zou zijn. Hij had erom gela chen. Maar zijn 'wedstrijd' had zo veel van hem gevraagd dat hij er even tussenuit had gemoeten. Weg van alles. Met een goede vriendin was hij twee weken op vakantie geweest, daarna was hij alleen doorgegaan naar Nieuw- Zeeland. Hij ging reizen, moest dingen op een rij zetten, wilde we ten hoe het leven in elkaar stak, er achter komen of hij meer koersen wilde winnen en of het alle risico's wel waard was. Hij had immers gekozen voor wielrennen, niet voor vallen. Hij wist me te vertel len dat hij zijn keus had gemaakt. Ik wist niet meer te zeggen dan dat hij er weer goed uitzag. Hoeveel mensen hebben de zwaar ste wedstrijd ooit gewonnen, de strijd op leven en dood? Ik ken er maar eentje. Het was goed hem weer te zien. Harm Vonk Het Tourpeloton daalt de Peyresourde af en trekt ongestoord verder, ook al steken de dopingverhalen weer de kop op. foto Nicolas Bouvy/EPA Tour de France door Harm Vonk BAGNÈRES-DE-BICORRE - De Fran sen zoeken de aanval en rijden in beeld. Cofidis en Agritubel span nen de kroon, gezamenlijk reden ze bijna 2000 kilometer voorop. En de Nederlanders? Zij zijn na het eerste deel van de Tour nage noeg anonieme meerijders. Niki Terpstra maakte daar zaterdag op weg naar Toulouse een einde aan en tekende voor de eerste aan val. „Ik ben niet naar de Tour geko men om mee te rijden, maar om aan te vallen", riep de 24-jarige Noord-Hollander met veel branie, nadat hij zijn fiets met enig mis baar tegen de Milram-wagen had gekwakt. En iedereen kon het zien: Terpstra was niet echt tevre den over de fiets. Maar hij hield de kaken op elkaar toen hij even later uit de bus kwam. Hij baalde, van zijn fiets, maar ook van de mislukte vlucht poging. Terpstra dichtte het ver schil met vier vluchters (Laurent Lefèvre, Christophe Riblon, Amets Txurruka en Jéröme Pin- eau) maar half en werd daarna weer opgeslokt door het peloton. 10e etappe 14 juli - 156km )Pau Lamarque-Pontacq 44km Pouzac 75km Lourdes 53km Campan 84km Hautacam 156km 1 FRANKRIJK Tourmaletj 106km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad ANP bron: afp/a.$.o. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51